Anita Nowakowska
Anita Nowakowska

Anita Nowakowska

@Anita_Nowakowska weryfikator

Płeć
Kobieta
Data urodzenia
1981-10-30 (42 lata)
Punkty
34919 za weryfikację 7338 za dodawanie
Poprawność dodawania
Z ostatnich 30 dni: brak danych
Z ostatniego roku: brak danych
Dołączył
luty 2006 ( ostatnia wizyta)
Ostatnio ocenione Filmy Osoby
Listy

Ulubione

Rozwiązane quizy
Aktywność
zaległe nagrody HYDE PARK

Witam, na chwilę obecną jedyne zaległe nagrody są za luty 2017 – reputacja dopiero co została zamknięta.

Proszę o przesłanie list nagród za dane miesiące – zobaczę co z nich będę jeszcze miała, ewentualnie zaproponuję inne, gdyż do dnia dzisiejszego ich nie otrzymałam.

W przyszłości najlepiej przesyłać listę i adres do wysyłki zgodnie z zaleceniami – w ciągu tygodnia po zamknięciu reputacji.

Bogowie (2014)

Nie miałam żadnych oczekiwań, na film poszłam dla wielkiego człowieka – Nie miałam żadnych oczekiwań co do filmu. Z przykrością muszę powiedzieć, że dla mnie polskie kino to przede wszystkim ekranizacje lektur i komedie romantyczne. Na polski horror nie odważyłam się pójść, a na Bogów poszłam tylko i wyłącznie ze względu na dr. Religę. Jestem z Zabrza i jako taką wiedzę o nim i jego klinice miałam, podejrzewałam, że film będzie o początkach lub wybranym momencie z jej funkcjonowania co było dla mnie intrygujące.

Dramat jednostki niesamowicie przekazany przez Kota, który nie tylko był bardzo podobny do doktora, dość naturalnie przyjął jego posturę, i chód. Jak o tym myślę, to przed oczyma mam Kutchera, który sztucznie naśladował Jobsa, trochę jak nim uliczny, który poza naśladowaniem wyśmiewa nasze zachowanie. Gra Kota przemawia i przekonuje. Ma władzę nad widzem. Gdy jest zacięty, widz mu kibicuje, gdy ogrania go niepokój i wątpliwości, widza też.
Do pozostałej obsady nie mam żadnych zastrzeżeń, doskonale dobrana i albo bardzo dobrze zagrała albo dominacja Kota przyćmiła niedociągnięcia.

Świetnie były przedstawione ówczesne realia, poddaństwo, przynależność do partii, machlojstwo, lenistwo sekretarek czy budowlańców… i życie na kartki. Dodano sporą (jak na dramat) dawkę humoru.

Mimo prostej fabuły film wciąga, a 2h wcale się nie ciągną.

Nie byłabym sobą jeśli bym się do czegoś nie doczepiła ;)
Elementy, które mi nie pasowały to wzrost Kota, no ale cóż to nie Harry Potter gdzie kamerą kogoś "skracają" lub "rozściągają", a w scenie, gdy Religa wraca do domu w beżowym płaszczu (początek filmu) za oknem śnieżyca, on ma mokre włosy, ale płaszcz nieskazitelny.

Szczerze polecam! Moja ocena to 8+

Millerowie (2013)

Bez rewelacji – Film do obejrzenia, nie jest to mój ulubiony typ komedii ponieważ humor należy do głupkowatego, ale dla rozerwania się raz na rok może być ;)
Podobała mi się kreacja Aniston, mimo że nie przepadam za nią film, wg mnie, sporo zyskał dzięki jej grze.

Moja ocena to zawyżone 6/10

Proszę czekać…