FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Ważna zmiana! -> IMDb - podstrona osób 26
jacks

Cześć!
Nie wiem czy ktoś już to zauważył, ale wydaje mi się, że warto o tym napisać. Jak pewnie część z was już zauważyła IMDb wprowadziła update do podstrony ludzi filmu. Pomijam fakt, że ciężko się do niej przyzwyczaić, ale najważniejszym punktem jest USUNIĘCIE NUMERACJI osób, które zmarły. Nie wiem czy to jedyna zależność, ale uczulam, bo podczas weryfikacji może dojść do błędnych odrzutów itp.
Oto przykład:
1. fdb.pl/osoba/56777-charles-robinson-i → imdb.com/name/nm0732455/?ref_=ttfc_fc_cl_t14
2. fdb.pl/osoba/75417-charles-robinson-iii → imdb.com/name/nm0732457/?ref_=ttfc_fc_cl_t44
3. fdb.pl/osoba/640249-charles-robinson-iv → imdb.com/name/nm0732458/?ref_=fn_al_nm_3

Temat warty śledzenia, bo może IMDb to naprawi, ale jak widać jest to spore utrudnienie dla dodających i weryfikatorów.

Redox

@jacks Hmm ja widzę nadal numerki rzymskie przy osobach, nawet tych które już nie żyją. Możliwe, że to dlatego, bo korzystam ze starego layoutu IMDb, który wg mnie jest bardziej przejrzysty i widać więcej rzeczy bez wchodzenia w konkretne zakładi.

Tutaj instrukcja jak to zrobić: filmbodega.com/blog/show-old-imdb-layout/

jacks

@Redox masz rację, dlatego pisałem o nowym layout’cie. Głupio się przyznać, ale nie mam konta na IMDb, ale chyba w końcu założę chociażby dla zmiany, o której piszesz. Nie zmienia to faktu, że dla użytkownika z zewnątrz numerek jest niewidoczny…

Chemas

@jacks hmmm Robinsona wyświetliło mi z numerem (I), a tego drugiego z numerem (III), czyli tak jak powinno być.
Faktem natomiast jest, że przez jakiś czas był inny layout strony z wyszukanymi osobami, tam wlaśnie nie było numeracji przy nazwach, ale już jest stary na nowo. Nie wiem o co kaman.

jacks

@Chemas Zależy od layoutu. Teraz też mi wyświetla na starym. Mam nadzieję, że nowy się nie przyjmie i finalnie zostanie jak jest :)

Chemas

@jacks No właśnie nie! Teraz się okazuje, że jest w ogóle nowy layout profilu osoby i na przykład nie wyświetla numeru dla osób, które są zmarłe i mają wyświetlane daty narodzin i umarcia w nawiasie za nazwą. Tak jakby zakrywał to ten nawias. Natomiast co ciekawe, wyszukiwanie po nazwie daje mi teraz stary wygląd, czyli są numerki i normalny spis osób bez udziwnień. Mało tego jak klikam w formularzu dodawania, na link IMDb zaczęło mi znowu normalnie wyświetlać, czyli po staremu. Wygląda na to, że wszystko zależy jak się wchodzi. :) Chyba IMDb chciało zrobić jakieś duże zmiany i się pogubili.
Co do głównego profilu osoby, to mam informacje, że większość ma cały czas stary, Agnieszka informowała, że raz ma stary raz nowy, patrz dyskusja tutaj: https://fdb.pl/forum/temat/42313-zmiany-na-imdb, a ja mam cały czas nowy.
Prawdopodobnie coś kliknąłem, pewnie zatwierdziłem nowy i nie mam możliwości powrotu niestety.
Zaznaczam, że nie byłem zarejestrowany na IMDB i dopiero się zarejestrowałem po fakcie. Myślałem, że coś to zmieni. Nic.
Zerknij do dyskusji:
https://fdb.pl/forum/temat/42313-zmiany-na-imdb
Jak również na Discorda, bo też ten temat tam ruszyłem, na ogólnym.

jacks

@Chemas cześć, śledzę twój wątek i jest dokładnie jak napisałem w pierwszym poście. Osoby zmarłe w nowym layoucie nie pokazują numerka. Stąd w ogóle wyszła moja dyskusja :)

Chemas

@jacks No tak :) Zaćmienie chyba miałem. To chyba pochorobowe :)
Denerwuje mnie, że nie mogę wrócić do starego layoutu. Nie potrzebnie się rejestrowałem, myślalem, że to coś da.

jacks

@Chemas Sprawdź instrukcję od Redoxa powyżej. Ja nie zakładałem jeszcze konta na IMDb to nie testowałem.

Chemas

@jacks To ja jeszcze dorzucę, to na co dzisiaj trafiłem, nie było spacji między numerem a nazwiskiem, teraz to nie jestem pewien czy to pojedynczy przypadek, sprawdzę, ponieważ ostatnio dawno nie dodawalem osób z numerami, a tylko sprawdzałem.
Przykład ten to osoba: Matt Ward(VI) – właśnie skopiowałem bezpośrednio z IMDb i wkleiło jak widać bez przerwy.

