Dramat 1993

Przedstawiamy listę 36 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Dramat z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Star Trek: Stacja kosmiczna 6.9

Trzeci telewizyjny serial Star Trek. Tłem wydarzeń jest koniec okupacji planety Bajor przez Kardasjan w 2369 roku. Stacja kosmiczna Gwiezdnej Floty o oznaczeniu Deep Space 9, pozostawiona jest przez Kardasjan na orbicie planety. Wkrótce staje się najważniejszym posterunkiem w tej części galaktyki, a to dlatego, że nieopodal znajduje się jedyny stabilny korytarz nadprzestrzenny prowadzący do Kwadrantu Gamma, na drugą stronę galaktyki.


Diagnoza morderstwo 7.1

Serial ukazuje pracę dr. Marka Sloana (w tej roli Dick Van Dyke), lekarza w szpitalu w Los Angeles. Każdego tygodnia doktor musi się zmierzyć z jakimś morderstwem - czy to w szpitalu jako lekarz, czy jako medyczny konsultant miejscowej policji. Sympatyczny Mark nie jest w swoich działaniach osamotniony. Pomagają mu, między innymi: Amanda Bentley - główny patolog w szpitalu, Jesse Travis - internista z oddziału ratunkowego, i Steve - syn głównego bohatera, detektyw zajmujący się sprawami morderstw. Ten serial kryminalny ze szczyptą humoru szybko zyskał rzeszę zwolenników i utrzymuje się na antenie już od 1991 roku.

Doktor Quinn 6.5

Serial obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w 2–ej połowie XIX wieku. Bohaterką jest młoda lekarka z Bostonu Michaela "Mike" Quinn, która po śmierci swego ojca wyrusza na Dziki Zachód do Colorado Springs, aby przejąć po nim praktykę lekarską. Miejscowa społeczność jest zaskoczona faktem, że lekarzem jest kobieta. Dr Quinn musi przełamywać uprzedzenia środowiska i borykać się z trudnościami, których los jej nie szczędzi. Swoją pełną poświęcenia postawą i umiejętnościami zdobywa zaufanie mieszkańców.

Exosquad 8.0

Do kolonizacji Marsa ludzie tworzą specjalnie przygotowanych mutantów. Wiele wieków później, mutanci mając już dość życia jako niewolnicy buntują się i rozpoczynają wojnę ze swoimi twórcami. Ziemska obrona szybko przestaje istnieć i mutanci przejmują kontrolę nad wszystkimi skolonizowanymi planetami. Ostatnią nadzieją ludzkości okazuje się garstka bohaterów, wyposażona w supernowoczesne egzoszkielety.

Hotel Room 9.0

Trzy historie, które dzieją się w 1969, 1993 i 1936. Miejscem akcji jest zawsze ten sam pokój w jednym z nowojorskich hoteli, oznaczony numerem 603. Pierwsza z nich opowiada o dwóch mężczyznach i młodej prostytutce, druga o kobiecie, która chce zerwać ze swoim chłopakiem, a trzecia o młodej parze, która podczas awari prądu wspomina swojego zmarłego synka.

Wydział zabójstw Baltimore 3

Serial kryminalny, zrealizowany na ulicach Baltimore, doskonale oddający twardy realizm pracy zespołu policjantów z wydziału zabójstw znajdujących się na pierwszej linii ognia. Zespół próbuje zwalczać gangsterską przestępczość zorganizowaną, seryjnych morderców, jak również sprawców odpowiedzialnych za zbrodnie z afektu, a jednocześnie stara się utrzymać morale i humor w oddziale.

Snowy River: The McGregor Saga

Akcja serialu toczy się w Paterson's Ridge, miasteczku w pobliżu gór, niedaleko Melbourne, pod koniec XIX wieku. Jest to historia jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych obywateli Paterson's Ridge, Matta McGregora. Ten wdowiec jest ojcem trójki dzieci: Colina (miejscowego pastora), Roba i Danni.

L'instit 8.0

Słowa kluczowe