Dramat 1994

Przedstawiamy listę 53 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Dramat z 1994 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Marcin Chuzzlewit 10.0

Adpatacja powieści Charlesa Dickensa ukazująca okrutny świat mieszczańskich i rodzinnych intryg w XIX - wiecznej Anglii. Marcin Chuzzlewit jest zamożnym, ale już bardzo wiekowym człowiekiem. Kto zatem odziedziczy jego majątek? Wnuk starszego pana, młody Marcin, zawiódł go zakochując się w młodej sierocie, opiekunce dziadka. Zostaje za to wydziedziczony, ale do wyścigu o fortunę natychmiast stawia się reszta rodziny, w tym hipokryta Pecksniff i zepsuty do szpiku kości, podstępny Jonas. Gdy Marcin junior poszukuje szansy na usamodzielnienie się w Ameryce, jego bliżsi i dalsi krewni walczą o swoją szansę wzbogacenia nie przebierając w środkach. Jednymi ludźmi wspierającymi schorowanego człowieka, są naiwny i dobroduszny Tom Finch, zarządca majątku Pecksniffa i ukochana młodego pana Chuzzlewita, Mary. Kiedy z dalekiej Ameryki powraca Marcin, na jaw wychodzi wiele tajemnic.

Ostry dyżur 7.6

Wykreowany przez Michaela Crichtona serial telewizyjny jest dramatem osadzonym w świecie medycznym oddziału intensywnej terapii w jednym ze szpitali w Chicago. Jest jednocześnie poruszającą kroniką życia i śmierci wplecioną w losy pracowników szpitala i jego pacjentów.


Szpital Dobrej Nadziei 6.5

Zrealizowany w stylu opery mydlanej serial opowiada o pracy dwóch przyjaciół, Jeffreya i Aarona, chirurgów pracujących w jednym z chicagowskich szpitali. Przypadki, którymi się zajmują zazwyczaj są niejednoznaczne etycznie, zawiłe i bardzo melodramatyczne. W trosce o dobro swoich pacjentów lekarze są bezkompromisowi, co niejednokrotnie prowadzi do konfliktów z administracją szpitala.

Ich pięcioro 7.1

Piątka dzieci traci rodziców w tragicznym wypadku samochodowym. Charlie Salinger, najstarszy z rodzeństwa, musi przejąć rolę głowy rodziny.

Captain Tsubasa J 7.0

Tsubasa kocha grać w piłkę. Dołącza do drużyny Nankatsu, która gra z Shutetsu o prawo do użytkowania boiska. Krótko potem najlepsi gracze z okręgu Nankatsu tworzą drużynę, startującą w mistrzoswach Japonii. Tsubasa bardzo chce wygrać, ale trafia na trudnych przeciwników. Zadanie nie będzie więc łatwe.

Dotyk anioła 6.3

Trójka aniołów zostaje wysłana na ziemię z misją specjalną. Mają pomagać ludziom, którzy w swoim życiu znajdą się na rozstajnych drogach. Pełna dobrych intencji i zapału Monica często pakuje się w kłopoty. Na szczęście, czuwa nad nią jej nadzorczyni Tess, kochający, ale rozsądny anioł.

Policjanci z Mt. Thomas

W serialu poznajemy pracę policjantów z posterunku Mt Thomas - a wśród nich sierżanta Toma Croydena, szefa, który nadzoruje pracę całej drużyny. W pracy pomagają mu oficerowie: Wayne Patterson, Nick Shultz, PJ i Maggie Doyle, świeża absolwentka Akademii Policyjnej. Barwną galerię postaci dopełniają żona Wayne’a, Roz i właściciel lokalnego pubu, Chris Riley. Policjanci mieszkają i pracują w bardzo zżytej rolniczej społeczności. Są zgraną paczkę, która zazwyczaj zajmuje się takimi sprawami jak ratowanie byków i zagadkami postrzelonych psów. Po zakończeniu ciężkiego dnia pracy, wszyscy spotykają się wieczorem przy kuflu piwa. W międzyczasie udaje im się czasami złapać kilku poważnych przestępców.

Słowa kluczowe