Varabi

Filtruj oceny

Liczba filmów 1844


8

Zmiennicy: Spotkania z Temidą 1x13 7.2

Przed sądem stają oskarżeni o porwanie taksówki strażak Kuśmider i Krashan. Sprawa narkotyków jest niejasna, oskarżeni łżą jak z nut, a świadkowie plączą się w zeznaniach. W efekcie Kuśmider i Krashan otrzymują wyrok w zawieszeniu. Przed sądem staje także Marian Koniuszko, czyli Kasia, od której prostytutka Mariola domaga się alimentów. Kasia udowadnia, że jest kobietą i sprawa zostaje zamknięta. Ale opiekun Marioli nie rezygnuje ze znalezienia ojca i w końcu wybiera prezesa Kluska.

7

Zmiennicy: Obywatel Monte Christo 1x12 7.0

Znany reżyser Barewicz otrzymuje wiadomość, że na festiwalu filmowym w Berlinie Zachodnim przyznano mu Grand Prix i nagrodę rzeczową w postaci mercedesa. Natychmiast wyrusza za granicę taksówką 1313. Niepewny swych umiejętności kierowcy, prosi o pomoc w przyprowadzeniu samochodu zawodowców, Kasię i Jacka. W drodze powrotnej okazuje się, że wspomniany wóz jest ruiną. Barewicz przysięga, że odnajdzie sprawcę złośliwego żartu. Tymczasem w Warszawie do pustostanu w wieżowcu włamuje się złodziej o pseudonimie Ksywa. Gdy pochłonięty jest swoją robotą, zjawia się komisja lokalowa. Po spisaniu i wyniesieniu dobytku opieczętowuje lokal i poleca natychmiast zamurować wejście. Ksywa pozostaje w środku.

6

El Camino: Film „Breaking Bad” 6.5

Za sprawą wydarzenia telewizyjnego Netflix pt. EL CAMINO: FILM „BREAKING BAD" widzowie mają szansę poznać dalsze losy Jessego Pinkmana. Po dramatycznej ucieczce Jesse musi pogodzić się z przeszłością, aby w ogóle móc myśleć o jakiejkolwiek przyszłości.

7

Zmiennicy: Antycypacja 1x11 7.0

Zmiennicy nie mogą wyplątać się z kłopotów, jakich przysparzają im uciążliwi pasażerowie. Kłusek i Gonschorek usiłują namówić Jacka do złożenia fałszywych zeznań w sądzie w sprawie o porwanie taxi 1313. Kasia, jako Marian Koniuszko, bierze udział w ryzykownej mistyfikacji, próbując pomóc przyjaciołom Jacka Parzydlaka w rozwiązaniu problemów mieszkaniowych. Tymczasem redaktor Lusia i awangardowy pisarz Oborniak, którzy odtworzyli zaginioną powieść, stają wobec nowych i niespodziewanych okoliczności związanych ze zmartwychwstaniem autora.

5

Zmiennicy: Krzyk ciszy 1x10 7.0

Dowiedziawszy się o śmierci znanego powieściopisarza Jana Oborniaka redaktor naczelny wydawnictwa „Opoka” oraz pani redaktor Lusia zamierzają jak najszybciej wydać jego ostatnie dzieło pt. „Krzyk ciszy”. Okazuje się jednak, że rękopis zaginął. Redaktor Lusia udaje się na poszukiwania, korzystając z usług taxi nr 1313. Kasia, przebrana jak zwykle za Mariana, i Lusia docierają do rodzinnego domu autora. Ale ich perypetie tu się nie kończą.

7

Zmiennicy: Podróż sentymentalna 1x9 7.1

Kasia i Jacek jadą na cały dzień do Pomiechówka, gdzie mieszka chłopak. Randka niezupełnie się udaje, gdyż zarządca Mastalerz przystępuje do remontu zrujnowanego pałacyku, w którym mieszka Jacek, i bez przerwy kręcą się tam murarze. Tymczasem Marian Koniuszko szaleje jako taksówkarz. Rozbija latarnie, dewastuje wóz, ucieka przed milicją. Idzie też do łóżka z prostytutką Mariolą. Nie wie, że jest ona w ciąży, a jej opiekun fotografuje ich oboje - zdjęcie ma być dowodem w sprawie o ustalenie ojcostwa.

