FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zmiany na IMDb 27
Chemas

Czy mam zwidy, czy IMDb sukcesywnie wszystko zmienia, nawet w wyglądzie podstron:
https://m.imdb.com/title/tt10515988/fullcredits/?ref_=tt_ql_cl
Tragedia, nie funkcjonalne jak nic. Może ktoś coś wie o możliwości wyświetlenia starej tradycyjnej wersji?

Grzegorz_Derebecki

@Chemas o kurde, faktycznie tutaj nieźle pojechali.

Elizabeth_Linton

@Chemas W wersji na komputer na szczęście nie ma takich zmian.

Chemas

@Elizabeth_Linton No ja właśnie na komputerze to mam ;P
Ale:
https://www.imdb.com/title/tt10515988/fullcredits/
już jest okej, odetchnąłem z ulgą :)
Miałem podrzucony do weryfikacji adres z tym m na początku. Ja się na tym nie znam, więc uprzejmie proszę o wytłumaczenie tego zjawiska.

Elizabeth_Linton

@Chemas Wersja na komórkę to była. Tak mi się wydaje.

Chemas

@Elizabeth_Linton Pewnie tak, za stary już jestem na takie numery :)
A swoją drogą to zacznę chyba robić odrzuty z takich źródeł.

Sweet_Foxy

@Chemas W takiej sytuacji wystarczy z linku usunąć „m.”, a nie odrzucać za to, że ktoś edytował z telefonu.

Chemas

@Sweet_Foxy a kto powiedział, że odrzuciłem.
A tak na serio to jak już wiem, że wystarczy usunąć m, to odrzucać nie będę. Nie znam się na korzystaniu z internetu przez telefon, to skąd mam wiedzieć, hę? :)

Chemas

@Chemas Odświeżam temat, bo widzę, że IMDb porobiło kolejne zmiany w wyglądzie strony, tym razem chodzi o profil osoby. Co ciekawe bio jest bez zmian :)
Już mnie zdenerwowali, bo pewne treści, jak na przykład data i miejsce urodzenia, są w innym miejscu. Znowu trzeba się na nowo przyzwyczajać. A tak było dobrze.
Przy okazji mam pytanie, kojarzy ktoś, czy jest możliwość zachowania starego layoutu? Pamiętam, że coś takiego chyba było po zmianie wyglądu strony filmu, przy najmniej przez jakiś czas.

Bluejohn_26

@Chemas U mnie wszystko jest po staremu.

Chemas

@Bluejohn_26 Pewnie dlatego, że ja nie mam konta na IMDb, już rozmawiałem z fredaserem, u którego też jest wszystko okej. A nowy wygląd przypomina profil filmu, poza tym dokładna data urodzin i śmierci jest na dole. Denerwuje mnie ten layout.

Chemas

@89Keradius Na razie lekko chory jestem, ale zrobię screeny i wrzucę ci na PW, bo tu chyba nie da rady.
W każdym razie ja mam nadal nowy układ.

Chemas

@89Keradius Niestety na PW również nie da rady wrzucić screena, tylko link do strony
Dałoby radę na discordzie.

Chemas

@Chemas

Do tego jeszcze trafiłem na profil osoby, na którym nie ma numeru przy nazwisku, ale w wyszukiwaniu na przykład jest.
Chyba, że to jakiś błąd na IMDb. Możecie sprawdzić Chodzi o "Robert Maxwell (VII)" producent

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Chemas
jeśli chodzi o tego:
Born: June 10, 1923 in Slatinské Doly, Carpathian Ruthenia, Czechoslovakia
Died: November 5, 1991 (age 68) in Atlantic Ocean

to jest to Robert Maxwell (VII)

BTW: u mnie pokazuje się raz w starej szacie – a raz w nowej szacie…

Chemas

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka no tak o tego chodzi, tylko, że mi się wyświetla w profilu bez numeru, a numer jest gdy wrzucę wyszukiwanie wszystkich Robertów Maxwellow, swoją drogą co ciekawe lista wyszukiwania jest w starym stylu :)
Coś im się chyba tam pierniczy. Przez to o mało co odrzutu nie zrobiłem.

Chemas

@Chemas Uzupełnienie: Sprawdziłem, brak numeru jest tylko w przypadku osób już nie żyjących, a to zapewne z powodu przysłaniania przez lata życia, które są za nazwą w nawiasie. Powtarza się w każdym takim przypadku. Napisałem o tym na IMDb.
Druga sprawa, miałem podpowiedziane, że wyswietla mi się nowy layout, ponieważ jestem nie zarejestrowany na IMDb. Zrobiłem więc to i nadal to samo, a nigdzie nie widzę opcji zmiany wyglądu na stary. Więc trzeba by się przyzwyczaić i uważać na umarłe osoby :)
Podejrzewam, że gdy pojawił mi się nowy wygląd byłem jeszcze nie zarejestrowany i tak już zostało i nie da się cofnąć, a może coś kliknąłem, nie pamiętam. Osoby, które w takcie zmiany były już zarejestrowane i wchodziły na profile jako zalogowani, pewnie jadą na starym czasowo.

