Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zmiany w wyglądzie strony 30
Grzegorz_Derebecki

Cześć,

Jakiś czas temu na FDB wprowadziliśmy nowy wygląd strony głównej i filmowej. Teraz nadszedł czas na migrację pozostałych stron. Wszystkie zmiany powinny być dość dobrze wam znane bo jest to rozwinięcie tego co widzieliście na stronie filmowej czy głównej.

Stron zmienionych jest dość dużo wymienię tylko kilka z nich:

Forum: https://fdb.pl/forum
Profil Użytkownika: https://fdb.pl/users/grzegorz_derebecki
Profil Osoby: https://fdb.pl/osoba/8002-anna-romantowska
Nagrody: https://fdb.pl/nagrody

I wiele innych mniejszych stron :)

Khaosth

@Grzegorz_Derebecki Czy przy okazji zniknęły "notki"? Właśnie byłem w trakcie edycji gdy przy próbie zapisu pojawiła się informacja "strony nie odnaleziono".

Grzegorz_Derebecki

@Khaosth tak, bardzo mało użytkowników korzystało z tego rozwiązania. Zabierałem się za ich usunięcie wiele razy. Dane z notek mogę udostępnić do pobrania w jakimś formacie. Mogę je przywrócić jeżeli będzie mimo wszystko taka potrzeba nic nie zostało usunięte.

Khaosth

@Grzegorz_Derebecki Ja na szczęście zdążyłem sobie zapisać swoją notkę przed odświeżeniem strony, więc nie będę tego potrzebował. Nie wiem jak inni użytkownicy z notkami – może jak było ich niewielu to może rozesłać do nich wiadomość o możliwości udostępnienia notek do ściągnięcia.
Dzięki za szybką odpowiedź!

Trochę żałuję że korzystam ze strony na komputerze, bo wszystkie obrazki wydają się tu strasznie wielkie (a i tak mam ustawiony widok 80%). Pewnie na komórce będzie to lepiej wyglądać.

Grzegorz_Derebecki

@Khaosth Dodaj jakiś screenshot z którymi obrazkami Ci chodzi? Dużo zależy od szerokości okna przeglądarki.

Khaosth

@Grzegorz_Derebecki
- strona filmu – powiększony plakat i plakaty "zobacz też" i "powiązanych", mała obsada
stary wygląd: https://postimg.cc/GBKcN334
nowy wygląd: https://postimg.cc/Lq29NgSd
- profil – znacznie powiększony avatar
stary: https://postimg.cc/gXBGzMZd
nowy: https://postimg.cc/vgmQdRD3
- listy – znacznie powiększone plakaty
stary: https://postimg.cc/yWt72bKy
nowy: https://postimg.cc/NL5gJw30
- wiadomości – powiększone miniatury i powtarzany dziwny układ z głównej w miejscu gdzie bardziej liczyłaby się ilość widocznych newsów
nowy: https://postimg.cc/n9jpCv4m

Grzegorz_Derebecki

@Khaosth powiększenie plakatu wynika, że dla większych rozdzielczości jest teraz dodatkowy widok (szerszy ekran). Plakat proporcjonalnie zajmuje tyle samo 25% ale szerokość troche się zwiększyła i efektem tego plakat automatycznie został powiększony.

Poprzednią wersje strony newsów odwiedzało bardzo mało osób więc nie chciałem zbyt dużo wymyślać i zastosowałem taki sam schemat jak na https://fdb.pl/picks czy na stronie głównej. Możliwe, że mogłbym zwiększyć liczbę newsów zanim zacznie się powtarzać schemat. Jednak jeżeli to zrobię to pewnie tez na picks czy na quizach. Fajnie by było mieć podobnie te rzeczy zrobione.

PS. Pomniejszanie działa raczej negatywnie i wpadasz w urządzenia które mają dużą wiekszą rozdzielczość. Spróbuj ustalić zoom na 100% i zmniejsz troche szerokość przeglądarki by nie była na pełnym ekranie powinno być dużo lepiej. Zobacz: https://share.getcloudapp.com/eDujdJQd

PS2. Tutaj jeszcze filmik obrazujący jak to działa: https://share.getcloudapp.com/p9ubqmxQ

Khaosth

@Grzegorz_Derebecki Screenshoty mi się nie ładują, ale faktycznie zmniejszenie okna nieco pomaga. Szkoda że nie można szerokości strony ustawić w ustawieniach profilu jak na pewnej innej stronie na F.
Nie jestem fanem wielkiego avataru na profilu i braku odstępów między plakatami (przez co np w listach zlewają się w jedną masę) ale to tylko moje preferencje.

