Akcja 2001

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Akcja z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

24 godziny 7.9

Głównym bohaterem 24 godzin jest agent CTU - Jack Bauer. Każdy sezon opowiada jeden dzień z życia Jacka. Główny bohater stawia czoło niebezpiecznym misją, aby w końcu dopaść "złych" ludzi. W serialu przedstawione są także losy kandydata na prezydenta - Dawida Palmera (w następnych sezonach jest prezydentem), a także Toniego Almeidy oraz córki Jacka - Kim.

Agentka o stu twarzach 7.4

Sydney Bristow (Jennifer Garner) jako studentka została zwerbowana do tajnej agencji rządowej SD-6. Jednak, gdy mówi swojemu narzeczonemu o tym, co naprawdę robi ten zostaje zabity przez agenta SD-6. Wtedy dowiaduję się, że tak naprawdę pracował dla ludzi, z którymi chciała walczyć. Wstępuje więc do CIA i jako podwójna agentka stara się zniszczyć SD-6. Pomaga jej w tym agent CIA Michael Vaughn (Michael Vartan) i człowiek, którego prawie nie zna – jej ojciec Jack Bristow (Victor Garber), który także jest podwójnym agentem w SD-6.


Enterprise 6.8

Prequel serii „Star Trek”, w którym kapitan Archer z załogą eksploruje kosmos, spotyka nowe rasy obcych i odkrywa rewolucyjne technologie.

Samuraj Jack 7.2

Samuraj Jack to samotny wojownik, którego życiowym celem jest zniszczenie Aku - istoty stanowiącej zło wcielone, dążącej do zniszczenia wszelkiego dobra i zapanowania nad światem. Jack posiada magiczny miecz - jedyną broń zdolną zranić Aku, a także jest mistrzem wschodnich sztuk walki. Niestety jego wróg przenosi samuraja w przyszłość, gdzie rządzi zło, okrucieństwo i chciwość. Jack robi więc wszystko, by wrócić do swoich czasów i zarazem ocalić świat...

Liga Sprawiedliwych 7.1

Serial przedstawia przygody największych bohaterów świata DC. Zapoznajemy się z historią Ligi od jej powstania i pierwszych siedmiu członków do stopniowego powiększenia o coraz nowszych i barwniejszych superbohaterów. W tym czasie Liga musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i okrutnym przeciwnikom, ale dzięki wzajemnej pomocy zawsze wychodzi z tego obronną ręką.

Largo 6.7

Jednego dnia Largo Winch (Paolo Seganti) nie ma nic. Następnego dnia po zagadkowej śmierci swojego ojca Nerio Wincha dziedziczy 385 miliardów dolarów i władzę nad jedną z najpotężniejszych korporacji na świecie – Grupą W. Ale razem z majątkiem dziedziczy także wrogów. Od tej pory musi zmagać się z nieprzyjazną mu Radą Dyrektorów i tajemniczą organizacją o nazwie Zgromadzenie Adriatyckie, które jest prawdopodobnie odpowiedzialne za śmierć jego ojca. W tej walce pomagają mu: jego wieloletni przyjaciel Simon (Diego Wallraff), była agentka CIA Joy Arden (Sydney Penny), były agent KGB Georgy Kerensky (Geordie Johnson) i doradca jego ojca John Sullivan (Serge Houde).

Babski oddział

Serial przedstawiający życie osobiste i zawodowe pięciu policjantek z San Francisco. Prezentuje zagadki kryminalne i przestępców, z którymi stykają się kobiety w pracy. Opowiada też o ich sukcesach i niepowodzeniach w miłości, o macierzyństwie i kobiecej przyjaźni.

Witchblade 7.2

Badając sprawę dotyczącą morderstwa popełnionego na swoim przyjacielu, detektyw Sara Pezzini natyka się na starożytną rękawicę rycerską. Ta wtapia się w jej rękę i chroni przed śmiercią, zmieniając jej przeznaczenie. Jest to "Witchblade" - pradawna broń, która wzmacnia zmysły i przemienia się w razie potrzeby w miecz. Dysponując tak ogromnym zestawem mocy i własnym umysłem, "Witchblade" jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Sara musi poznać tajemnice rękawicy, by ją opanować, zanim sama stanie się jej narzędziem.

Łowcy Koszmarów 7.0

Łowcy koszmarów (Special Unit 2 - SU2) to serial przygodowo-sensacyjny, którego akcja rozgrywa się w Chicago. Grupa złożona z tajnych agentów poszukuje stworzeń, powstałych w wyniku ewolucji, którym jakimś sposobem udało się wymknąć niezauważonym spod kontroli i przetrwać, aby teraz żywić się i terroryzować ludzkość. Uzbrojeni w potężny arsenał jedynej w swoim rodzaju broni i nic poza tym, mężczyźni i kobiety wchodzący w skład Special Unit 2, muszą zlokalizować i złapać, albo zniszczyć na miejscu “Ogniwa”, które mogą doprowadzić do unicestwienia życia na Ziemi, w formie, w jakiej je znamy. Co więcej członkowie Special Unit 2 muszą utrzymać swoją pracę w największej tajemnicy, aby nie doprowadzić do ogólnego pandemonium.

Słowa kluczowe