• HYDE PARK — 543

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Temat wątku - Temat z nudów i zastoju

• Chemas

Ostatnio przed zaśnięciem ćwiczę umysł wyszukując różne słowa nietypowe ;)

Wyobraźcie sobie, że najdłuższym jednosylabowym słowem, jaki znam, jest:

CHRZĄSZCZ – 9 liter

Dłuższego, mimo usilnego myślenia i kombinowania za diabła nie udało mi się znaleźć. Owszem, 8-literowe to parę znalazlem, 7 jeszcze więcej, ale 9-literowego żadnego innego, a już nie wspomnę o dłuższych.

Co ciekawe dwusylabowe najdłuższe jakie znalazłem, to 10 literowe:

CHRABĄSZCZ
      PSZCZELARZ

Jeszcze tam jakieś miałem, ale już nie pamiętam.

Wie,, że temat głupi, ale tak podumać sobie przed zaśnięciem i pokombinować, fajna sprawa. Czasami też lubię z liter danego słowa układać sobie inne, też w myśli. :)

PS Zaznaczam, że nie korzystam z internetu, nawet nie sprawdzałem.

• -
      • +
      • +1
    • Adamus0101

@Chemas Ja mam dłuższy
      CHRZONSZCZ – 10 liter
      ;))

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Adamus0101

haha. można i tak :)
      Cześć poza tym. Wiesz co brakuje mi pewnych obu nam znanych gierek :)

• -
      • +
      • 0
    • Adamus0101

@Chemas
      Cześć i czołem. :P
      Fakt trochę tu brak naszych gier.
      Ale na FW też już powoli dogorywają. Czasem ktoś próbuje włączyć respirator ale raczej eutanazja jest coraz bliższa.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Adamus0101

Kiedyś nawet próbowałem coś tu zacząć, ale niestety ruch forumowy jest za słaby. Może kiedyś ? Swoją drogą Montago działa na FDB, ale raczej z tego co zauważyłem skupia się na dodawaniu.

• -
      • +
      • 0
    • Adamus0101

@Chemas
      No niestety coś słabo tu z ruchem na forum. Prawie nikt tu też nie szuka filmów i nie mam komu pomagać.

Jak Montago się rozkręci i zaleje tutejszych werów swoimi filmami sf, które oglądał na vhs to dopiero będą kolejki. xD

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Adamus0101
      Jakiś czas temu aktywny był Marac i to mocno, to głównie on przecież namawiał wszystkich na przejście na FDB, Gifman jeszcze działał 3 miesiące temu i zaniknął Ehhhh, szkoda trochę.
      Ja co prawda skupilem się ostro na dodawaniu ale nie znaczy, że nie mam czasu trochę popisać.

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Chemas Też robię czasem takie zabawy przed snem, choć częściej to układanie słów z innego wyrazu :) Również jakieś geograficzne zadania, jako że mam sporą mapę polityczną świata na ścianie obok łóżka – np. nazywanie wybranych państw, czy stolic itp. itd. ;)

• -
      • +
      • 0
    • Szczerosc

@Chemas

chrząszczach – 12 liter

"Jakiś czas temu aktywny był Marac i to mocno, to głównie on przecież namawiał wszystkich na przejście na FDB"

Widocznie niezbyt udany był z niego sprzedawca, nawet żadnego znajomego tu nie przyprowadził (może nie miał).

"Gifman jeszcze działał 3 miesiące temu i zaniknął Ehhhh, szkoda trochę."

E tam, nie ma czego być szkoda.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Szczerosc

"chrząszczach" jest odmienione nie w mianowniku :/
      Co do reszty się nie wypowiadam, gdyż mam trochę inne zdanie.

• -
      • +
      • 0
    • Sweet_Foxy

@Chemas Jeśli wziąłbyś pod uwagę także wyrazy w formach fleksyjnych, to chyba najdłuższym jednosylabowym jest słowo WSZCZNIESZ (10 liter). Wyczytałam to kiedyś w jakiejś książce i nie udało mi się znaleźć dłuższego.

Z dwusylabowych to – jeśli może być nazwa własna – istnieje wyraz STRZEDZSŁAW – 11 liter. To staropolskie imię męskie.

