FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Szukam filmów - Pomocy 2
kluczek

Witajcie Kochani, to mój pierwszy post zatem z góry przepraszam jeśli nieświadomie popełnię jakieś faux pas.

Szukam czterech filmów:

1. Wojenny. II Wojna Światowa. Raczej kategoria B+. Oddział chyba brytyjskich komandosów zostaje zrzucony na terytorium Polski okupowane przez Niemców (o dziwo podaje się takie określenie w filmie dot. Prus Wschodnich) tam oficjalnie mają oni pomagać polskiej partyzantce z AK w akcji Burza, a nieoficjalnie mają do wykonania tajną misje. Zostają schwytani przez oddział Niemców, ale jednym z żołnierzy jest przebrany w niemiecki mundur rosyjski agent GRU który razem z ukrytymi w okolicy towarzyszami pomaga uwolnić Brytyjczyków. Potem przy obustronnym braku zaufania brytyjski odział rusza w drogę z Rosjanami do ich kryjówki. Rosjanie też mają w tej okolicy tajną misję do wykonania. Nie wiem czy chodzi o wunderwaffe czy skarby. Tyle pamiętam. Jest tam też wątek przygotowujących się do ewakuacji Niemców. Rok premiery określiłbym na 2012-2018. Film podobny do filmu "Sojusznicy" – https://www.filmweb.pl/film/Sojusznicy-2014-703088 z 2014 ale to nie to…

2. Wojenny. II Wojna Światowa. Akcja chyba brytyjskich komandosów, którzy podzieleni na klika grup za pomocą kajaków mają przedostać się do ścisłe strzeżonego przez Niemców portu i podłożyć na okrętach (chyba francuskie) ładunki wybuchowe. Akcja nie idzie zgodnie z planem i powstaje dylemat czy ją kontynuować. Jeden oddział misję jednak kontynuuje i ją realizuje. Okres premiery myślę, że 2014-2018, ale pewny nie jestem. Na pewno jest to współczesna produkcja.

3. Wojenny. II Wojna Światowa. Akcja toczy się w Afryce. TVP reklamowała to w spotach na pewno z naciskiem na film z akcentem słynnego "Lisa Pustyni". Długi. Emisja na pewno w TVP (piątek lub sobota) w okresie 1990-1995. Charakterystyczna scena – atak myśliwca na oddział żołnierzy lub skald paliwa, nie wiem dlaczego, ale przypominała mi scenę ataku myśliwca w filmie Walkiria z Cruisem.

4. Thriller. Czasy współczesne. Para (chyba małżeństwo) turystów w obcym mieście (chyba Brazylia) musi uciekać przed ścigającym ich napastniku. Ukrywają się w szpitalu, na pewno jest jazda autobusem miejskim. Potem coś z paszportami i akcja na lotnisku. Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba chodzi o kamerę którą turyści przypadkowo nagrali coś lub kogoś. Więcej nie pamiętam. Film współczesny, premiera chyba coś ok 2014-2018.

Umysł nie daje mi spokoju z tymi filmami dlatego za każdą podpowiedź będę Wam ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie.

kluczek

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka – To jest To !!! Dzięki ogromne, tyle tego szukałem. Czekam na pozostałe 3 do odgadnięcia ;)

Znalazłem 1 !!! Sam nie wierzę… :)

https://www.filmweb.pl/film/Walkiria%3A+%C5%9Awit+Czwartej+Rzeszy-2016-756923
https://www.youtube.com/watch?v=awWy3gRMhow

Może ktoś pomoże w pozostałych…

Proszę czekać…