Data urodzenia: 1973-03-14, Warszawa, Polska

Malarz, reżyser filmów animowanych. Urodził się w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem warszawską Akademię Sztuk Pięknych, kierunki: malarstwo i film animowany.

Jako malarz miał kilka indywidualnych wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz w warszawskiej "Zachęcie" (m.in. "Buy or Die. Supermarket", "World To Cancel"). Jako performer był autorem akcji "Wielka promocja miłości" i… zobacz więcej

Ocena:
  • -
  • 0 g.
Ocena z filmów:
  • 6.8
  • 129 głosów
3 nagrody, 1 nominacja i 1 udział w konkursie więcej »

Filmografia

Reżyser
Średnia
Twoja ocena
Rok
Ja teraz kłamię - 2019
Zero 6.8 2009/I
Kocham cię - 2003
Scenariusz
Średnia
Twoja ocena
Rok
Ja teraz kłamię - 2019
Zero 6.8 2009/I
Kocham cię - 2003
Pozostała Ekipa
Średnia
Twoja ocena
Rok
Ja teraz kłamię
dobór obsady
- 2019
Aktor
Średnia
Twoja ocena
Rok
Ja teraz kłamię
Detektyw
- 2019
Producent
Średnia
Twoja ocena
Rok
Zero
współproducent
6.8 2009/I
Zdjęcia
Średnia
Twoja ocena
Rok
Kocham cię - 2003

Pozostałe informacje Edytuj

Wiek:

Komentarze 1

jjac8 2010-05-12

Paweł Borowski to artysta wchechstronny – ASP – malarstwo i film animowany – Tylko wszechstronność artystyczna młodego Pana reżysera może tłumaczyć – w moich oczach – sukces stworzenia tak wyjątkowego ruchomego obrazu jakim jest „ZERO”.
Wizja tego dramatu, jego tempo , precyzja realizacji i „inteligencja kamery” Pana Pawła Borowskiego okazały się tu kinem wykonanym z niezrównaną maestrią.
Dlaczego niezrównaną ?
Chciałbym być bardziej ostrożniejszy z komplementami i zostawić sobie jakiś margines pozytywnej oceny dla innego artysty, lecz moje obecne doświadczenie i mój dojrzały wiek nie jest w stanie wyobrazić sobie czegoś bardziej szczególnego i wymagającego większego podziwu. Czyli… nigdy nic jeszcze nie rzuciło mnie tak w życiu na kolana jak "ZERO".
Nie dotyczy to tylko kina polskiego.
Wiem, że to o czym piszę jest bardzo subiektywne, a ja sam nie jestem uprawniony do wydawania tak poważnych osądów jak ten powyżej, ale nie mogę pozostać obojętny wobec tego arcydzieła. Wiem, że to będzie bardzo trudne Panie Pawle Borowski ale: TAK TRZYMAĆ !

Autorzy tej strony

Wiadomości zobacz więcej