9

Mulholland Drive 7.8

Młoda kobieta traci pamięć w wyniku wypadku samochodowego. Półprzytomna znajduje schronienie w luksusowym apartamencie, do którego następnego dnia wprowadza się początkująca aktorka. Dziewczyny zaprzyjaźniają się. Okazuje się, iż torba rannej wypełniona jest pieniędzmi. Bohaterki próbują rozwikłać zagadkę. Natrafiają jednak na nowe pytania i tajemnice: puste mieszkania, nieznajomych mężczyzn, morderstwa oraz dziwne nocne spektakle.

7

Zmiennicy: Fartowny dzień 1x8 7.1

Krashan i Kuśmider jadą taksówką Jacka. W zamieszaniu Krashan wyciąga broń. Jacek ucieka a Krashan i Kuśmider jadą dalej, ale wkrótce zostają ujęci przez milicję. Gdy Kasia jeździ taksówką, zapomina zabrać z wozu swój prawdziwy dowód. Zmiennik Jacek znajduje go w skrytce dokumenty i odwozi do jej domu. Zostaje przyjęty przez rodziców dziewczyny jako kandydat na męża i umawia się z Kasią na randkę. Żeby spotkanie mogło dojść do skutku, Kasia prosi Mariana Koniuszkę, by jeździł zamiast niej całą niedzielę.

3

Bliźniak 5.7

Starzejący się płatny zabójca musi zmierzyć się z młodszym klonem siebie samego.

9

Zagubiona autostrada 7.6

Zagubiona autostrada to, okrzyknięty thrillerem wszechczasów, piorunujący koktajl złożony z najmroczniejszych obsesji szamana współczesnego kina, Davida Lyncha Renee (Patricia Arquette - Prawdziwy romans, Ed Wood), zabójcą - on sam. Wezwana policja aresztuje muzyka, by po kilku dniach odkryć, że w celi - zamiast żonobójcy - więziony jest nieznany młody mężczyzna... (Głowa do wycierania, Blue Velvet, Miasteczko Twin Peaks). Skonstruowany na kształt labiryntu, rządzony logiką sennego koszmaru film jest łamigłówką przywołującą na myśl opowieści Hitchcocka. Z czasem jednak okazuje się, że jest to dopiero początek podróży: David Lynch, surrealista i ekspresjonista ekranu końca XX wieku, wjeżdżając w wiek XXI. Zagubioną autostradą, wprowadza widzów w kino mijające słup milowy z cyfrą 2000. Saksofonista Fred Madison (Bill Pullman - Wyatt Earp, Kacper, Dzień Niepodległości) znajduje na schodach swej luksusowej rezydencji tajemniczą kasetę video, na której ktoś zarejestrował okrutną zbrodnię popełniona w sypialni jego domu. Zakrwawioną ofiarą okazuje się być żona Freda.

5

Zmiennicy: Warszawski łącznik 1x7 6.9

Wśród pasażerów samolotu z Bangkoku, którzy czekają na odprawę celną, znajduje się Krashan ze swoim towarem. Ponieważ tego dnia jest wzmożona kontrola, nawiązuje kontakt ze strażakiem Kuśmidrem, by ten pomógł mu wynieść trefny bagaż z lotniska. Umawia się z nim w hotelu. W tym czasie w Warszawie trwa akcja profilaktyczna MO, skierowana przeciwko panienkom, które okradają swoich klientów. Strażak Kuśmider, zorientowawszy się, co zawiera bagaż Krashana, chce otrzymać pokaźną dolę za swoją pomoc. Podczas pertraktacji do hotelu wkracza milicja. Kuśmider ukrywa trefny towar na działkach w ulu, a Krashan przygotowane dewizy trzyma przy sobie. Obaj, połączeni interesami, korzystają z taxi 1313 z Jackiem za kierownicą. Tymczasem w domu Koniuszków syn Marian niespodziewanie i ku zaskoczeniu rodziców nabiera apetytu na przyniesiony przez działkowiczkę dopiero co zebrany miód.

