Współpraca

Zachęcamy wszystkich krytyków, recenzentów oraz blogerów do współpracy poprzez zgłaszanie źródeł recenzji. Na portalu FDB recenzję danego krytyka może każdy zarejestrowany użytkownik. Wystarczy na stronie filmu wybrać opcję "dodaj recenzję" lub "dodaj recenzję zewnętrzną".

Przejęcie kontroli nad swoim profilem daje krytykowi dodatkowe możliwości. Wśród nich jest między innymi możliwość zmiany zdjęcia profilowego.

Nowe źrodła

Zachęcamy do dodawania własnych źródeł do bazy. Pamiętajcie, że FDB nie jest miejscem tylko i wyłącznie dla dyplomowanych filmoznawców oraz znanych krytyków i recenzentów. Zapraszamy również osoby prowadzące blogi filmowe do zgłaszania swoich źródeł.

Nowi krytycy

Zachęcamy krytyków do zgłaszania się. Pamiętajcie jednak, że krytyk musi mieć dodane co najmniej pięć recenzji dla źródeł, które mamy już w bazie.
Użytkownicy FDB również mogą zostać naszymi krytykami. Wystarczy, że wyślecie do nas zgłoszenie i napiszecie pięć recenzji na portalu. Musicie jedynie „dodać recenzję” na profilu danego filmu lub serialu.

Wymagania dotyczące źródeł i krytyków

  • zachowanie odpowiedniej jakości w swoich tekstach – stylistyka, ortografia itd.
  • odpowiednia ilość znaków w recenzji (1500)
  • recenzje muszą być napisane w języku polskim oraz być podpisane imieniem i nazwiskiem autora
  • tekst nie może być recenzją zbiorczą kilku filmów lub seriali
  • źródło musi być odrębnym serwisem internetowym lub blogiem
  • źródło nie może być kanałem na YouTube lub innej platformie
  • źródło musi mieć opublikowane co najmniej trzy recenzje w ciągu roku

Zgłoszenie nowych źródeł i krytyków

Zgłoszenia należy kierować pod adres mailowy: redakcja@fdb.pl. W przypadku zgłoszenia nowego krytyka należy podać login na portalu FDB.

Każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie, dlatego też pamiętajcie o dokładnym sprawdzeniu wymagań związanych z nowymi źródłami zanim wyślecie zgłoszenie.

Inne informacje

Inne pomysły dotyczące współpracy z portalem FDB, prosimy kierować na adres mailowy: redakcja@fdb.pl lub zamieścić je na stronie głównej portalu FDB w zakładce Sugestie.

Proszę czekać…