HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Leczo ugotowałem 13
Chemas

Jak w temacie, ugotowałem leczo. Dostałem od znajomego z działku wielką cukinię, dokupiłem trochę papryki, oczywiście pomidory i pieczarki podsmażane na cebulce i wyszło masakrycznie dobre. Mniam :)

Adamus0101

@Chemas
A ja wpałaszowałem dwie pizze max i zapiłem to pepsi. I teraz sobie leżę przed tv. Mniam ;)

Chemas

@Adamus0101 ooo
Właśnie, dawno pizzy nie jadłem. Dwóch pizz bym nie ogarnął ;)

Adamus0101

@Chemas
Robiłem od 4 rano do 18 więc nagroda się należała. :P

Chemas

@Adamus0101 to sporo zasuwałeś, 14 godzin.

Adamus0101

@Chemas
A teraz mi się oczy same kleją. Trza chyba uderzać w kimono. xD

Sweet_Foxy

@Chemas, masz jeszcze jakiś fajny przepis? :-)

Chemas

@Sweet_Foxy mam kilka przepisów, które raz na jakiś czas uskuteczniam.
Na przykład zapiekanka z ryżem warzywami i serem. Ugotowany ryż, wymieszany z lekko zeszklonymi warzywami, papryka, groszek, może być kukurydza, ale może nie każdemu pasować w tym układzie, drobno pokrojona parówka podsmażona z cebulką, do tego jeszcze koniecznie ogórek kiszony. Wszystko to mieszamy na jedną masę (bez miksowania oczywiście ;) dodajemy 2/3 przeznaczonego do zapiekanki sera ztarkowanego i wszystko do naczynia wysmarowanego masłem. Posypujemy jeszcze całość resztą sera i na to jajko lub dwa i zapiekamy.
Pychota,

Sweet_Foxy

@Chemas Dzięki. :-) Parówek nie jadam, ale reszta fajna. Często robię ryż z warzywami, ale nie zapiekany, tylko duszę warzywa w woku (różne – w zależności, co tam akurat mamy, np. brokuły lub kalafior, cukinia, marchewka, kukurydza, ciecierzyca, cebulka), a potem wrzucam do tego ugotowany wcześniej ryż (może też być grubszy makaron zamiast ryżu, raz próbowałam z kaszą, ale było gorsze w smaku) i mieszam. :-) Można też dodać do tego jakiś sos czy inne składniki – co tam komu pasuje.

Chemas

@Sweet_Foxy Jasne, że parówki nie muszą być i jasne też, że warzywa przeróżne można dać. Co do kaszy, ja czasami kupuję taką już z warzywami lekko, w woreczkach, tyle, że nie gryczaną ;)

Sweet_Foxy

@Chemas A to nie kojarzę takiej kaszy z warzywami. :-) Czasem natomiast kupuję mrożonki – mieszanki warzyw. Nie trzeba się bawić w krojenie, ale wtedy coś dorzucam do tego, np. ciecierzycę czy groszek, żeby było więcej.

Chemas

@Sweet_Foxy
Dzisiaj prostota, kaszanka na cebulce z dwoma jajkami, młode ziemniaczki i fasolka szparagowa usmażona na maśle (oczywiście) z bułką tartą (własną!). Do popicia kefir.

Sweet_Foxy

@Chemas Kaszanka to nie dla mnie, a reszta super. Smacznego! :-)

Chemas

@Sweet_Foxy ohoho, to ja widzę, że mam do czynienia z wegetarianką ;)

Proszę czekać…