aristosek
aristosek

aristosek

@aristosek

++ Jeśli tu trafiłeś z powodu 'dziwnego' komentarza i sprawdzasz autora, wiedz, że prawdopodobnie widziałeś przeniesione z FW w styczniu 2020 skryptem https://www.youtube.com/watch?v=G6UVE2nIzJc komentarze (max. 160 znaków), pisane przy ocenach dla dwudziestoosobowej grupki znajomych, które FDB dodało z automatu do forum filmu. ++ To teraz tylko przeklejka w filmwebu: Marynarz - czasami, czyli częściej niż nigdy. Miłośnik zespołów z `..azz`w nazwie i aktywnego trwonienia wolnego czasu. Wróg spamu, propagandy i kawy bez mleka. W kinie: życzliwy obserwator talentu Terry Gilliama. W literaturze: fan Jacka Dukaja, autora poniższego cytatu: "Skoro przyjmujemy, iż historia nie stanowi zbioru zdarzeń przypadkowych i przyszłość wynika z przeszłości, naturalnym odruchem człowieka myślącego jest próba wykrycia reguł rządzących historią, czyli procesami zmian świata, w którym i my żyjemy". W poezji: wciąż zauroczony Zbigniewem Herbertem, który owe 'reguły rządzące historią' zdaje się odkrył: 'trawiłem lata by poznać prostackie tryby historii, monotonną procesję i nierówną walkę, zbirów na czele ogłupiałych tłumów przeciw garstce prawych i rozumnych'. Ulubiony kawałek na YouTube: goo.gl/Df1ZoA - po prostu zamknij szeroko oczy.. i słuchaj :). OK, być może już w tle rozbrzmiewają (włączyłeś, prawda?) dźwięki mistrzowskiego kwartetu Stańki. Teraz dodajemy trochę tekstu (wierszyk), jest szansa na malutki performance: "Greg Egan: Technoliberation" - tłumaczenie Pawła Wieczorka, oryginał Eng: goo.gl/4h6afE // To nieprawda że mapa wolności zostanie skompletowana / po zatarciu ostatniej krzywdzącej granicy / jeśli dalej będziemy musieli zapisywać co pioruny ściąga / i arytmię suszy wyznacza / by ujawnić molekularne dialekty lasów i sawanny / bogate jak tysiące ludzkich języków / i pojąć najgłębszą historię naszych pasji / starszą niż sięga mitologia / Oświadczam więc że żadna korporacja / nie posiada monopolu na liczby / żaden patent nie może obejmować zera i jedynki / żaden naród nie ma władzy nad tak i nie / żadne imperium nie rządzi kwantowymi falami / Musi zostać przestrzeń na świętowanie / zrozumienia / istnieje bowiem prawda której nie można kupić ani sprzedać / narzucić siłą oprzeć się jej / albo przed nią uciec.

Punkty
0 za dodawanie
Poprawność dodawania
Z ostatnich 30 dni: brak danych
Z ostatniego roku: brak danych
Dołączył
styczeń 2020 ( ostatnia wizyta)
Ostatnio ocenione Filmy Osoby
Aktywność
Pasikowski nie jest zadowolony z wyników "Psów 3" - dostało się krytykom i widzom

Oceniam: 'kończ waść fraszkę i wypie***laj'

Cinema Paradiso (1988)

Po tylu latach, przy kolejnym oglądaniu wciąż potrafi wycisnąć łzy wzruszenia. Tornatore i Morricone w najwyzszej formie. Oscar i pozostałe nagrody zasłużone.

Przygody barona Munchausena (1988)

Baśniowa przypowieść o tym, jak siła wyobraźni połączona z niewinną naiwnością może być ratunkiem w beznadziei. Część nieoficjalnej tzw. 'imagination trilogy'.

Proszę czekać…