Przygodowy 2005

Przedstawiamy listę 19 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Przygodowy z 2005 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Doktor Who 7.8

Rose Tylor wiedzie spokojne życie, pracując w sklepie w Londynie. Pewnego dnia wszystko się zmienia - manekiny w sklepie ożywają i próbują ją zabić, ale niespodziewanie ratuje ją człowiek, który przedstawia się jako Doktor. Nagle zostaje wyrwana ze swojego spokojnego życia i trafia w sam środek bitwy między Doktorem i obcymi, którzy chcą zdobyć Ziemię i zniszczyć ludzkość. Dowiemy się, że doktor tak naprawdę też jest obcym, ostatnim przedstawicielem swojej rasy i podróżuje w czasie i przestrzeni, aby walczyć ze złem. Tak zaczyna się niesamowita przygoda Rose, która wraz z doktorem odwiedzi różne miejsca i różne epoki, aby ratować ludzkość przed zagładą i stawiać czoła różnym wrogom - nieumarłym, obcym i ludziom. Rose dowie się również, że nie można bezkarnie zmieniać biegu wydarzeń - przy próbie ingerencji w los jej ojca przyciągnie uwagę Żniwiarzy. Ten wielokrotnie nagradzany serial cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów.


Tsubasa kuronikuru 6.5

Shaolan musi zmierzyć się w walce na śmierć i życie z synem pana feudalnego. Jego ranna noga boli, ale pragnienie uratowania Sakury jest silniejsze od tego bólu. W tym samym czasie dochodzi do konfrontacji Fye i Kurogane ze złą boginią Kiishimu, która atakuje ich kwasem. Chunyan martwi się o Sakurę, która zachowuje się coraz dziwniej. Okazuje się, że dusza matki Chunyana weszła w ciało Sakury, aby pomóc uciskanym mieszkańcom miasta. Tylko gdy pan feudalny zostanie pokonany, Sakura odzyska swoje pióra...

Słodkie, słodkie czary 7.0

Vanilla i Chocola to urocze, dziesięcioletnie czarownice. Wychowały się w Świecie Magii - niezwykłej krainie, gdzie miotły służą do latania, przedmioty same odkładają się na miejsce, a cukierki mają niezwykłe właściwości. W chwili, gdy spotykamy je po raz pierwszy, obie małe bohaterki stają właśnie do walki o tron. Jako kandydatki do roli przyszłej królowej Świata Magii, dziewczęta zostają wysłane do Świata Ludzi, gdzie rozstrzygnie się, która z nich godna jest królewskiego tronu.

Muszkieterowie - Nowe pokolenie 6.1

Serial został zainspirowany powieścią Aleksandra Dumasa "Trzej Muszkieterowie". Opowiada o grupie studentów Akademii Muszkieterów, którzy walcząc o lepszy i uczciwszy świat gotowi są w każdej chwili krzyżować swoje szpady z nikczemnymi złoczyńcami. Nie zaniedbują przy tym nauki w Akademii należąc do grona wybijających się studentów.

Erementar Gerad 9.0

Gahdia. Świat, w którym magia i technologia łączą się ze sobą w fascynującą całość. W tej oto krainie, po niebie której pływają majestatyczne, wielkie okręty, narodziła się pewna legenda. Otóż podobno gdzieś wśród chmur, istnieje mityczne miejsce zwane rajskim ogrodem. I pewnie można by te słowa odstawić na półkę z legendami, gdyby nie pewien drobny szczegół. Mianowicie, ta sama legenda mówi o tym, iż w rajskim ogrodzie narodziły się mistyczne istoty - Eden Raidy. I cóż w tym dziwnego? Ano to, że Eden Raidy są jak najbardziej realne... Eden Raidy to - z pozoru zwykłe - dziewczyny, które śpiewając magiczną pieśń, są w stanie w niezrozumiały dla ludzi sposób, zjednoczyć się z wybranym człowiekiem i stać się jego magicznym orężem. Swą potęgę zawdzięczają umieszczonym w ich ciałach magicznym kamieniom, zwanym... erementar gerad. Jednak nawet wśród Eden Raidów, które z natury są nieliczne i wyjątkowe, jest jeden, który budzi zachwyt i którego niezwykła potęga i sława przerasta wszystko inne. Zwą go "Siódmym cudem".

Zagubieni z lotu 29 7.0

Grupa uczniów postanawia zorganizować eco-wyprawę życia i udaje sie w podróż na Mikronezję. Niestety podczas lotu ich samolot wpada znienacka w tropikalną burzę i spada w przepaść. Uczestnicy wyprawy cudem wychodzą cało z katastrofy i odkrywają, że znaleźli się na nieznanej, bezludnej wyspie kompletnie odcięci od jakiejkolwiek cywilizacji. Mają nadzieję, że wkrótce zostaną uratowani, ale niestety są w błędzie. Grupa ocalałych to: Nathan, Daley, Taylor, Eric, Melissa, Jackson i Lex. Przed nimi wiele ciężkich dni na wyspie. Aby przeżyć muszą nauczyć się współpracować i funkcjonować w grupie, a także pokonywać wiele przeszkód i trudności, które będą pojawiały się każdego dnia. Eric i Taylor początkowo podchodzą do sytuacji na dużym luzie, jakby byli na wakacjach, ale szybko będą musieli stawić czoła wielu trudnym sytuacjom.

Power Rangers S.P.D. 5.8

Akcja serialu toczy się w 2025 roku. W tym czasie kosmici z innych planet, zaczęli zaludniać Ziemie. Specjalna organizacja S.P.D. powołuje oddział, który ma walczyć ze złymi najeźdźcami z kosmosu.

Słowa kluczowe