Na pewno na plus stronicowanie w samych listach! Brakowało wcześniej tej opcji.

Grzegorz_Derebecki

@Khaosth Ogólnie odnośnie list mam spore plany. Teraz była tylko kosmetyka.

89Keradius

@Grzegorz_Derebecki Zmiany mogą być. Aczkolwiek avatar w profilu użytkownika, plakaty filmów i portrety osób faktycznie są uderzające duże, choć nie wiem czy wynika to tylko z przeglądarki. Szkoda tylko zakładki "do obejrzenia" bo tam suwak był lepszym rozwiązaniem niż przeskakiwanie do ze strony do strony i przypuszczam, że w zakładkach ocenionych i współtworzonych też by to zdało egzamin.

Tak przy okazji, mam dwa pytania dotyczące serwisu?

1. Czy będzie kiedyś rozważana opcja zaznaczenia filmu jako obejrzanego ale bez wstawiania oceny? Pytam bo na serwisach filmowych jest sporo krótkometrażowych filmów a wystawienie im ocen jest czasem wg mnie trudne (w sensie przemyślenia jaką ocenę wstawić)
2. Czy użytkownik będzie miał kiedyś możliwość uśnięcia już sprawdzonych treści materiałowych przez weryfikatora? A pytam o to, bo to chyba już nikomu nie potrzebne.

Grzegorz_Derebecki

@89Keradius Masz na myśli paginacje (że zmienia się strony) w listach? @Khaosth akurat to chwalił.

1. Wiele osób o tym wspomina. Warto głosować w sugestiach ale myśle, że takie coś powstanie tak jak i umożliwiliśmy zmienę daty wystawienia oceny.
2. Te dane są dla nas bardzo istotne bo znamy historie modyfikacji strony. Dlaczego chcesz je usuwać? Można by co najwyżej dodać ukrywanie ich u siebie w profilu.

Elizabeth_Linton

@Grzegorz_Derebecki Jestem w szoku. Na pewno na plus "współtworzone" – widać więcej filmów i osób. Zdjęcie profilowe gigantyczne, nie wiem czy nie większe od plakatu na stronie filmu.

Til

@Grzegorz_Derebecki Nie mogę wyświetlić listy obejrzanych filmów, wyświetlają mi się tylko duże plakaty z tytułami, czy to kwestia jakiegoś ustawienia? Jeżeli nie, to dobrze byłoby dać wybór.

Grzegorz_Derebecki

@Til https://fdb.pl/users/til/movie_votes
Tu masz plakat tytuł ocena twoja i data ocenienia. (To sa filmy ocenione)

@Elizabeth_Linton Takie samo

Til

@Grzegorz_Derebecki Ok, to widzę, czytelniej jednak by było gdyby ocenione filmy wyświetlały się jako lista.

Grzegorz_Derebecki

@Til przy plakatach więcej filmów się zmieści No i mamy dość podobnie jak listy np do obejrzenia. W przypadku list filmów jak w katalogu nie ma tam za dużo miejsca na takie dane jak data oceny czy sama ocena. Staramy się ustandaryzować komponenty stad wybór takiego wyświetlania a nie innego. Proponuje potestować przez jakiś czas może nie będzie tak źle

89Keradius

@Grzegorz_Derebecki Mam na myśli to, że jeśli wchodziłem na zakłądkę filmów "do obejrzenia" to używałem suwaka by zobaczyć które filmy mam do obejrzenia. Teraz muszę klikać w strony (u mnie jest ich 13). Żeby nie było to nie jest krytyka czy moje "widzimisię" tylko luźna uwaga, że suwak byłby lepszym rozwiązaniem niż strony w każdej zakładce.

1. https://feedback.userreport.com/e26cd8d9-3d45-4a47-96b3-995858ed0ea3/#idea/50914 no dobra tam zagłosowałem, mam nadzieję że zostanie to wprowadzone bo mam dokładnie takie samo odczucie względem np. krótkometrażowych animacji Walta Disneya czy Texa Avery’ego co ten użytkownik który wspomniał o ediudach.
2. A to ok, bo nie wiedziałem, że to takie istotne, tylko dla mnie przynajmniej nie jest to potrzebne, widzieć że np 20 września tamtego roku dany weryfikator mi coś odrzucił czy zaakceptował. Ale opcja możliwości ukrycia tego w profilu również byłaby git.

