FDB.PL 1045 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

FDb.cz 8
Chemas

Taka ciekawostka, przypadkiem trafiłem, mamy odpowiednika w Czechach :)
https://www.fdb.cz/

jacks

@Chemas chyba już kiedyś o tym było na forum, z tego co kojarzę byli przed nami. sam korzystam jak przypadkiem dodaję treści z Czech :)

Chemas

@jacks oooo :)
Nawet nie zaglądałem tam konkretnie w treści. Czyli okazuje się, że warto korzystać jako źródło?

jacks

@Chemas zdecydowanie bardziej niż z imdb, której jednak jest bardziej Ameryko scentralizowane. Czeskie produkcje najczęściej właśnie na fdb.cz sprawdzam.
Świetne źródło do oryginalnych pisowni nazwisk, które tez jest z mnóstwem błędów na imdb.

Chemas

@jacks Dzięki. Warto to wiedzieć, w zasadzie rzadko dodaję coś czeskiego, ale jak już się przydarzyło, to wspomagałem się https://www.csfd.cz/
Jedno jest pewne, trzeba uważać na IMDb jako źródło filmowe :)

jacks

@Chemas A na pewno nie traktować IMDb jako wyroczni ;)

Chemas

@jacks No właśnie :) W sumie to fajnie by było, jakby był jakiś temat na forum, gdzie można by zgłaszać, wymieniać między sobą różne inne źródła niż IMDb. Może być i tu :) Boję się tylko, że ruch będzie słaby.

jacks

@Chemas No niestety nie ma za dużo merytorycznych wypowiedzi na forum.
Co do tematu źródeł na forum to nie wiem czy ma to sens – jak ktoś już chce coś dodać to raczej robi to wg wybranego przez siebie źródła i nie ma potrzeby sugerowania mu czegoś innego (chyba, że jego źródło jest jakieś podejrzane).
Podstawą jest najlepiej dodawać treści dla produkcji z danego kraju wg jakiegoś portalu filmowego z tego kraju właśnie – największa szansa na rzetelne informacje.

Chemas

@jacks racja

Proszę czekać…