Dramat 1993

Przedstawiamy listę 37 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Dramat z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Star Trek: Stacja kosmiczna 6.9

Trzeci telewizyjny serial Star Trek. Tłem wydarzeń jest koniec okupacji planety Bajor przez Kardasjan w 2369 roku. Stacja kosmiczna Gwiezdnej Floty o oznaczeniu Deep Space 9, pozostawiona jest przez Kardasjan na orbicie planety. Wkrótce staje się najważniejszym posterunkiem w tej części galaktyki, a to dlatego, że nieopodal znajduje się jedyny stabilny korytarz nadprzestrzenny prowadzący do Kwadrantu Gamma, na drugą stronę galaktyki.


Doktor Quinn 6.4

Serial obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w 2–ej połowie XIX wieku. Bohaterką jest młoda lekarka z Bostonu Michaela "Mike" Quinn, która po śmierci swego ojca wyrusza na Dziki Zachód do Colorado Springs, aby przejąć po nim praktykę lekarską. Miejscowa społeczność jest zaskoczona faktem, że lekarzem jest kobieta. Dr Quinn musi przełamywać uprzedzenia środowiska i borykać się z trudnościami, których los jej nie szczędzi. Swoją pełną poświęcenia postawą i umiejętnościami zdobywa zaufanie mieszkańców.

Exosquad

Do kolonizacji Marsa ludzie tworzą specjalnie przygotowanych mutantów. Wiele wieków później, mutanci mając już dość życia jako niewolnicy buntują się i rozpoczynają wojnę ze swoimi twórcami. Ziemska obrona szybko przestaje istnieć i mutanci przejmują kontrolę nad wszystkimi skolonizowanymi planetami. Ostatnią nadzieją ludzkości okazuje się garstka bohaterów, wyposażona w supernowoczesne egzoszkielety.

Hotel Room

Trzy historie, które dzieją się w 1969, 1993 i 1936. Miejscem akcji jest zawsze ten sam pokój w jednym z nowojorskich hoteli, oznaczony numerem 603. Pierwsza z nich opowiada o dwóch mężczyznach i młodej prostytutce, druga o kobiecie, która chce zerwać ze swoim chłopakiem, a trzecia o młodej parze, która podczas awari prądu wspomina swojego zmarłego synka.

Diagnoza morderstwo

Mark Sloan kieruje pracą szpitala w jednej z dzielnic Los Angeles. Chociaż obowiązki zawodowe zajmują większość jego czasu, nigdy nie odmawia pomocy miejscowej policji służąc jej w roli konsultanta medycznego. Razem ze swoim synem i grupą młodych lekarzy przyczynia się do rozwiązywania najtrudniejszych zagadek kryminalnych.

Babilon 5 7.5

Babylon 5 to stacja kosmiczna zlokalizowana w strefie neutralnej. Celem wybudowanego w XXIII wieku obiektu jest utrzymywanie pokoju pomiędzy różnymi rasami, poprzez udostępnianie przestrzeni do prowadzenia negocjacji i rozmów pokojowych ich ambasadorom. Poza funkcją dyplomatyczną, stacja Babilon 5 służy również jako militarny posterunek Ziemi oraz miejsce postoju dla handlarzy, biznesmanów i kryminalistów.

Snowy River: The McGregor Saga

Akcja serialu toczy się w Paterson's Ridge, miasteczku w pobliżu gór, niedaleko Melbourne, pod koniec XIX wieku. Jest to historia jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych obywateli Paterson's Ridge, Matta McGregora. Ten wdowiec jest ojcem trójki dzieci: Colina (miejscowego pastora), Roba i Danni.

Wydział zabójstw Baltimore 3

Film jest bardzo realistycznym i dogłębnym spojrzeniem na wszystko, co łączy się z pracą policji w Wydziale Zabójstw. Policjanci tworzą grupę ludzi obowiązkowych i wyjątkowo oddanych swojej pracy. Chociaż sprawy, z jakimi się stykają są ponure i często okrutne, gotowi są oni w każdej chwili zająć się ich rozwikłaniem.

Słowa kluczowe