Dzięki za info.

Chemas

@Grzegorz_Derebecki Dla mnie zawsze jest wszystko za duże, tym bardziej, że nie korzystam w ogóle ze smartfona, nawet nie z laptopa. Ale ogólnie nie jest źle. Podoba mi się. Jeszcze nie wszystko zdążyłem ogarnąć :) Na pewno kwestia przyzwyczajenia

Khaosth

@Grzegorz_Derebecki
1. ocenione filmy.
Z obecnym wyglądem jest taki haczyk, że nie wszystkie filmy mają plakaty. Jeżeli jest tu ktoś kto ogląda i ocenia dużo filmów krótkometrażowych lub telewizyjnych i jeszcze w dodatku tych starszych, to może mieć przegląd pustych plakatów z tytułami bez żadnych dodatkowych wskazówek typu kraj, gatunek, rok produkcji. Tak jak @Til byłbym za powrotem do wcześniejszego rozwiązania.

2. stronicowanie / paginacja list
Nadal chwalę paginację – jak się uzbiera lista na tysiąc tytułów, to jej ładowanie może trochę potrwać (a użytkownikom komórek zabrać danych).
Może rozwiązaniem byłoby ustawienie przez użytkownika ile chce widzieć wyników na stronie – np. 20, 50, czy 100? Ewentualnie opcja wyboru stronicowanie czy płynne ładowanie.

3. premiery kinowe
O ile opcja wyświetlania kilku plakatów i ich przewijania w bok jak np. na stronie profilu jest fajnym rozwiązaniem, o tyle IMO nie ma sensu w przypadku premier kinowych. Jeżeli ktoś tam zagląda to raczej nie sprawdza co wychodzi w jeden konkretny weekend, tylko spogląda z jakich filmów może przebierać w kinach do danego dnia. Teraz np. mamy dziwną sytuację, że wiele premier skumulowało się 28 maja, ale na pierwszy rzut oka wygląda że jest ich tylko 6. Do tej szóstki pod datą 18 czerwca np. nie załapał się film z Angeliną Jolie.
Za to podoba mi się menu typu premiery przeniesione na górę – czytelne, estetyczne, intuicyjne (i mniejsze! ;))

4. listy
Na profilu jest chyba źle podlinkowany przycisk "pokaż więcej list" – otwiera mi ostatnio obejrzane.
I przy okazji przyszłych planów z listami – może jakaś wyszukiwarka, albo tagi? :)

Grzegorz_Derebecki

@Khaosth
1. Ale przecież mamy tytuł filmu pod plakatem. Tak samo jest w listach.
2. Na razie nie planuje konfiguracji liczby wyświetlanych elementów na stronie jest sporo innych bardziej pilnych zmian. Dodatkowo jeszcze kilka błędów poprawiam które podczas migracji się przytrafiły.
3. A to nie jest tak, że jak chcemy zobaczyć co jest w kinie to wchodzimy do repertuaru? Ogólnie wydawało mi się to dobrym rozwiązanim bo bardzo często mamy kilka premier w danym tygodniu i taki scroll powodował, że te sekcje były w miarę równe.
4. poprawiłem :)

Khaosth

@Grzegorz_Derebecki
1. Ano jest tak jak w listach, czyli prościej, ładniej i z mniejszą dawką informacji. Teraz po dodatkowe info będzie trzeba wejść na stronę filmu.
2. ok
3. Co do sposobu wyświetlania – na razie jest estetycznie, ale jak powrócą premiery środowe/czwartkowe to i tak rozbiją ten układ. To one są głównym problemem w wyglądzie tej zakładki, ale niestety nie mam pomysłu jak go zniwelować.
Teraz ciężko sprawdzić zakładkę repertuar, ale z tego co pamiętam jest trochę przytłoczony przez godziny seansów. A i tak były to seanse tylko z sieciówek.
Szczerze powiedziawszy – jak się wybieram do kina to niestety sprawdzam stronę znienawidzonego konkurenta. Mają repertuary większej liczby kin i informacje o tytułach granych danego dnia w danym mieście i tym mnie kupują (dzięki temu trafiłem na seanse "Guns akimbo", "Death race 2000" i "Gliniarza Samuraja" oraz dowiedziałem się o istnieniu kilku kin)
4. Dzięki! :)

Grzegorz_Derebecki

@Khaosth My niestety kin studyjnych nie mamy ale za to łatwo wybrać sobie godzinę bo masz w jednym miejscu seanse z twoich ulubionych kin. Dodatkowo klikasz i odrazu przenosi Cię to kupna/rezerwacji biletu. Poza dodaniem dodatkowych kin (jest to dość skomplikowane) to chętnie dowiem się co tam warto zmienić.