7

Zmiennicy: Prasa szczególnej troski 1x6 7.1

Wśród pasażerów samolotu z Bangkoku, którzy czekają na odprawę celną, znajduje się Krashan ze swoim towarem. Ponieważ tego dnia jest wzmożona kontrola, nawiązuje kontakt ze strażakiem Kuśmidrem, by ten pomógł mu wynieść trefny bagaż z lotniska. Umawia się z nim w hotelu. W tym czasie w Warszawie trwa akcja profilaktyczna MO, skierowana przeciwko panienkom, które okradają swoich klientów. Strażak Kuśmider, zorientowawszy się, co zawiera bagaż Krashana, chce otrzymać pokaźną dolę za swoją pomoc. Podczas pertraktacji do hotelu wkracza milicja. Kuśmider ukrywa trefny towar na działkach w ulu, a Krashan przygotowane dewizy trzyma przy sobie. Obaj, połączeni interesami, korzystają z taxi 1313 z Jackiem za kierownicą. Tymczasem w domu Koniuszków syn Marian niespodziewanie i ku zaskoczeniu rodziców nabiera apetytu na przyniesiony przez działkowiczkę dopiero co zebrany miód.

6

Zmiennicy: Safari 1x5 7.1

Początki pracy Kasi vel Mariana Koniuszki w WPT nie należą do łatwych. Wspólnie z Jackiem wiozą znanego aktora Rawicza do Krakowa. Mimo rozmaitych perturbacji udaje im się dowieźć gwiazdora na czas. Rawicz ma wystąpić w emitowanym na żywo spektaklu Teatru Telewizji. Jak na złość, przedstawienie zostaje odwołane z powodu wystąpienia ambasadora Syjamu.

9

Zmiennicy: Typowa logika damsko-męska 1x4 7.2

Prezes Koniuszko namawia Kasię, by dokleiła sobie wąsy, ubrała się po męsku i poszła zamiast jego syna zdawać egzamin na prawo jazdy. Dziewczyna wyraża zgodę, ale w ostatniej chwili wycofuje się. Przebiera się jednak jeszcze raz i z papierami Mariana Koniuszki idzie do WPT, gdzie wcześniej jako kobietę odesłano ją z kwitkiem. Tym razem dostaje angaż. Ze względu na przedłużający się pobyt pana Stanisława w szpitalu Kasia zostaje zmiennikiem Jacka. Ten wszakże popada w tarapaty. Nocą odwozi pijanego Mroczkowskiego - zastępcę Koniuszki - w towarzystwie prostytutki. Gdy rano Mroczkowski budzi się z alkoholowego snu, znajduje w wannie trupa kobiety.

7

Zmiennicy: Dziewczyna do bicia 1x3 7.0

Kasia jest kierowcą w firmie kierowanej przez prezesa Koniuszkę. Do jej obowiązków należy m. in. wożenie żony prezesa na zakupy, do fryzjera i odbieranie ze szkoły ich rozwydrzonego syna. Kasia ma tego coraz bardziej dosyć. Podczas grzybobrania, w którym bierze udział kilkanaście osób z firmy Koniuszki, dochodzi do zbiorowego pijaństwa. To kropla, która sprawia, że Kasia, zbrzydzona prymitywizmem biesiadników, w jednej chwili porzuca pracę. Tymczasem w szpitalu pan Stanisław i dyrektor Michalik stają się przyjaciółmi. Przechodzą nawet na ty. Krashan wchodzi na ścieżkę przestępstwa. Wiezie do Polski całą torbę kiełbasy nafaszerowanej narkotykami.

6

Zmiennicy: Ostatni kurs 1x2 6.9

Pan Stanisław wraca z ostatniego kursu swoją starą taksówką, wchodzi pod samochód i bierze się do naprawy. Na nieszczęście, na auto spada posąg myszy, który urwał się spod lecącego helikoptera. Dyrektor Michalik z ważnego ministerstwa również ma pechowy dzień. Gdy wychodzi z domu na spotkanie z kochanką, wpada do wykopu kanalizacyjnego. Zarówno taksówkarz, jak i dygnitarz trafiają do tego samego szpitala. Żona Michalika, córka partyjnego działacza, załatwia mężowi wspaniałą opiekę. Jednak wskutek zamiany dokumentów lekarze i pielęgniarki biorą za Michalika pana Stanisława. Następstwa tej pomyłki trudno nawet przewidzieć...

9

Zmiennicy: Ceny umowne 1x1 7.1

Młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny zatrudnia się jako kierowca w Warszawskim Przedsiębiorstwie Taksówkowym. Tylko w ten sposób może otrzymać posadę. Wraz ze swoim zmiennikiem jeździ taksówką po Warszawie. Świat zza szyb „taryfy” wygląda czasem śmiesznie, czasem groteskowo, a niekiedy tragikomicznie. Z kolei studiujący w stolicy Taj o dźwięcznym imieniu Krashan Bhamaradżanga ma kłopoty z wierzycielami. Na lotnisku spotyka się z niejakim prezesem Kłuskiem, który daje mu adres, pod którym być może pomogą mu rozwiązać jego problemy. Trzeci bohater jest strażakiem. Nazywa się Szymon Kuśmider i nie gardzi lewym zarobkiem. Jego specjalnością jest handel paliwem. Od kolejarzy kupuje setki litrów benzyny, które strażackim wozem dostarcza na stacje benzynowe i tam sprzedaje, rzecz jasna z zyskiem. W jaki sposób splotą się ich losy i co z tego wyniknie?

