FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Dwie recenzje tego samego użytkownika 4
k_malecki

Czy w serwisie mogą być dodane przez tego samego użytkownika do jednego filmu dwie recenzje? Rozumiem taki zabieg do serialu, gdzie np. jedna dotyczy pierwszego sezonu, a druga – drugiego. Ale do filmu? Mam tu coś takiego: https://fdb.pl/film/90559-slumdog-milioner-z-ulicy

Grzegorz_Derebecki

@k_malecki to blednie dodane 2 takie same recenzje jedna mozna zglosic do usuniecia jako duplikat.

Chemas

@Grzegorz_Derebecki @k_malecki
Dokładnie. Te opisy są jakieś prehistoryczne, nawet w historii treści nie ma :) Są wymieszane opisy dystrybutora i własne. Podejrzewam, że film był wtedy świeży i pojawiało się masę opisów.
@k_malecki jak chcesz ro się tym możeszz zająć, ja z chęcią zweryfikuję, jak nie to ja się tym zajmę. Ale może masz większą wiedzę na ten temat. Coś czuje, że w opisach jest bajzel.

Chemas

@Chemas Nie chce mi się szukać mojego tematu dotyczącego ilości znaków w opisie własnym. A tak mi się teraz przypomniało i jest okazja o tym napisać.
Do rozważenia:
Ponieważ opisy dystrybutorów są biedne w sensie treści, to trudno, niestety należy to zaakceptować. Bo zawsze jakiś opis, to opis, a nie jego brak! Natomiast jestem za przywróceniem limitu 200 znaków na własny opis.
Argumentuję:
1. Opis własny to jakaś twórczość, nie może być tak, że napiszę opis na przykład do Seksmisji: "Film pokazuje świat rządzony przez kobiety, w którym nie ma mężczyzn". Policzyłem, jest 68 znaków. Przecież ten opis nic nie wnosi.
2. Limit 200 znaków był bardzo ważny, bo zmuszał do piszącego opis, do napisania tego opisu treściwego.
3. Do tego wszystkiego dochodzą tłumaczenia opisów z IMDb przez translator, i to czasami bez żadnej refleksji nad treścią.

Wiem, że można po prostu odrzucić taką treść, ale chyba nie na tym to polega.

k_malecki

@Chemas W przypadku opisów własnych generalnie jestem za dłuższymi opisami. Sam czasem dodaję autorski opis odcinków do seriali z lat 90., które obejrzałem.

Proszę czekać…