Varabi

Filtruj oceny

Liczba filmów 1844


7

Naprzód 7.0

Akcja filmu Naprzód rozgrywa się w świecie fantastycznym, gdzie dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Ian i Barley otrzymują na 16. urodziny Iana zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie… Synowie na pewno przypomną sobie charakterystyczne fioletowe skarpety ojca. Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Manticory, legendarnej, nieustraszonej wojowniczki. Manticora to połączenie lwa, nietoperza i skorpiona. Chociaż zaadaptowała się ona do nowych czasów, to w jej duszy nadal tli się duch przygody…

5

Circle 6.0

Przebywająca w zamknięciu grupa nieznajomych oczekuje na śmierć i staje przed niemożliwym zadaniem wybrania jednej osoby, która uniknie okrutnego losu.

7

Psy 3. W imię zasad 6.7

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego" (Cezary Pazura). Ich spotkanie zmieni wszystko.

4

Zombieland 2: Kulki w łeb 6.3

Nadszedł czas, by ponownie rozprawić się z zombie. Tym razem spotkamy się w okolicach Białego Domu. Od czasu powstania pierwszego filmu, na świecie pojawiło się mnóstwo nowych zombie, a te, które przetrwały – ewoluowały. I choć z zombie walczyć niełatwo, czasem najtrudniej stawić czoła… rodzinie, zwłaszcza tak złośliwej i nieprzebierającej w środkach rodzinie.

7

Z archiwum X: Ewa 1x11 7.8

Mulder i Scully prowadzą poszukiwania dwóch zaginionych i bliźniaczo podobnych do siebie dziewczyn. Okazuje się, że ich ojcowie zostali zabici w identyczny sposób, jednak to dopiero początek zaskakujących odkryć.

5

Głębia strachu 6.0

Uwięziona pod wodą - w wyniku trzęsienia ziemi - grupa badaczy próbuje się wydostać ze stacji badawczej.

4

Z archiwum X: Upadły anioł 1x10 7.5

Mulder otrzymuje informacje, że nieznany obiekt latający rozbił się w Townsend. Agent na własną rękę rozpoczyna śledztwo w obszarze objętym rządową kwarantanną, próbując odnaleźć pilota statku szybciej od wojskowych.

3

Z archiwum X: Kosmos 1x9 7.2

Tajemnicza siła sabotuje start promu kosmicznego. Ślady prowadzą bezpośrednio do dowódcy zespołu, który twierdzi, iż kiedyś, podczas obserwacji Marsa z orbity okołoziemskiej, zauważył w kosmosie obcego. Mulder podejrzewa, że duch kosmity przybył wraz nim na Ziemię i jest przyczyną zjawisk na statku.

8

Z archiwum X: Lód 1x8 7.9

Mulder i Scully prowadzą dochodzenie w stacji badawczej na Antarktydzie. Okazuje się, że zarówno im jak i ekipie naukowców zagraża pasożyt niewiadomego pochodzenia który potrafi przejąć kontrolę nad ludzkimi umysłami.

5

Z archiwum X: Duch w maszynie 1x7 7.2

W nowoczesnym biurowcu dochodzi do niewyjaśnionych, śmiertelnych wypadków. Mulder i Scully odkrywają, że może być w to zamieszany system komputerowy zarządzający budynkiem który zyskał własną świadomość.

6

Z archiwum X: Cienie 1x6 7.6

Dwójka terrorystów zostaje znaleziona martwa w jednym z zaułków Filadelfii. Mimo to ich temperatura jak i zachowanie mięśni wydają się być charakterystyczne dla żywej osoby. W trakcie śledztwa Mulder i Scully odkrywają kobietę wokół której dochodzi do niewyjaśnionych morderstw.

8

Lighthouse 6.9

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru The Witch, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

3

Z archiwum X: Diabeł z Jersey 1x5 7.5

Agenci Mulder i Scully prowadzą dochodzenie w sprawie serii brutalnych morderstw, których, jak się wydaje, dokonał mięsożerny, humanoidalny potwór nazywany przez miejscowych mieszkańców "Diabłem z Jersey".

6

Z archiwum X: Kanał 1x4 7.7

W małym miasteczku w stanie Iowa, znanym z dużej aktywności UFO, znika dziewczyna, w okolicznościach zbliżonych do zaginięcia siostry agenta Muldera. Młodszy brat zaginionej, który był świadkiem zajścia, zaczyna odkodowywać szum pochodzący z przekazu satelitarnego. Mulder wierzy, że jest to klucz do rozwiązania zagadki.

7

Z archiwum X: Ścisk 1x3 7.8

Mulder i Scully mają zatrzymać Eugene'a Toomsa. Tooms jest seryjnym mordercą, mutantem, który posiada niezwykłą umiejętność. Potrafi on bowiem przecisnąć się przez najwęższe szczeliny, by dotrzeć do swych ofiar.