EDIT: Wygląda to na normę i jest niebezpieczne, bo ja przynajmniej zawsze tak dodawałem, a teraz bez spacji będzie potraktowane jako nowa osoba.
Chyba by też trzeba napisać o tym na discordzie.

Chemas

@Chemas Dodatkowo jeszcze, teraz już nie mam możliwości sprawdzenia numeru dla nieżyjącej osoby, bo nawet w liście wyszukiwania zaczą mi się pojawiać nowy layout bez numerów. :/

fredaser

@Chemas Też tak mam teraz..

Chemas

@fredaser Najgorsze, że w zasadzie w IMDb nie ma nigdzie informacji o numerze :/

Chemas

@Redox Działa, ale tylko na layout filmu, ale layout profilu osoby pozostaje niestety bez zmian, jak również lista wyszukiwania.
Może jest jakiś nowy sposób?

Redox

@Chemas Niestety u mnie od wczoraj profil osób także wyświetla się w nowej, odświeżonej wersji. Chyba IMDb powoli będzie odchodzić od opcjonalnego wyświetlania stron w dawnej wizualizacji. Trzeba chyba zacząć się będzie przyzwyczajać :/

tadek453

@Redox
U mnie od wczoraj to samo.
Profil osob wyswietla sie w odswiezonej wersji.
Rowniez w obsadzie.

Chemas

@Redox Niestety na to wygląda. Całe szczęście, że brak numeru dotyczy tylko osób nieżyjących, a tych już raczej mamy ponumerowanych względem IMDb. Trzeba będzie dobrze sprawdzać, by duble nie porobić i ewentualnie dawać własne numery. Poza tym osoby takie rzadko mają numerację.

Chemas

@jacks I jeszcze chciałbym uczulić na to, że w nowym profilu osoby, nie są wyświetlane wszystkie zawody, jeżeli jest ich dużo, należy klikać w niebieskie zakładki nad listą filmów. To akurat nie jest problem, ale można nie zauważyć.
PS Dzięki @Redox za instrukcję, znacznie lepiej się dodaje z takiej zsumowanej strony. Super sprawa. Szkoda, że nie ma czegoś takiego dla osób.

jacks

@Chemas tak, widziałem już jak czegoś szukałem. z tą numeracją osób dziwna sprawa, wydaje mi się, że jeszcze nie odkryliśmy gdzie ona jest bo ich system też na pewno na tym bazuje i gdzieś powinno to być weryfikowalne. Piszcie jak znajdziecie :)

Chemas

@jacks Odświeżam temat.
Nie znalazłem jak dotąd gdzie jest numeracja.
Dzisiaj właśnie dodaję osobę, która już nie żyje i nic nie wiadomo, całe szczęście, że jest już u nas i jest nadana numeracja. Zdaje się, że większość osób nie żyjących została dodana do naszej bazy jeszcze przed zmianami layoutu na IMDb, zaś część tych nie żyjących chyba nie ma numeracji, ale to nie jest żaden pewnik.
Ogólnie tragedia. Żeby chociaż numer był w biografii. Czasami mam wrażenie, że IMDb zrobił to celowo ;)

Chemas

@jacks UWAGA!
Sprawa jest prosta. Wystarczy na samym dole profilu osoby wejść w kontrybucję, czyli nacisnąć EDIT PAGE :)
Wyświetla nam się tabela do uzupełniania profilu, natomiast na górze mamy nazwę z numerem :)

fredaser

@Chemas Gratuluję odkrycia :) Już się obawiałem, że nie będę mógł dopasować niektórych zmarłych z popularnymi nazwiskami.

Chemas

@fredaser Tak jak jacks napisał, gdzieś to musi być! Skojarzyłem trochę z tym, że zarejestrowana osoba ma możliwość widoku strony filmu dla dodających. Tylko się okazuje, że w przypadku profili osób wygląda to inaczej.

jacks

@Chemas O! Super, że to odkryłeś.
Teraz pozostaje tylko założenie konta na IMDb, dla tych co go nie mają (czyli np. mnie). Dzięki za ten update!

Chemas

@jacks Konto to raczej każdy weryfikujący powinien mieć w tej sytuacji, ale dla dodających też by się przydało :)

Chemas

@jacks Dodam jeszcze, że w przypadku osób zmarłych z tabeli kontrybucji lepiej się kopiuje, bo jest przynajmniej spacja między nazwiskiem a numerem :)

Chemas

@jacks Skurczybyki pozmieniali też podstrony soundtracku i i chyba wszystkie inne, jak premiery i inne tytuły. Kurna, ciężko się w tym poruszać.

PS A już do szału doprowadziła mnie zmiana w ścieżce dźwiękowej :(

Proszę czekać…