Akcja 1994

Przedstawiamy listę 20 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Akcja z 1994 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Spider-Man 7.9

Adaptacja jednego z najpopularniejszych komiksów Marvela. Po śmierci rodziców w wypadku lotniczym, kilkuletni Peter Parker zostaje przygarnięty przez dziadków. Po latach chłopak zostaje ukąszony przez radioaktywnego pająka i zyskuje jego moc. Wykorzystując je Peter staje się Spider-Manem - superbohaterem walczącym z różnego typu złoczyńcami.

Komisarz Rex 6.4

Serial opowiada o losach psa policyjnego, który wraz z funkcjonariuszami walczy o prawo i porządek na ulicach Wiednia. Podczas gdy jego opiekun rozwiązuje kryminalne zagadki, opierając się na swoim bogatym doświadczeniu, Rex polega przede wszystkim na intuicji i… swoim nosie.

Babilon 5 7.5

Babylon 5 to stacja kosmiczna zlokalizowana w strefie neutralnej. Celem wybudowanego w XXIII wieku obiektu jest utrzymywanie pokoju pomiędzy różnymi rasami, poprzez udostępnianie przestrzeni do prowadzenia negocjacji i rozmów pokojowych ich ambasadorom. Poza funkcją dyplomatyczną, stacja Babilon 5 służy również jako militarny posterunek Ziemi oraz miejsce postoju dla handlarzy, biznesmanów i kryminalistów.


Captain Tsubasa J 7.2

Tsubasa kocha grać w piłkę. Dołącza do drużyny Nankatsu, która gra z Shutetsu o prawo do użytkowania boiska. Krótko potem najlepsi gracze z okręgu Nankatsu tworzą drużynę, startującą w mistrzoswach Japonii. Tsubasa bardzo chce wygrać, ale trafia na trudnych przeciwników. Zadanie nie będzie więc łatwe.

Wojowniczki z Krainy Marzeń 6.5

Pewnego dnia, kapłan Zagato uprowadza Emeroude - księżniczkę mistycznej krainy Cephiro, której w ostatnim momencie udaje się wezwać na pomoc legendarnych rycerzy. Okazują się nimi trzy niepozorne, nastoletnie dziewczyny: Hikaru, Umi oraz Fuu, które będą musiały zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem...

Iron Man: Obrońca dobra 7.5

Iron Man: Obrońca dobra (oryg. The Marvel Action Hour: Iron Man, 1994-1996) – serial animowany produkcji amerykańskiej. Serial składa się z 26 odcinków. Emitowany dawniej w Bajkowym kinie TVN, obecnie przez Jetix. Historia Tony’ego Starka, który po śmierci ojca staje się prezesem firmy Stark Enterprises. Porwany i przetrzymywany przez Mandaryna, jest zmuszany do zbudowania dla niego niezniszczalnej broni. Jednak Stark wykorzystuje zbudowaną przez siebie zbroję do walki z Mandarynem – od tej pory znany będzie jako Iron Man, Obrońca Dobra.

Policjanci z Mt. Thomas

W serialu poznajemy pracę policjantów z posterunku Mt Thomas - a wśród nich sierżanta Toma Croydena, szefa, który nadzoruje pracę całej drużyny. W pracy pomagają mu oficerowie: Wayne Patterson, Nick Shultz, PJ i Maggie Doyle, świeża absolwentka Akademii Policyjnej. Barwną galerię postaci dopełniają żona Wayne’a, Roz i właściciel lokalnego pubu, Chris Riley. Policjanci mieszkają i pracują w bardzo zżytej rolniczej społeczności. Są zgraną paczkę, która zazwyczaj zajmuje się takimi sprawami jak ratowanie byków i zagadkami postrzelonych psów. Po zakończeniu ciężkiego dnia pracy, wszyscy spotykają się wieczorem przy kuflu piwa. W międzyczasie udaje im się czasami złapać kilku poważnych przestępców.

Słowa kluczowe