Fantasy 2002

Przedstawiamy listę 16 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Fantasy z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Wiedźmin 5.0

Przygody Geralta z Rivii, wiedźmina zajmującego się zabijaniem potworów.

Ptaki nocy 6.9

W wyniku miłości Batmana i Catwoman rodzi się Helena (Ashley Scott). Po latach córka idzie w ślady ojca i jako Łowczyni broni słabych i bezbronnych. Pomaga jej w tym była protegowana Batmana – Batgirl (Dina Meyer), która w wyniku ciężkiego postrzelenia przez Jokera zostaje przykuta do wózka inwalidzkiego. Jako Wyrocznia wspomaga Helene nowoczesną technologią. Dołącza do nich także młoda dziewczyna Dinah (Rachel Skarsten), która ma dar wchodzenia w umysł innych ludzi. Razem, te trzy dziewczyny są obrończyniami New Gotham.


12 królestw 8.0

Yoko Nakajima wiedzie nieszczęśliwe życie przeciętnej uczennicy japońskiego liceum do czasu, gdy zaczyna mieć krwawe sny oraz halucynacje, a jej włosy niespodziewanie zmieniają kolor na czerwony. Apogeum dziwnych wydarzeń jest spotkanie z tajemniczym mężczyzną imieniem Keiki, który przysięga dziewczynie swą wierność i obdarowuje ją magicznym mieczem. Uciekając przed hordą złowieszczych bestii, Keiki przenosi Yoko oraz dwójkę jej szkolnych znajomych do alternatywnego świata, przypominającego starożytne Chiny. Tutaj niespodziewanie zostają rozdzieleni. Od tego momentu Yoko musi sama poradzić sobie w zupełnie obcym i wrogim dla niej świecie oraz odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie.

Haibane Renmei (Stowarzyszenie Szaropiórych) 9.3

W bliżej nieokreślonej krainie, w tajemniczym miasteczku odgrodzonym od reszty świata potężnym murem, stoi pewien stary, opuszczony dom. W miejscu tym, w niezwykły sposób, przychodzą na świat istoty zwane Haibane. Choć przypominają ludzi, choć pamiętają, że nimi były, to jednak się od nich różnią. Nad ich głowami lśnią aureole, plecy zaś zdobią skrzydła w odcieniu idealnej szarości. Co je tu sprowadza? Kim naprawdę są? Co znajduje się za murami tajemniczego miasta?

Słowa kluczowe