FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Smaczki i błędy z IMDb 4
Chemas

Zakładam taki temat, który dotyczy różnych "śmiesznych" błędów, na które można natrafić w portali IMDb.
Jest to, moim zdaniem, bardzo ważne, ponieważ generalnie dodający bazują głównie na IMDb i filmpolski.pl

Pierwszy przykład:
W pewnym filmie:
Bryan Belair … construction coordinator
Michelle R. Belair … assistant to Bryan Belair

Nie jest odnotowane czy to asystent koordynatora konstrukcji, tylko asystent pana Belair, który jest właśnie koordynatorem konstrukcji :)

Takich smaczków jest co nie miara.

Założyłem ten wątek, by się tym dzielić i by nasza wiedza w dodawaniu wzrastała. Oczywiście nie dotyczy to tylko IMDb, ale myślę, że tam jest najwięcej takich pomyłek.

Sweet_Foxy

@Chemas, hm… może to osoba robiąca panu kawę i odbierająca telefony, a nie asystująca przy pracy? :-)))

Chemas

@Sweet_Foxy Okej, to w takim razie dlaczego widnieje na tej liście? Jednakże jest zaznaczone, że assistant.
A tak w ogóle dobrze, że odpisałaś w tym temacie, bo właśnie często w Additional są zawody, typu "assistant to" i tu pada nazwisko, a czasami nawet niepełne. I się człowieku domyślaj, czy chodzi o producenta, czy o reżysera, czy o wszystkich producentów itp. Dodam, że taki asystent jest często dodawany.

Sweet_Foxy

@Chemas, jest taka funkcja jak asystent osobisty danej osoby, ale my nie mamy takiego zawodu w formularzu.
Np. filmpolski. pl/fp/ index.php?osoba=1138555 (bez spacji)
Może to coś w ten deseń? :-)
A jeśli na sto procent nie wiadomo, o co chodzi, to po prostu nie dodawajmy takich informacji.

Chemas

@Sweet_Foxy Ja tylko przestrzegałem, żeby zwracać uwagę na coś takiego :)
Ale akurat w tym przypadku, który przytoczyłem, sądzę, że to jest asystent tego koordynatora dekoracji :)
Pewności jednak nie mam i tak jak piszesz, POMIJAĆ!

Proszę czekać…