Kryminał 1993

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Kryminał z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Strażnik Teksasu 6.0

Tytułowy bohater - Cordell Walker (Chuck Norris) jest kreowany na idealnego stróża prawa. Jest m.in. inteligentny, wysportowany, honorowy; posiada dużą intuicję, którą się kieruje i zawsze dobrze na tym wychodzi; jest także bezwzględny dla łamiących prawo, skutecznie walczy ze wszystkimi formami przestępczości. W pracy pomaga mu znajomość sztuk walki wręcz. Przy jego boku stoją wierni przyjaciele: partner James Trivette, były policjant C.D. Parker oraz pani prokurator Alex Cahill, ukochana Walkera.

Nowojorscy gliniarze 7.1

Detektywi Andy Sipowicz i John Kelley są głównymi bohaterami serialu przedstawiającego codzienne życie na jednym z posterunków nowojorskiej policji. Obaj policjanci mają diametralnie różne podejście do spraw, którymi się zajmują. Podczas gdy Andy zdaje się być zuchwałym lekkoduchem, jego partner zawsze okazuje spokój, opanowanie i wyrachowanie. Obaj jednak z wielką determinacją i pasją podchodzą do swoich obowiązków i troszczą się o wyeliminowanie przestępczości w swoim mieście.

Diagnoza morderstwo 7.1

Serial ukazuje pracę dr. Marka Sloana (w tej roli Dick Van Dyke), lekarza w szpitalu w Los Angeles. Każdego tygodnia doktor musi się zmierzyć z jakimś morderstwem - czy to w szpitalu jako lekarz, czy jako medyczny konsultant miejscowej policji. Sympatyczny Mark nie jest w swoich działaniach osamotniony. Pomagają mu, między innymi: Amanda Bentley - główny patolog w szpitalu, Jesse Travis - internista z oddziału ratunkowego, i Steve - syn głównego bohatera, detektyw zajmujący się sprawami morderstw. Ten serial kryminalny ze szczyptą humoru szybko zyskał rzeszę zwolenników i utrzymuje się na antenie już od 1991 roku.


Wydział zabójstw Baltimore 3

Serial kryminalny, zrealizowany na ulicach Baltimore, doskonale oddający twardy realizm pracy zespołu policjantów z wydziału zabójstw znajdujących się na pierwszej linii ognia. Zespół próbuje zwalczać gangsterską przestępczość zorganizowaną, seryjnych morderców, jak również sprawców odpowiedzialnych za zbrodnie z afektu, a jednocześnie stara się utrzymać morale i humor w oddziale.

Słowa kluczowe