datadream2004
datadream2004

datadream2004

@datadream2004

Punkty
4525 za dodawanie
Poprawność dodawania
Z ostatnich 30 dni: 100,0% (60 treści)
Z ostatniego roku: 99,8% (265 treści)
Dołączył
kwiecień 2018 ( ostatnia wizyta)
Ostatnio ocenione Filmy Osoby
Sejf
3
Ciemności
5
Guilty of Treason
7
Zombie express
7
Apokawixa
3
Królowie ulicy
3
Pitch Perfect
5
The Vast of Night
8
Mayerling
3
Poziom mistrza
5
Szczęki
8
Wyścig z czasem
2
Juno
7
Listy

Lista

Filmy młodzieżowe z l. 80

Plus odrobinę późnych l. 70 i wczesnych 90.

Świąteczne

Niehorrorowe świąteczne filmy

Świąteczne horrory

Obejrzane

Obejrzane, bez oceny.

Do obejrzenia
Aktywność
Powiązania dla filmów będących połączeniem kilku innych produkcji FDB.PL

Jestem w trakcie aktualizacji informacji na temat filmu Noi vivi i chciałbym uzyskać pomoc w dwóch kwestiach:
1) powiązania tego filmu z We the Living z 1986
2) połączenia edited from/into z IMDB

Nakreślając pokrótce sprawę, we Włoszech w ‘42 nakręcono adaptację książki We the Living w dwóch częściach, Noi vivi i Addio Kira. Przeszło 40 lat później w USA premierę miał film We the Living, kompilacja obu tych filmów, skrócona czasowo względem zsumowanych obu pozycji, z usuniętymi niektórymi wątkami i z dialogami wziętymi prosto z książki, zamiast przetłumaczonymi z włoskiej wersji.

IMDB nie ma tego filmu w swojej bazie, zamiast tego przy Noi vivi (ale już nie przy Addio Kira) wymienione są kwestie związane z wersją amerykańską, a więc łączny czas trwania, data amerykańskiej premiery, tytuł amerykański itd. Na FDB natomiast film ten figuruje jako odrębna produkcja: https://fdb.pl/film/50887-we-the-living.

Prywatnie skłaniałbym się do pominięcia jakichkolwiek informacji o „amerykańskiej wersji” przy Noi vivi, np. czasu trwania (no bo na ten czas składa się przecież również materiał filmowy z Addio Kira), poza wymienieniem tego filmu w Powiązanych filmach. I tu pojawia się moje drugie pytanie – najbardziej pasowałoby chyba połączenie edited from/into z IMDB, które wykorzystywane jest, gdy materiał filmowy z jakiejś produkcji został wykorzystany do innego filmu. Tyle, że na FDB takiego rodzaju połączenia nie widzę.

Czy użytkownicy mający jakieś doświadczenie w temacie filmów będących kompilacją kilku zagranicznych produkcji mogą się wypowiedzieć, jaki rodzaj połączenia na FDB się w tej sytuacji stosuje? Albo opinię, czy powinienem iść raczej w stronę „wersji amerykańskiej” na stronie filmu Noi vivi, czy też odrębnej produkcji z roku 1986 w naszej bazie?

Proszę czekać…