Sci-Fi 2006

Przedstawiamy listę 23 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2006 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Herosi 8.1

Serial opowiada o grupie osób, które odkrywają, że posiadają niezwykłe zdolności (latanie, teleportacja, szybkie leczenie ran, przewidywanie przyszłości itp.). Wkrótce będą musieli zdecydować, do jakich celów użyć swoich nowych talentów.


Jerycho 7.5

Na horyzoncie pojawia się grzyb atomowy. Wśród mieszkańców małego i spokojnego miasteczka, Jericho w stanie Kansas, wybucha panika i przerażenie! Odcięci od reszty świata zastanawiają się czy są jedynymi Amerykanami, którym udało się przeżyć tragiczną katastrofę. Strach przed niepewną przyszłością sprawia, że mieszkańcy Jericho tracą poczucie bezpieczeństwa, a górę nad racjonalnym zachowaniem biorą emocje. Więzi łączące mieszkańców rozpadają się. Wrażliwi dostają obłędu, osobiste problemy wychodzą na pierwszy plan. Kiedy istnieje zagrożenie, że najgłębiej skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne, znajdują się i tacy, którzy odnajdą w sobie moc i staną się bohaterami. Wraz z rozwojem sytuacji, pojawiają się kolejne teorie spiskowe. Czy mieszkańcy padli ofiarą ataku nuklearnego? Czy to koniec świata? Jeśli udało Ci się przetrwać Armageddon, co dalej? Czy warto dalej żyć?

Kyle XY 7.5

Nastoletni chłopak samotnie wędrujący po centrum miasta zostaje zatrzymany. Nie ma imienia, przeszłości. Wydaje się być bezbronny jak dziecko, nie potrafi mówić. Spogląda na świat jakby pierwszy raz w życiu go widział. Zostaje wysłany przez policję do ośrodka dla nastolatków. Nadano mu tam imię Kyle. Jest oczywiste, że Kyle jest inny niż wszyscy, ale kiedy zauważono u niego brak pępka, dyrektor ośrodka postanawia zadzwonić do psychologa. Jest nim życzliwa pani psycholog Nicole Trager. Nicole wyczuwa coś specjalnego w Kylu, dlatego postanawia zabrać go do swojego domu. Jej decyzja nie zachwyca reszty członków rodziny. Zadomowienie się w domu Tragerów nie jest proste. Jest tyle rzeczy, o których Kyle nie ma pojęcia. Pomimo tego prezentuje on niezwykłe zdolności, których nikt nie jest w stanie wyjaśnić. Jego talenty są tylko zalążkiem całej tajemnicy, z każdą chwilą nasuwają się nowe pytania: Kim jest Kyle? Skąd pochodzi? Kim jest człowiek, który go śledzi? Każdego dnia Kyle odkrywa coś nowego... muzykę, ładną dziewczynę z sąsiedztwa, smak imprezy, niebezpieczeństwo, kłamstwo, zazdrość, poczucie humoru, kontakt z inna osobą, zaufanie, miłość. Rodzina Tragerów myśli, że z każdym dnie poznaje coraz lepiej Kyla. Jednakże tajemnica otaczająca Kyle dopiero zaczyna się ujawniać.

Eureka 7.5

Wypadek samochodowy sprawia, że szeryf federalny Jack Carter (Colin Ferguson) trafia do tajnego miasteczka o nazwie Eureka. Wydawałoby się, że władze Stanów Zjednoczonych zgromadziły w tym dziwnym miejscu wszystkich geniuszy świata, by pracowali oni nad zatwierdzonymi przez rząd ulepszeniami i wynalazkami. Gdy pewien eksperyment kończy się niepowodzeniem, Jack zostaje obrany następcą rannego szeryfa. To jednak nie jego intelekt, ale zdolność empatii i łatwość nawiązywania kontaktów zdecydowały o tym, że stał się on idealnym kandydatem na ten urząd. Już wkrótce Jack przekonuje się, że Eureka jest bardziej tajemnicza, niż mu się wydawało.

Flag 10.0

W XX-wieku wybuchła wojna domowa w małym kraju leżącym w Azji. Jednak dzięki niezwykłej fotografii flagi, rozpoczyna się proces pokojowy. Jednak nie na długo, gdyż Flaga zostaje ukradziona przez grupę ekstremistów. Aby utrzymać pokój ONZ decydują się wysłać specjalny oddział, który ma ją odzyskać. Wraz z oddziałem podróżuje autorka sławnej fotografii.

Ergo Proxy 7.7

W świecie odległej przyszłości, na zniszczonej, martwej planecie, wraz z ostatnimi przedstawicielami ludzkiego gatunku ukrytymi pod kopułami ostatnich miast, żyją tajemnicze istoty zwane - Proxy. Niektórzy uważają je za potwory, inni widzą w nich niemal bogów. Jedynie Re-l Mayer, wnuczka gubernatora Romdo, stara się poznać prawdę. - Kim są tajemnicze stworzenia, zwane Proxy? Jakie odpowiedzi kryje w sobie zablokowana pamięć Vincenta Law? Co się stało z naszą planetą, że znajduje się w tak okropnym stanie? Odpowiedzi ukryte w kolejnych odcinkach tej porywającej serii, dostarczą nam tyle samo wyjaśnień, co i nowych pytań.

Galactik Football 7.6

Animowany serial opowiadający o futurystycznej piłce nożnej. Drużyny z całej galaktyki rywalizują ze sobą o ważny puchar.

Ray 7.0

Gdy zagrożone jest ludzkie życie, żaden prawdziwy lekarz nie może pozostać na to obojętny. Jednak nawet najzdolniejszy mistrz medycyny, to tylko człowiek - bezsilny wobec licznych, nieuleczalnych przypadków. Ale nie ona. Młoda pani chirurg imieniem Ray, ma po swojej stronie talent, odwagę graniczącą z desperacją oraz wielki dar... Dar, który otrzymała od najbardziej tajemniczego lekarza w historii. Jednak czy to wystarczy, aby mogła się mierzyć z potężnym wrogiem, który pragnie zniszczyć ją za wszelką cenę? Ray nie boi się podjąć tego ryzyka. Zwłaszcza, że stawką jest życie jedynych przyjaciół, jakich miała przez większą część swojego życia. To dzieci takie jak ona, wykorzystywane w sposób, którego bestialstwo przekracza wszelkie wyobrażenia. A między nimi ktoś bardzo, ale to bardzo jej bliski...

Słowa kluczowe