FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Sugestia odnośnie opisów 26
ar23s

Witam. Czy byłaby możliwość zmodyfikowania regulaminu odnośnie oficjalnych opisów dystrybutora? Mianowicie ilość znaków jest ograniczona, żeby nie było mniej niż sto. I wydaje się to w porządku, jeśli chodzi o własny opis przetłumaczony z danego źródła, ale dlaczego to samo ograniczenie dotyczy oficjalnych opisów? Wygląda to dosyć słabo i mało profesjonalnie, kiedy dajmy na to wszystkie odcinki serialu w danym sezonie mają oficjalne opisy z platformy VOD i są takie sytuacje, kiedy niektóre świecą pustkami, bo są wg standardu fdb za krótkie. Serio? Nie zrobicie dla oficjalnych opisów wyjątku? Jest to dla mnie niezrozumiałe. Niechlujnie to wygląda, a na takim Filmwebie nie robią z tego jakiegoś problemu i wszystko wygląda porządnie pod tym względem. Taka to moja sugestia.

Jak ewentualnie takie coś zaimplementować? Przy wyborze okienka "opis własny" i "opis dystrybutora" powinno wtedy automatycznie wykryć, kiedy włączyć ograniczenie, a kiedy nie. Myślę, że to byłoby najprostsze rozwiązanie, a zmiana treści regulaminu dodawania opisu to już z górki.

Grzegorz_Derebecki

@ar23s Możemy znieść limit dla opisu dystrybutora. Można w sumie znieść limit dla każdego typu opisu. Sprawa do przemyślenia niech wypowiedzą się weryfikatorzy również :)

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Grzegorz_Derebecki jestem za wprowadzeniem pomysłu @ar23s – sporo opisów dystrybutora jest krótszych niż 100 znaków

jacks

@Grzegorz_Derebecki również się przychylam

Redox

dla mnie też +1

Grzegorz_Derebecki

A które rozwiązanie?

1:)
1 znak dla opisów dystrybutora?
100 dla własnych?

2:
1 znak dla wszystkich opisów?

Czy chcemy opisy np 2 znakowe?
Czy może jakieś minimum wprowadzamy?

Grzegorz_Derebecki

@Sweet_Foxy za to za mało trzeba ustalić konkrety :)

Sweet_Foxy

@Grzegorz_Derebecki heh, odpowiadałam na Twój poprzedni post :-) Byłabym za tym, żeby nie było limitów dla wszystkich opisów.

Grzegorz_Derebecki

@Sweet_Foxy ale minimum 1 znak chyba musi być :)

Sweet_Foxy

@Grzegorz_Derebecki technicznie tak, ale to użytkownika nie obchodzi; dla weryfikatora powinno mieć znaczenie, czy opis nie jest plagiatem, czy jest sensowny i czy nie ma w nim błędów

ar23s

@Sweet_Foxy Ale jak nie będzie limitu dla "opisu własnego" to może wyjść sytuacja, że będzie jeszcze krótszy niż "zarys fabuły", a to bez sensu. Oczywiście w przypadku filmów.

Edit: Ale w sumie równie dobrze opis dystrybutora może być krótszy od zarysu fabuły. Zgłupiałem. xD

Sweet_Foxy

@ar23s Spoko, niech się wypowiedzą inni.

Grzegorz_Derebecki

Limit zdjęty, jak będą problemy to będziemy myśleć :)

Chemas

@ar23s Takie moje przemyślenia. Nie do końca mi się podoba to całkowite zdjęcie limitów. Opis to jednak musi mieć trochę treści, a nie 40 znaków. A jak ktoś da opis do serialu Janosik, "Historia zbójnika Janosika"?
I teraz zachodzi pytanie na jakiej podstawie mam ten (oczywiście idiotyczny) opis odrzucić?
A może zrezygnować w takiej sytuacji całkowicie z zarysu fabuły. Bo się okazuje, że niektóre opisy za chwile będą krótsze od zarysów :)

PS Generalnie chodzi mi o to, że limit znakowy powodował, że opis jest treściwy, a jak go nie ma to teraz zaczną się problemy. O to mi chodzi.

