BAFTA Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych

Nagrody: BAFTA, Nagroda im. Alexandra Kordy dla najlepszego filmu brytyjskiego, Nagroda im. Davida Leana za najlepszą reżyserię, Nagroda im. Anthony'ego Asquitha za najlepszą muzykę filmową, Nagroda im. Roberta Flaherty'ego dla najlepszego filmu dokumentalnego, Nagroda im. Carla Foremana na najbardziej obiecujący debiut filmowy, Największa aktorska nadzieja kina, Nagroda Academy Fellowship, Nagroda publiczności, Nagroda im. Michaela Balcona, Nagroda im. Dennisa Pottera, Nagroda im. Alana Clarke'a, Nagroda im. Johna Griersona, Nagroda im. Huwa Wheldona, Nagroda specjalna, Nagroda Organizacji Narodów Zjednoczonych, Dyplom honorowy

BAFTA

Najlepszy film

Najlepszy film nieanglojęzyczny

Najlepszy aktor

Najlepsza aktorka

Zwycięzca

Najlepszy aktor drugoplanowy

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Zwycięzca

Najlepszy scenariusz oryginalny

Najlepszy scenariusz adaptowany

Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent

Najlepsze zdjęcia

Najlepsza muzyka

Najlepsze kostiumy

Najlepszy montaż

Najlepszy dźwięk

Najlepsza scenografia

Najlepsza charakteryzacja i fryzury

Najlepsze efekty specjalne

Najlepszy film brytyjski

Najlepszy film animowany

Najlepszy film dokumentalny

Najlepszy film krótkometrażowy

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

Najlepsze kostiumy telewizyjne

Najlepszy reżyser w telewizyjnym programie fabularnym lub rozrywkowym

Najlepszy reżyser w programie telewizyjnym kręconym przy użyciu wielu kamer

Najlepszy serial dramatyczny

Zwycięzca

Najlepszy montaż w telewizyjnym programie fabularnym lub rozrywkowym

Najlepszy kobiecy występ telewizyjny w roli komediowej

Nominacja

Najlepszy program lub serial zagraniczny

Najlepsza pierwszoplanowa aktorka telewizyjna

Najlepsza charakteryzacja telewizyjna

Zwycięzca
Czarne lustro

Czarne lustro

Tanya Lodge

za odcinek "San Junipero"

Najlepszy miniserial

Zwycięzca

Najlepsza oryginalna muzyka telewizyjna

Najlepsze zdjęcia i oświetlenie w telewizyjnym programie fabularnym lub rozrywkowym

Najlepsze zdjęcia w telewizyjnym programie dokumentalnym

Zwycięzca

Najlepsza scenografia telewizyjna

Najlepszy dramatyczny film telewizyjny lub odcinek serialu

Najlepsza opera mydlana

Zwycięzca

Najlepszy dźwięk w telewizyjnym programie dokumentalnym

Najlepszy dźwięk w telewizyjnym programie fabularnym lub rozrywkowym

Najlepsze telewizyjne efekty specjalne

Zwycięzca

Najlepszy drugoplanowy aktor telewizyjny

Najlepsza drugoplanowa aktorka telewizyjna

Najlepszy scenariusz telewizyjny w dramacie

Najlepszy rozrywkowy lub dramatyczy program dla dzieci

Zwycięzca

Najlepszy scenariusz telewizyjny w komedii

Najlepszy pierwszoplanowy aktor telewizyjny

Najlepszy męski występ telewizyjny w roli komediowej

Nagroda im. Davida Leana za najlepszą reżyserię

Największa aktorska nadzieja kina

Zwycięzca

Nagroda Academy Fellowship

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.