Dramat 1994

Przedstawiamy listę 53 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Dramat z 1994 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Marcin Chuzzlewit 8.9

Adpatacja powieści Charlesa Dickensa ukazująca okrutny świat mieszczańskich i rodzinnych intryg w XIX - wiecznej Anglii. Marcin Chuzzlewit jest zamożnym, ale już bardzo wiekowym człowiekiem. Kto zatem odziedziczy jego majątek? Wnuk starszego pana, młody Marcin, zawiódł go zakochując się w młodej sierocie, opiekunce dziadka. Zostaje za to wydziedziczony, ale do wyścigu o fortunę natychmiast stawia się reszta rodziny, w tym hipokryta Pecksniff i zepsuty do szpiku kości, podstępny Jonas. Gdy Marcin junior poszukuje szansy na usamodzielnienie się w Ameryce, jego bliżsi i dalsi krewni walczą o swoją szansę wzbogacenia nie przebierając w środkach. Jednymi ludźmi wspierającymi schorowanego człowieka, są naiwny i dobroduszny Tom Finch, zarządca majątku Pecksniffa i ukochana młodego pana Chuzzlewita, Mary. Kiedy z dalekiej Ameryki powraca Marcin, na jaw wychodzi wiele tajemnic.

Ostry dyżur 7.6

Wykreowany przez Michaela Crichtona serial telewizyjny jest dramatem osadzonym w świecie medycznym oddziału intensywnej terapii w jednym ze szpitali w Chicago. Jest jednocześnie poruszającą kroniką życia i śmierci wplecioną w losy pracowników szpitala i jego pacjentów.

Dotyk anioła 6.2

Monica, Tess i Andrew są aniołami, które są zsyłane na ziemię, aby pomagać ludziom, znajdującym się w trudnych sytuacjach. Monica jest jeszcze niedoświadczonym aniołem, a Tess jest jej przewodniczką i nauczycielką. Andrew przede wszystkim pomaga ludziom przejść 'na drugą stronę' w chwili ich śmierci. Trójka aniołów - przyjaciół pomaga każdemu bez wyjątku.


Babilon 5 7.5

Babylon 5 to stacja kosmiczna zlokalizowana w strefie neutralnej. Celem wybudowanego w XXIII wieku obiektu jest utrzymywanie pokoju pomiędzy różnymi rasami, poprzez udostępnianie przestrzeni do prowadzenia negocjacji i rozmów pokojowych ich ambasadorom. Poza funkcją dyplomatyczną, stacja Babilon 5 służy również jako militarny posterunek Ziemi oraz miejsce postoju dla handlarzy, biznesmanów i kryminalistów.

Captain Tsubasa J 7.0

Tsubasa kocha grać w piłkę. Dołącza do drużyny Nankatsu, która gra z Shutetsu o prawo do użytkowania boiska. Krótko potem najlepsi gracze z okręgu Nankatsu tworzą drużynę, startującą w mistrzoswach Japonii. Tsubasa bardzo chce wygrać, ale trafia na trudnych przeciwników. Zadanie nie będzie więc łatwe.

Ich pięcioro 7.0

Pijany kierowca spowodował wypadek. Giną w nim rodzice, osierocając pięcioro dzieci. Charlie, najstarszy z nich jest już dorosły, najmłodszy ma 6 miesięcy. Serial pokazuje codzienne życie rodzeństwa, które stara się wzajemnie siebie wychowywać, korygować, pomagać i wspólnie zmagają się z codziennymi problemami.

Szpital Dobrej Nadziei 6.5

Zrealizowany w stylu opery mydlanej serial opowiada o pracy dwóch przyjaciół, Jeffreya i Aarona, chirurgów pracujących w jednym z chicagowskich szpitali. Przypadki, którymi się zajmują zazwyczaj są niejednoznaczne etycznie, zawiłe i bardzo melodramatyczne. W trosce o dobro swoich pacjentów lekarze są bezkompromisowi, co niejednokrotnie prowadzi do konfliktów z administracją szpitala.

Na Południe 6.8

Słowa kluczowe