Chemas

@ar23s Limit został usunięty w poradniku całkowicie.
Chociaż nie do końca mi się to podoba.

ar23s

@Chemas @Grzegorz_Derebecki
Popieram, dlatego uważam, że istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Moim skromnym zdaniem należy przywrócić te wszystkie limity, a wyłączyć je tylko i wyłącznie dla opisów do odcinków seriali (i dodać taki wyjątek w poradniku dodawania). Bo opisy dystrybutorów trafiają się tam krótkie i warto mieć oficjalne z góry do dołu w rządku, profesjonalnie, miło i przyjemnie. Cała reszta niech wróci. Myślę, że to będzie najbardziej sensowne. Jak oficjalny opis do serialu/filmu nie będzie się mieścił w limicie to nie dodajemy i basta. Czyli powrót do punktu wyjścia z małą, subtelną różnicą. Kto się zgadza?

EDIT:
Ewentualnie usunąć ten "nieszczęsny" zarys fabuły, co by wszystko było w miarę oficjalne i zgodne z dystrybutorami wszelakimi, ale co do tego to chyba nie każdy będzie przekonany. ;P Sam zresztą nie jestem, więc ja się kieruję w stronę pierwszej opcji.

Sweet_Foxy

@ar23s moim zdaniem zasady powinny być takie same dla wszystkich opisów, bo się robi bałagan; skoro macie zastrzeżenia do poprzednich ustaleń (szkoda, że wtedy @Chemas milczał), możemy przywrócić te, które były wcześniej i nie akceptować za krótkich, bo one niczego sensownego i tak nie wnoszą (odcinek serialu można traktować jak film krótkometrażowy, więc może mieć 100 znaków)

Chemas

@Sweet_Foxy Chemas milczał, bo z powodów niezależnych od niego nie miał czasu zająć głos :) A potem zapomniałem o całej tej sprawie.

Chemas

@ar23s Wrócę z tym tematem.
Mam serię opisów odcinków do piątego sezonu Rick i Morty z HBOMax i są takich treści:
"Kto jest prawdziwy? Czy ty jesteś prawdziwy, bracie?"
"Spróbuj czegoś nowego bracie. I idź na całość."
Te akurat to dla mnie są opisy, bo nic nie opisują.
Moje takie zdanie.
Co o tym sądzicie?

ar23s

@Chemas
Ja osobiście kiedy widzę tego typu wypociny dystrybutora to je omijam i ich nie wrzucam. Wtedy korzystam z zagranicznych źródeł i piszę własny, bo "oryginał" to żart.

Chemas

@ar23s A no właśnie!
Tylko, że ja jako weryfikator mam dylemat, czy odrzucać, czy nie.

ar23s

@Chemas
Jak dla mnie powinno się odrzucać, zgodnie z obowiązującym regulaminem. Bo to, że dystrybutor pochwalił się swoją wyobraźnią to jedno, ale poniższe podpunkty raczej zobowiązują i mają pierwszeństwo. Cytuję:

Opis powinien:
- być obiektywny (nie chwalący),
- być suchym opisem osób i akcji,
- przekazywać informacje dające ogólny zarys filmu,

Chemas

@ar23s Zgadzam się i chyba w tych przypadkach tak zrobię, ale generalnie to niedługo trzeba będzie wszystkie opisy z platform odrzucać. Druga sprawa, jak opis jest tak krótki, to raczej ciężko o dobre opisanie.

PS Przy okazji, dzisiaj spotkałem się z opisami z HBOMax, w których niektóre zdania są oddzielane ukośnikiem. Takie ukośniki pousuwałem i chciałem uczulić na to. Nie tylko kopiuj wklej, ale dobrze by przeczytać opis i nawet poprawić, bo dystrybutor robi błędy.

ar23s

@Chemas
"Nie tylko kopiuj wklej, ale dobrze by przeczytać opis i nawet poprawić, bo dystrybutor robi błędy."

Kiedyś kopiowałem w taki beznamiętny sposób, ale już się przyzwyczaiłem do takich błędów. Staram się czytać, wyłapywać i poprawiać.

Sweet_Foxy

@Chemas odrzucać raczej, nie wynika z nich, o czym jest odcinek.

Chemas

@Sweet_Foxy już ktoś inny zweryfikował, tylko nie sprawdzałem, czy pozytywnie.
Sprawdzę i pousuwam, jeżeli trzeba.

Proszę czekać…