6

Z archiwum X: Głębokie Gardło 1x2 7.7

Informacja od ukrywającego swoją tożsamość urzędnika rządowego naprowadza Muldera i Scully na ślad zaginionych pilotów oblatywaczy a także ukrywanego przez władze miejsca, w którym najprawdopodobniej ląduje UFO.

7

Z archiwum X: Mulder i Scully 1x1 7.6

Agenci FBI Fox Mulder i Dana Scully prowadzą swoje pierwsze wspólne dochodzenie w sprawie z Archiwum X. Śledztwo dotyczy serii tajemniczych śmierci powiązanych, jak sądzi Mulder, z uprowadzeniem przez istoty pozaziemskie.

4

Wiedźmin: Coś więcej 1x8 7.2

Geralt ledwo uchodzi z życiem ze starcia z potworami. Yennefer i inni czarodzieje przygotowują się do walki. Ciri postanawia zaufać nieznajomemu.

4

Wiedźmin: Przed upadkiem 1x7 6.7

Rosnący w siłę Nilfgaard zagraża przyszłości Kontynentu. Yennefer wraca do przeszłości. Natomiast Geralt postanawia zaopiekować się obiecanym mu dzieckiem niespodzianką.

5

Wiedźmin: Ginące gatunki 1x6 6.9

Za namową tajemniczego mężczyzny Geralt dołącza do polowania na smoka i spotyka znajomą twarz. Ciri nabiera podejrzeń wobec bliskiej osoby.

5

Wiedźmin: Niespełnione pragnienia 1x5 7.0

Pomimo ostrzeżeń Yennefer szuka lekarstwa, które przywróci to co utraciła. Geralt nieumyślnie naraża Jaskra na niebezpieczeństwo. Poszukiwania Ciri nasilają się.

5

Wiedźmin: O bankietach, bękartach i pochówkach 1x4 7.0

Geralt udaje się z Jaskrem na królewską ucztę, choć ma wątpliwości, czy to dobry pomysł. Ciri błąka się po magicznym lesie. Yennefer próbuje chronić swoje podopieczne.

9

Richard Jewell 7.1

„W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć.

6

Wiedźmin: Zdradziecki księżyc 1x3 7.1

Geralt ma dokończyć zadanie innego wiedźmina — zabić potwora, który prześladuje mieszkańców królestwa. Yennefer osiąga upragniony cel za cenę wielkiego cierpienia.

6

Wiedźmin: Cztery marki 1x2 6.7

Prześladowana i zaniedbana Yennefer przypadkowo znajduje sposób na ucieczkę. Geralt poluje na tak zwanego diabła. Ciri szuka bezpieczeństwa wśród ludzi.

6

Wiedźmin: Początek końca 1x1 6.9

W Blaviken Geralt spotyka wrogo nastawionych miejscowych i przebiegłego czarodzieja. Ciri mierzy się z brutalną rzeczywistością, którą zgotowali jej Nilfgaardczycy.

8

Zmiennicy 7.5

Kasia Piórecka odchodzi z pracy, w której nikt jej nie szanował. Chce pracować jako taksówkarz, ale udaje się jej to osiągnąć dopiero w przebraniu mężczyzny. Dzięki nowej pracy poznaje Warszawę, jej mieszkańców i życie z zupełnie nowej perspektywy.

8

Zmiennicy: Nasz najdroższy 1x15 7.4

Jacek i Kasia odnajdują tzw. pustostan. Postanawiają uzyskać przydział na lokal i nawet im się to udaje dzięki znajomościom. Okazuje się jednak, że muszą wnieść do spółdzielni wkład wielokrotnie przekraczający ich możliwości finansowe. Tymczasem w WPT odbywa się licytacja używanych samochodów. Na przetarg wystawiono również taxi 1313.

8

Na noże 7.5

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig). Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

8

Zmiennicy: Pocałuj mnie Kasiu 1x14 7.4

Do taksówki 1313, którą prowadzi Kasia, wsiada Krashan. Chce wydobyć z fotela kierowcy ukryte tam dolary. Dziewczyna podejrzewa go o napad. Wywiązuje się bójka. Jacek od dawna już podejrzewa Mariana K., że ten coś przed nim ukrywa. Po historii z napadem zaczyna śledzić swojego zmiennika i wreszcie poznaje prawdę. Na taxi 1313 poluje też Kuśmider, chcąc dobrać się do pieniędzy, co skutecznie udaremnia Jacek. Kuśmider staje przed sądem. Zakochani Kasia i Jacek, słysząc o pustostanie w którym straszy, wpadają na pomysł, jak zdobyć mieszkanie.