Sci-Fi 2011

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 20 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2011 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Po ataku obcych na Ziemię, świat pogrąża się w całkowitym chaosie. Po sześciu miesiącach od pierwszej inwazji, garstka ocalałych jednoczy się i zbiera siły do walki z wrogiem. Każdy dzień jest dla nich próbą przetrwania. Muszą ochronić tych, którzy przetrwali, nie przerywając walki z kosmicznym okupantem.
Nagrodzony statuetką Emmy mini-serial Czarne Lustro jest oparty na scenariuszu Charliego Brookera. W kolejnej odsłonie serii zobaczymy trzy filmowe historie. Wszystkie z nich są okraszone satyrycznymi obserwacjami i czarnym humorem, a trzymające w napięciu wątki opisują skomplikowaną współczesną rzeczywistość.

Statek

7,4
Serial Statek opowiada o tym, czego boi się chyba każdy człowiek: o końcu świata. Po globalnym katakliźmie przeżywa tylko garstka obcych sobie ludzi, unieruchomiona na statku pośrodku niekończącego się oceanu. Ci którzy przeżyli cieszą się, że im się udało. Nie wiedzą jednak, że przetrwanie i zachowanie godności w tak ekstremalnych warunkach będzie trudniejsze niż kiedykolwiek przypuszczali. Po tragicznym w skutkach sztormie młodzi ludzie, którzy wypłynęli w rejs by nauczyć się żeglować, orientują się, że 50-metrowa łódź na której podróżują jest ich jedynym domem. Muszą tam walczyć nie tylko o przetrwanie ale i między sobą. Z czasem rodzą się kolejne pytania: czy są jedynymi, którzy przetrwali kataklizm, czy sztorm powróci, czy uda im się odnaleźć ziemię? I czy jest jeszcze w ogóle jakaś ziemia?


Terra Nova opowiada historię zwyczajnej rodziny, która przenosi się 85 milionów lat wstecz, do czasów prehistorycznych, w ramach śmiałego eksperymentu, mającego na celu ratowanie ludzkości przed zagładą. Jest rok 2149, a znany nam świat przestał istnieć na skutek nadmiernego rozwoju i przeludnienia. Jedynym ratunkiem dla ocalenia rodzaju ludzkiego jest przeniesienie do nowego miejsca w dalekiej przeszłości. Kiedy naukowcy pracujący na akceleratorze cząstek FERMI niespodziewanie odkryli szczelinę w czasie, która umożliwiła skonstruowanie portalu do czasów prehistorycznych, narodził się pomysł na przesiedlenie ludzi do przeszłości, co pozwoliłoby im odbudować cywilizację i zapobiec zmianom, które doprowadziły do katastrofy.
Po apokaliptycznej epidemii Japonia traci niezależność na rzecz międzynarodowej organizacji. Licealista Shu, który odkrył w sobie niezwykłą moc, dołącza do ruchu oporu.
Człowiek zwany Blade przyszedł na ociekający złem i krwią świat. Gdy matka Erica Brooksa, będąc z nim w ciąży, została ugryziona, wampirze enzymy zmieniły fizjologię dziecka, przekształcając je w Daywalkera. To właśnie dzięki nim Blade posiadł wszystkie doskonale znane moce wampirów, którym nie towarzyszyły żadne z ułomności gatunku, czyli nadludzką siłę, wytrzymałość, niezwykle wyostrzone zmysły oraz przyspieszoną regenerację ran. To mistrz sztuk walki, obeznany w najdrobniejszych szczegółach z każdym rodzajem broni, jaki znany jest człowiekowi, choć osobiście preferuje posługiwanie się mieczami. Przemierza świat, trzymając u boku mały srebrny sztylet, który otrzymał w spadku po matce, i za wszelką cenę chce pozbyć się wampirów, które stanowią zagrożenie dla ludzkości.

Alphas

6,5
Serial przedstawia grupę pięciorga niezwykle utalentowanych ludzi. Każdy z nich posiada ponadludzkie cechy fizyczne i psychiczne. Wspólnie tworzą zespół o nazwie „Alphas”. Zespół prowadzony jest przez wybitnego neurologa i psychiatrę, dr Lee Rosena (David Strathairn). Ich zadaniem jest pomoc amerykańskiemu Departamentowi Obrony w rozwikłaniu skomplikowanych i trudnych zadań. Doktor Rosen uczy bohaterów jak radzić sobie z ich nadzwyczajnymi umiejętnościami i jak wykorzystywać je dla dobra ogółu. Członkowie zespołu muszą również zadbać o to, by ich różnorodna osobowość i odmienne pochodzenie nie przeszkodziły w pracy.
Chloe King z niecierpliwością oczekuje swoich urodzin. Chce je świętować tak, jak robiła to od lat: z przyjaciółmi i matką... przynajmniej chciała tego do chwili, kiedy zginęła i obudziła się z niezwykłymi umiejętnościami. Odkryła też, że jest ścigana przez tajemnicze postacie. Wkrótce potem dowiaduje się, że należy do starożytnej rasy od tysięcy lat wybijanej przez zabójców - i że może być jedyną szansą na jej przetrwanie.
W Nowym Jorku z alternatywnej rzeczywistości, którego strzeże grupa superbohaterów zwana NEXT, doświadczony Wild Tiger łączy siły z Barnabym Brooksem Juniorem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…