FDB.PL 1048 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Nowy dział w ekipie. 0
Chemas

Chciałem wszystkich dodających treści poinformować, że został utworzony nowy Dział ekipy filmowej, mianowicie Muzyka. Szczegóły są w poradniku. Uczulam tylko na dwa zawody: Wokalista i Wykonawca muzyki – dodajemy tylko osoby, których nie ma w ścieżce dźwiękowej, na IMDb jest tak na ogół, ale należy sprawdzić. Poza tym można dodawać w atrybucie instrument i tu uczulam przed nadmierną interpretacją :) Słownik się kłania. Zawody te mają również odpowiedniki na Film Polski i tu będzie mniej problemów.
Trzy zawody, obecne do tej pory w Pozostałej Ekipie zostały przeniesione do działu Muzyka, a mianowicie: Aranżer, Dyrygent i Orkiestra. Trwa automatyczne przenoszenie, ale proszę już dodawać do Działu Muzyka. Jak wykonawca podchodzi pod orkiestrę, dodawajmy jako Orkiestra, a nie jako Wykonawca. W razie problemów proszę pytać.

Przy okazji zostały dodane trzy nowe zawody związane z Music na IMDb, ale u nas będą w Dziale Dźwięk, tak jak już inne, a więc "Operator muzyki", "Technik muzyki" i "Programowanie muzyki". Poza tym akceptowane jest też częste a IMDB, zamiennie za "music" "score".
Z działu Kompozytorzy został przeniesiony do Muzyki "Dyrektor muzyczny" "music director" u nas też "kierownik muzyczny".
Dodany też został atrybut "archiwalny dźwięk" do Obsady.

Chyba wszystko, jak coś proszę pytać w tym wątku.

Proszę czekać…