Horror 2011

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Horror z 2011 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

W drugim sezonie zatytułowanym American Horror Story: Asylum główny wątek rozgrywa się w 1964 roku w ośrodku dla obłąkanych, niebezpiecznych ludzi, prowadzonym przez siostrę Jude (Jessica Lange) i monsiniora Timothy'ego O'Hara (Joseph Fiennes). Jednak do placówki trafiają również osoby niewinne, wykluczone przez społeczeństwo, jak nimfomanki czy homoseksualiści. Do ośrodka przyjeżdża dziennikarka kulinarna Lana Winters (Sarah Paulson). Pod wpływem podejrzeń ambitna reporterka postanawia zmienić temat swojego artykułu i napisać o niehumanitarnym traktowaniu pacjentów przez ośrodek Briarcliff. Nie spodziewa się jednak, jaki koszmar ją czeka.
Scott McCall jest typowym nastolatkiem. Jego życie zmienia się diametralnie po tym, jak zostaje ugryziony przez wilkołaka i sam zaczyna się przemieniać. Odkrywa różne supermoce i poznaje piękną dziewczynę - Allison, której rodzina okazuje się być łowcami wilkołaków. Jednak nie tylko oni zagrażają Scottowi. Niewyjaśnione pozostają zamiary samca alfa wilkołaków, który przemienił chłopaka.
Być człowiekiem: nikt nigdy nie powiedział, że to jest łatwe. Ale czy dla trójki dwudziestokilkuletnich współlokatorów - z których jedno jest wampirem, drugie wilkołakiem, a trzecie duchem - jest to w ogóle możliwe? To przerażająca, zabawna i romantyczna opowieść, której bohaterowie próbują sprawdzić, co tak naprawdę oznacza bycie człowiekiem. Aidan był żołnierzem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Aby uratować życie swoich ludzi, podjął dramatyczną decyzję i został wampirem. Obecnie, około 260 lat później, nadal zmaga się z chęcią ucieczki z przed swoim silnym mentorem - Bishopem. Josh był obiecującym studentem medycyny, ale po ataku wilkołaka został przeklęty i wyklęty z własnej rodziny. Sally była szczęśliwie zaręczona, gdy tragicznie zginęła. Teraz przyzwyczaja się do bycia duchem. Gdy Aidan, Josh i Sally przekonują się, że ich losy są gorsze od śmierci, zdają sobie również sprawę, że istnieje coś więcej niż śmierć. Jest to życie po życiu - którego większość "normalnych" ludzi nie mogłaby sobie nawet wyobrazić.


Cassie Blake była zwyczajną, szczęśliwą nastolatką, dopóki jej matka Amelia nie zginęła w wyglądającym na wypadek pożarze. Osieroconą dziewczynę przygarnęła jej babcia, Jane, miła i kochająca kobieta, mieszkająca w pięknym miasteczku Chance Harbor w stanie Waszyngton. Matka Cassie wyjechała stąd wiele lat temu, ale teraz wszyscy wydają się wiedzieć o Cassie więcej niż ona sama. Kiedy dziewczyna poznaje swoich kolegów i koleżanki z klasy zaczynają dziać się dziwne i przerażające rzeczy. Nowi przyjaciele (urocza Diana i jej przystojny chłopak, Adam, tajemniczy samotnik Nick, wredna Faye i jej kumpelka Melissa) wyjaśniają jej, że wszyscy są potomkami potężnych czarownic i że czekali na Cassie, by nowy Sekretny Krąg był pełen. Cassie początkowo nie chce im uwierzyć, ale Adam pokazuje jej jak uwolnić jej niesamowite moce. Jednak dopiero kiedy Cassie znajduje w starej księdze zaklęć swojej matki list od niej, zaczyna rozumieć swoje prawdziwe przeznaczenie. Jednak ani Cassie, ani pozostali nie wiedzą, że w miasteczku działają o wiele mroczniejsze siły, które mogą być powiązane z dorosłymi, także ojcem Diany i matką Faye - a także że śmierć matki Cassie wcale nie była wypadkiem.

Grimm

7,3
Mroczny serial policyjny, którego akcja dzieje się w świecie, w którym żyją postacie znane z baśni braci Grimm. Młody śledczy okazuje się potomkiem rodziny Grimm, którzy są znani ze swych baśni, ale ma kto wie że te opowieści wcale nie były wytworem czyjejś wyobraźni.
Bedlam Heights to luksusowy budynek, którego lokatorzy żyją na najwyższym poziomie. Początek dziwnych i niewytłumaczalnych zdarzeń, które zaczynają się tam rozgrywać ma swoje źródło w mrocznej historii budynku. Był on kiedyś szpitalem dla osób psychicznie chorych...

Blood-C

6,2
Saya Kisaragi jest na pozór zwyczajną uczennicą japońskiej szkoły, żyjącą pod okiem ojca w położonej w pobliżu małego miasteczka świątyni. Tak naprawdę Saya nie jest nawet człowiekiem, ale istotą będącą hybrydą człowieka i wampira. Wykorzystując swoje nadludzkie możliwości dziewczyna broni miasteczka przed atakami kolejnych potworów.
Człowiek zwany Blade przyszedł na ociekający złem i krwią świat. Gdy matka Erica Brooksa, będąc z nim w ciąży, została ugryziona, wampirze enzymy zmieniły fizjologię dziecka, przekształcając je w Daywalkera. To właśnie dzięki nim Blade posiadł wszystkie doskonale znane moce wampirów, którym nie towarzyszyły żadne z ułomności gatunku, czyli nadludzką siłę, wytrzymałość, niezwykle wyostrzone zmysły oraz przyspieszoną regenerację ran. To mistrz sztuk walki, obeznany w najdrobniejszych szczegółach z każdym rodzajem broni, jaki znany jest człowiekowi, choć osobiście preferuje posługiwanie się mieczami. Przemierza świat, trzymając u boku mały srebrny sztylet, który otrzymał w spadku po matce, i za wszelką cenę chce pozbyć się wampirów, które stanowią zagrożenie dla ludzkości.
Kontrowersyjne eksperymenty naukowe pokazane w komiczny i zaskakujący sposób.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…