Historyczny

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Historyczny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Akcja serialu Wikingowie: Walhalla toczy się ponad 1000 lat temu, na początku XI wieku, i opowiada o legendarnych przygodach najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego ognistej i zawziętej siostry Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). Gdy napięcie między wikingami i angielską rodziną królewską sięga krwawego zenitu, a sami wikingowie ścierają się między sobą z powodu sprzecznych wierzeń chrześcijańskich i pogańskich, ta trójka wyrusza w epicką podróż przez oceany i pola bitewne, od Kattegat do Anglii i dalej, aby walczyć o przetrwanie i chwałę.
Reżyserem tego ośmioodcinkowego serialu stworzonego i wyprodukowanego przez wytwórnię Karga Seven Pictures, która należy do firmy Red Arrow Studios, jest Emre Sahin ze studia Karga, zaś autorką scenariusza — Elif Usman. To adaptacja nagradzanego reportażu Charlesa Kinga pt. „O północy w Pera Palace” o losach młodej dziennikarki, Esry, której zlecono napisanie artykułu o legendarnym stambulskim hotelu Pera Palace. Gdy kobieta zabiera się do pracy, przypadkowo odkrywa, że jeden z pokoi hotelowych stanowi portal do roku 1919. Esra trafia do przeszłości i zostaje wciągnięta w sam środek politycznego spisku przeciwko ojcu nowoczesnej Turcji — Mustafie Kemalowi Ataturkowi. Wspólnie z Ahmetem, dziwacznym kierownikiem hotelu, Esra musi zadbać o to, by historia potoczyła się odpowiednim torem i by nic nie zagroziło przyszłości kraju. Stambuł roku 1919 to jednak niebezpieczne miejsce, a gdy kobieta poznaje Halita — przystojnego i tajemniczego właściciela najbardziej szalonego klubu w mieście — zdaje sobie sprawę, że nic nie jest takim, jakie się zdaje i że nikt nie jest tym, za kogo się podaje.


Zaradny młody Hugo Llor próbuje wyrobić sobie reputację w XIV‑wiecznej Barcelonie, wypełniając zarazem obietnicę złożoną rodzinie Estanyol.
Glória to historyczny thriller szpiegowski o radiostacji RARET retransmitującej audycje Radia Wolna Europa. Akcja serialu toczy się w Portugalii w latach 60. XX wieku i opowiada historię Glórii, małej wioski w prowincji Ribatejo, która nieoczekiwanie znalazła się w samym centrum Zimnej Wojny oraz sabotażowych manewrów Amerykanów i Sowietów walczących o dominację w Europie. Głównym bohaterem tej opowieści jest João Vidal, młody mężczyzna z rodziny powiązanej z portugalskim reżimem faszystowskim, który zaczyna interesować się polityką w czasie wojny kolonialnej i zostaje zwerbowany do KGB. João angażuje się w poplątaną siatkę szpiegowską, a w końcu dostrzega, że niezależnie od tego, po której stronie się opowie, świat — zwłaszcza świat szpiegów — nigdy nie będzie czarno-biały.
Demon wymordował mu rodzinę i rzucił klątwę na siostrę. Teraz Tanjiro rusza w pełną niebezpieczeństw podróż, żeby znaleźć lekarstwo i pomścić bliskich.
Barwna kostiumowa opowieść o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego, a w tle miłość, intrygi, zdrady i walka o wpływy.
American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona to najnowsza produkcja twórców przebojowej serii American Horror Story, która pokazuje kulisy słynnego procesu, dając intrygujący wgląd w działania prawników, walczących o skazanie lub uniewinnienie oskarżonego o podwójne morderstwo legendarnego futbolisty.

The Crown

7,4
7,4
The Crown to historia dwóch z najsłynniejszych adresów świata: Pałacu Buckingham i 10 Downing Street, oraz intryg i romansów kryjących się za ważnymi wydarzeniami, które wywarły decydujący wpływ na drugą połowę XX wieku. Dwa dwory pod jedną koroną
Słowa kluczowe

Proszę czekać…