Sweet_Foxy

@Grzegorz_Derebecki

– Ładniej wygląda strona obsady, jednak – co już zgłaszał ktoś kiedyś – powinno być obsada i ekipa, bo samo obsada jest troszkę mylące. Brakuje tam też przycisku do edytowania. Trzeba wrócić na stronę główną, by coś dodać lub poprawić.

– Podział na strony w listach i obejrzanych dla mnie jest OK, choć wolałabym same tytuły, a nie taki komiks. :-) Ale to jest szczegół.

– Fajnie, że jest łatwiejszy dostęp do utworzonych przez siebie list.

– W przypadku odcinków jednak lepiej byłoby zrezygnować z podstron. Trzeba się naklikać, żeby znaleźć właściwy odcinek, jeśli jest ich kilkaset lub jeszcze więcej.

– Na profilu jest literówka w słowie „dołączył”, tzn. brak ogonka przy „a”.

Przy okazji jeszcze takie drobiażdżki niezwiązane z tą zmianą:

– W opisie licencji brakuje spacji po dwukropku po słowie „licencja”.

– Na stronie filmu jest „Ścieżka dzwiękowa” – brakuje kreseczki nad „z”.

– Jednak brakuje mi tego paska u góry, gdzie były przy filmach poszczególne elementy wymienione. Żeby np. sprawdzić, czy są dodane wszystkie tytuły, trzeba przewijać i przewijać…

fredaser

@Grzegorz_Derebecki Przy okazji jeszcze jedna literówka, którą już dawno temu zgłaszałem – w profilu użytkownika na dole jest „Wspołtowrzone", czyli brakuje kreseczki nad „o" → Współtworzone

Khaosth

@Grzegorz_Derebecki Jeszcze jedną rzecz znalazłem – wybrany typ premiery nie utrzymuje się po zmianie miesiąca. Np. jeśli jestem na majowych premierach DVD, to wybranie czerwca powoduje pokazanie czerwcowych premier kinowych.

PS. Sprawdzałem stronę na komórce – faktycznie tam wygląda to znacznie lepiej.

Grzegorz_Derebecki

@Khaosth @fredaser @Sweet_Foxy poprawiłem literówki i błąd na podstronie premiery.

- Co do obsady jak dam dłuższy tekst to dropdown nie zmieści się na komórce a nie mogę tam dać scrolla bo wtedy dropdown z wyborem ról źle działa. Wymaga to troche dłuższego przemyślenia.

- Co do odcinków to też trzeba coś wymyślić ale nie chce wgrywać 500 odcinków na jednej stronie to mało wydajne. Może paginacja powinna dotyczyć numeru odcinka albo powinna być wyszukiwarka jakaś.

fredaser

@Grzegorz_Derebecki Jeszcze a propos tej literówki, niżej Współtworzonych filmów i osób jest przycisk z napisem: „Zobacz więcej wspołtworzonych" – tu też trzeba dać kreskę nad „o" → „Zobacz więcej współtworzonych"

Grzegorz_Derebecki

@fredaser Poprawione, zaskakujące jak konsekwentny byłem w powielaniu tego błędu.

Sweet_Foxy

@Grzegorz_Derebecki To jeszcze taki drobiazg – jest: Zdjęcia Z filmu; powinno być małe z, czyli Zdjęcia z filmu.

fredaser

@Grzegorz_Derebecki :) Kolejna literówka związana z wyżej wymienionymi, tym razem o jedną kreseczkę za dużo: https://fdb.pl/users/fredaser/movie_reputations „Współtwórzone filmy" → „Współtworzone filmy" gdyż co ciekawe jak klikniemy na osoby jest w porządku, bez tej literówki https://fdb.pl/users/fredaser/person_reputations

Proszę czekać…