FDB.PL 1096 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Wyszukiwanie tytułów w bazie 2
jacks

Chciałem poruszyć temat wyszukiwarki tytułów u góry strony. Jest to chyba główne miejsce poszukiwania przez użytkowników wybranych tytułów (przynajmniej dla mnie jest to nr 1), a niestety nie jest ona w pełni satysfakcjonująca. Otóż nie wyszukuje ona tytułów odcinków co jest olbrzymim utrudnieniem oraz pozwala tworzyć duble w bazie co jest chyba jeszcze gorszym negatywnym następstwem braku wyników.
Wiele filmów pełnometrażowych jest częścią serii przez co nasza wyszukiwarka w ogóle ich nie pokazuje w wynikach. Dla przykładu seria https://fdb.pl/film/378379-blaulicht i film (odcinek) https://fdb.pl/film/380252-blaulicht-bs-38-15-1×25. Film miał swoją polską premierę, ma odrębny plakat, a kiedy ktoś będzie próbował wyszukać "BS 38-15" to wyjdzie mu https://fdb.pl/szukaj?query=bs+38-15. Co za tym idzie, może nie sprawdzić w sieci, że to odcinek większej serii i po prostu dodać dubla do bazy, a weryfikator to zaakceptuje bo system nie pokaże, że jest już film w bazie. Inny przykład to seria https://fdb.pl/film/248510-screen-two, a zapewne jest takich dużo więcej.
Zapraszam do dyskusji a @Grzegorz_Derebecki do podzielenia się informacjami czy wiąże się to z jakimiś komplikacjami od strony technicznej.

Redox

@jacks Jestem za. Przydałoby się bardzo wyszukiwanie po tytułach pojedynczych odcinków. Fajnie jakby chociaż w zaawansowanym wyszukiwaniu była taka opcja- https://fdb.pl/filmy?query=test

Chemas

@jacks Również jestem za. A przy okazji, bo być może jest to powiązane technicznie, pozwolę sobie poruszyć temat podobny w formularzach, który już kiedyś zgłaszałem.

Proszę czekać…