Temat wcale nie jest głupi. Trzeba ćwiczyć umysł i pamięć.

@fredaser Też kiedyś miałam mapę polityczną świata w pokoju – na pół ściany. Ale potem się zdezaktualizowała. :-)

• -
      • +
      • +1
    • Chemas

@Sweet_Foxy

No proszę ile się człowiek może dowiedzieć :) Co prawda myślałem o wyrazach bez odmian, ale z tym "wszczniesz" to mnie zaskoczyłaś. Czy to nie forma wyrazu "wszczęcie"?
      Nazwy własne jak najbardziej, imiona, nazwy geograficzne, z nazwiskami bym się kłócił ;) Na przykład dzielnica Gdańska, WRZESZCZ, ma sporo liter i jest bardzo ciekawa, swoją drogą to też może być forma fleksyjna (chyba), taki wykrzyknik, rozkaz. Czy też miasto TRZCIANKA.
      Z 10-literowych dwusylabowych to jeszcze CHRZCICIEL.
      Miałem jedne na 11 liter dwusylabowiec, ale zapomniałem ;) Muszę sobie przypomnieć.

• -
      • +
      • 0
    • Sweet_Foxy

@Chemas, „wszczniesz” to 2. osoba liczby pojedynczej czasu przyszłego od bezokolicznika „wszcząć”.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Sweet_Foxy no tak
      Zrobiłem z czasownika rzeczownik pochodzący od czasownika ;/

• -
      • +
      • 0
    • Sweet_Foxy

@Chemas Nie szkodzi, to ta sama rodzina wyrazów. ;-)

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Sweet_Foxy
      No tak, zgadza się
      Przypomniałem sobie to słowo dwusylabowe:
      CHRZĄSZCZYK :)))

• -
      • +
      • 0
    • Szczerosc

@Chemas

Szklarniarz – 11

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Szczerosc a jest takie słowo? Muszę sprawdzić.
      Ja wczoraj wymyśliłem PRZESTRZAŁ, ale to 10 i pomyślałem sobie
      PREDSTRZAŁ, ale niestety nie ma, przynajmniej ja nie znalazłem.
      Ciężko generalnie znaleźć.

• -
      • +
      • 0
    • Szczerosc

@Chemas

Sprawdzone info.

10 to jeszcze jeszcze, ale 11 to rzeczywiście ciężko znaleźć.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Szczerosc
      A co to znaczy ten wyraz, tak z ciekawości?

To tak samo jak w przypadku jednosylabowca, nie idzie znaleźć więcej niż ten CHRZĄSZCZ ;)

• -
      • +
      • 0
    • Szczerosc

@Chemas

Ogrodnik szklarniowy.

Będę szukał dalej, bo nudzi się w robocie. :)

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Szczerosc No popatrz, nie wiedziałem

• -
      • +
      • 0
    • Adamus0101

@Chemas Kto pamięta? xD

4.06.2002 https://www.youtube.com/watch?v=T7cV3Zt-0YA

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Adamus0101 mówisz o reklamie Nivea Men Sensitive ???
      Żartowałem, nawet mi nie przypominaj takich tematów, noż kuźwa teraz nie zasnę w nocy, bo mi się ten hymn będzie czkawką odbijał ;)

• -
      • +
      • 0
    • Sweet_Foxy

@Chemas
      10-literowych wymyśliłam sporo, 11-literowy rzeczownik – SZCZĘŚCIARZ

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Sweet_Foxy tego szczęściarza to też chyba kiedyś wymyśliłem, ale potem zapomniałem ;)

Wczoraj przed snem wpadło mi do głowy słowo SZCZEBRZESZCZ, nie wiem w sumie dlaczego, ale wydało mi się, że jest coś takiego.
      Dzisiaj rano sprawdziłem i jest !!! Miejscowość w Sandomierskim, a dokładnie Szczebrzeszcz-Zoffiówka. Ciężko jednak znaleźć konkretną informację, jak się wpisze w google, to wyskakuje informacja o gminach z okolic Sandomierza, które kiedyś były zalane.

Gdyby to słowo uznać, to mamy 13 liter!

• -
      • +
      • 0
    • Szczerosc

@Chemas

sztukmistrz – 11

• -
      • +
      • 0