Dariusz Zawiślak

Dariusz Zawiślak

Płeć
Mężczyzna
Data urodzenia
1972-07-25, Warszawa, Polska
3,3
3
oceny
oceń
osobę
twoja
ocena
5,0
100
ocen z filmów
Zdjęcia 3
Filmografia
Reżyseria
Średnia
Twoja ocena
Rok
Wielki niedźwiedź
(polski dubbing)
6.1 2011
Trzej muszkieterowie
(polski dubbing)
2009
Balladyna
4.0 2009
Świąteczna przygoda
5.6 2000
Producenci
Średnia
Twoja ocena
Rok
Balladyna
producent
4.0 2009
Karolcia
producent
- 2008
Świąteczna przygoda
producent
5.6 2000
Siostro, moja siostro
producent (polski dubbing)
1994
Scenariusz
Średnia
Twoja ocena
Rok
Wielki niedźwiedź
(tłumaczenie)
6.1 2011
Balladyna
4.0 2009
Świąteczna przygoda
5.6 2000
Aktorzy
Średnia
Twoja ocena
Rok
Titanic: Koniec legendy
(polski dubbing)
2001
Świąteczna przygoda
Zamachowiec
5.6 2000
Zdjęcia
Średnia
Twoja ocena
Rok
Balladyna
(niewymieniony w czołówce)
4.0 2009
Scenografia
Średnia
Twoja ocena
Rok
Balladyna
dekorator wnętrz
4.0 2009
Pozostałe informacje dodaj informacje

Wiek:

Znana również jako:

  • Dariusz Krzysztof Zawiślak (nazwisko rodowe)

Komentarze 3
KIRK

Filmografia (uzupełnienie) – Balladyna (scenarzysta, rezyser, producent, scenograf

Trikster KIRK

Aby dodać filmografię do aktora, należy uzupełnić film, a dane automatycznie pojawią się na stronie osoby kina. Zanim dodasz, zapoznaj się z zasadami dodawania treści zamieszczonymi w zakładce faq. Pozdrawiam.

KIRK

Biografia – Dariusz Zawiślak urodził się w 1972 roku w Warszawie. Ukończył Executive MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego (obecnie Akademia im. Leona Koźmińskiego), Zarządzanie na wydziale ekonomicznym WSE, studiował również w Warszawskiej Akademii Teatralnej i Łódzkiej PWSFTViT. Był instruktorem Centralnego Ośrodka Metodyki Upowszechniania Kultury, współpracownikiem Teatru Studio. Od 1994 r. członek zarządów spółek związanych z mediami w tym zajmujących się wyświetlaniem filmów oraz obrotem licencjami filmowymi. W początkowym okresie prowadził także kilka kin w Warszawie, między innymi jedyne w Europie Środkowej kino samochodowe. Współorganizował Festiwal Komedii Filmowych w Międzyzdrojach.

Jako niezależny producent i reżyser zrealizował pełnometrażowy film fabularny pt. “Świąteczna przygoda” (premiera 2000r.) emitowany w około 50 krajach na świecie kolejnym filmem był “Jan Paweł II” we współpracy z RAI, TVE, LRT, TVR, Telewizja Czeską, Telewizją Bułgarską, EWTN, współ-finansowany ze środków Unii Europejskiej Programu Media Plus. Jako wydawca muzyczny wyprodukował min. świąteczny przebój “Kto wie?” zajmujący rok w rok czołówki list przebojów. Popularyzuje polska literaturę dziecięcą na świecie jako międzynarodowy wydawca dzieł Marii Kruger. W kolejnych filmach wyspołpracował z amerykańska gwiazda filmwą zdobywczynią Oskara, Zlotych Globów: Faye Dunaway.

Jest Członkiem Założycielem Polskiej Akademii Filmowej, specjalistą w międzynarodowych przepisach prawa autorskiego. Specjalistą w zakresie pozyskiwania kontentu audiowizualnego. Zgłoszony jako jedyny bezpartyjny kandydat do funkcji Członka KRRiT przez Posłów na Sejm IV kadencji różnych klubów, otrzymał pozytywną opinię sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Jako niezależny kandydat do Senatu w wyborach 2005 roku, otrzymał poparcie ponad 33 tysięcy warszawiaków. Z uwagi na doświadczenie zawodowe zgłaszany przez mniejszościowych akcjonariuszy do składów Rad Nadzorczych spółek związanych z mediami. Był jednym z kandydatów w konkursie na stanowisko Prezesa Zarzadu TVP S.A.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o osobie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tej osoby:

1
yarek71
3 pkt.
2
Sweet_Foxy
2 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…