Chemas

@Chemas
Mam wrażenie, że po tych "dobrych" zmianach na IMDb, nie wyświetla się numer przy roku filmu. Zawsze jak kojarzę był w podlinku releaseinfo. Przykład to film The Wall, z 2017 roku, który u nas ma numer II, chciałem sprawdzić i nie mogę znaleźć tego info na IMDb. Może źle szukam?

PS Znalazłem, podobnie jak w przypadku numeru osoby, należy kliknąć w "Edit page" na dole strony i wejść w kontrybucje. :)
Kolesie już mnie zaczynają denerwować. Mam czasami wrażenie, że zrobili te zmiany specjalnie…

fredaser

@Chemas zauważyłem też wcześniej, ale widać na podstronie z obsadą i ze zdjęciami ten numerek też

Chemas

@fredaser Możliwe, nie widziałem, bo od jakiegoś czasu korzystam z podstrony reference, która mi automatycznie wskakuje, gdy ładuję film, mam odhaczoną opcję do dodawania w ustawieniach.

89Keradius

@Chemas Za to profile osób na IMDb wyglądają lepiej i może by tak zasugerować zmianę u informatyków?
Podoba mi się zwłaszcza możliwość podziału filtrów u osoby na funkcję, które ktoś pełnił przy danym filmie lub serialu oraz że w miniaturkach są plakaty tychże produkcji, a jeśli dobrze znany nam konkurent zrobił z siebie fejsa a swego czasu upodabniał się do IMDb to sądzę, że to byłaby dobra opcja zmiany ale zapewne wiązałaby się ze zmianami również w profilach użytkowników oraz filmów i seriali.

Chemas

@89Keradius Pewnie, że by się przydało. A ja wczoraj dopiero zauważyłem, że IMDb dodało płeć, bo wydaje mi się, że wcześniej nie było. Jest na samym dole.
Natomiast niestety nie daje się normalnie skopiować alternatywnej nazwy, przez to rozwijaną listę. Wcześniej jeszcze szło zaznaczyć, a teraz już tylko pierwszą nazwę. Chyba, że u mnie coś nie tak. Ktoś też tak ma?

fredaser

@Chemas Płeć już od jakiegoś czasu widziałem na IMDb a później niestety odpadła opcja kopiowania nazw alternatywnych, bo jak jest jedna to nie ma tego rozwijania i można skopiować, a przy większej ilości niestety się teraz chyba nie da – to dwa tygodnie temu zauważyłem.

Chemas

@fredaser No ja jakoś dopiero co zauważyłem tą płeć, ale wszędzie nie ma. A jest to szczególnie przydatne w zawodach, gdzie w angielskim nie ma rozróżnienia płci, tak jak actor, actress.
Ta rozwijana lista nazw alternatywnych jest już od jakiegoś czasu, chyba od zmiany wyglądu profilu osoby, ale mimo tego rozwijania udawało mi się kopiować, bo jak się mysz odpowiednio ustawiło lekko przed początkiem nazwy, to łapka zmieniała się na strzałkę i szło zaznaczyć. Co prawda trzeba było się trochę namęczyć, ale teraz w ogóle nie da rady. :/
Żeby tego nie przepisywać zaznaczam wszystkie (jak się uda), a potem wyrzucam nie potrzebne. Masakra.

fredaser

@Chemas Akurat teraz nie widzę takiego profilu z płcią, bo faktycznie nie jest wszędzie, ale tam zdaje się jest informacja, że osoba, której profil znajduje się w bazie IMDb może sama zweryfikować płeć, jaka się będzie wyświetlać. Rozwijana lista jest od zmiany profilu, ale nie da się skopiować od dwóch tygodni, bo wtedy akurat o tym komuś pisałem, że znów coś zmieniali na IMDb.

ar23s

@Chemas @fredaser
Jak coś się nie chce skopiować to wystarczy małe rozszerzenie do przeglądarki, np to:
addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/allow-web-copy/

Chemas

@ar23s dzięki :)

Chemas

@Chemas
Odświeżę ten temat!
Od jakiegoś czasu denerwują mnie samoczynnie uruchamiające się trailery na IMDb, dotyczy to nie tylko filmów (tu nie mam problemu bo automatycznie wchodzę na stronę z samymi danymi a więc reference), ale o zgrozo osób filmu. Zaczyna to być denerwujące.
Ktoś zna jakiś sposób, by to wyłączyć?!

Proszę czekać…