8

Zabawa w chowanego 6.8

W kolejnym dokumencie po Tylko nie mów nikomu, Tomasz Sekielski wraz z ekipą filmową kontynuuje badanie tematu pedofilii w polskim Kościele.

7

Outsider 7.0

Nowy serial HBO Outsider jest ekranizacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga. Jego akcja obraca się wokół śledztwa w sprawie makabrycznego morderstwa chłopca oraz tajemniczych okoliczności tej nietypowej sprawy. Prowadzi ją detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn), który dokonuje oględzin zmasakrowanego ciała 11-letniego Frankiego Petersona odnalezionego w lasach stanu Georgia. Tajemnicze okoliczności przerażającej zbrodni sprawiają, że Ralph, który jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojego syna, postanawia włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektyw Holly Gibney (Cynthia Erivo), bo ma nadzieję, że dzięki jej zdolnościom uda im się wytłumaczyć to, co wydaje się być niewytłumaczalne.

7

7

6

8

Boże Ciało 7.4

Oparta na faktach historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego podaje się za księdza.

5

Lost: Zagubieni 8.1

Pasjonujący serial opowiada historię 48 rozbitków, którzy lecieli pechowym lotem 815 z Sydney do Los Angeles, samolotem rozbili się na wyspie, gdzieś na południowym Pacyfiku. Bohaterowie serialu w każdym odcinku odkrywają tajemnice wyspy i zastanawiają się, czy to wszystko napewno stało się przypadkiem, czy może to przeznaczenie ściągnęło ich na tą wyspę? W serialu także tajemnicą są liczy 4 8 15 16 23 42, które po części także odgrywają jakąś rolę w serialu.

7

Outsider: The One About the Yiddish Vampire 1x6 7.3

Holly (Cynthia Erivo) przedstawia niecodzienną teorię, która wyjaśnia związek między dwoma tajemniczymi zabójstwami dzieci i sprawą Frankiego Petersona. Ralph (Ben Mendelsohn) jest sceptycznie do niej nastawiony, ale Yunis (Yul Vázquez) zgadza się, że policja powinna przyjrzeć się bliżej Claude'owi (Paddy Considine), który jako ostatni miał kontakt z Terrym (Jason Bateman). Jeannie (Mare Winningham) chce, żeby Glory (Julianne Nicholson) dołączyła do straży sąsiedzkiej, ale jej plan spala na panewce.

7

Outsider: Tear-Drinker 1x5 7.2

Po powrocie z bardzo owocnego wyjazdu do Nowego Jorku Holly (Cynthia Erivo) zaczyna szukać w kilku różnych miejscach nowych tropów w związku ze sprawą z Dayton. Incydent w pracy wytrąca Jeannie (Mare Winningham) z równowagi. Kobieta ostrzega Ralpha (Ben Mendelsohn). Jack (Marc Menchaca) przechodzi do defensywy podczas zorganizowanego przez Tamikę (Hettienne Park) przyjęcia z okazji urodzin jej dziecka.

7

Outsider: Que Viene el Coco 1x4 7.3

Holly (Cynthia Erivo) stara się odtworzyć przebieg wydarzeń, które miały miejsce podczas wakacyjnego pobytu rodziny Maitlandów w Dayton w stanie Ohio, bada możliwy związek z wcześniejszą, podobną sprawą i zdobywa cenne informacje od byłego lokalnego detektywa Andy'ego Katcavage'a (Derek Cecil). W tym samym czasie prywatne życie Glory (Julianne Nicholson) staje się przedmiotem zainteresowania lokalnej społeczności a Jack (Marc Menchaca) zaczyna się coraz dziwniej zachowywać.

9

Outsider: Dark Uncle 1x3 7.4

Ralph (Ben Mendelsohn) jest na przymusowym urlopie, ale nie przestaje analizować tajemniczych okoliczności makabrycznego morderstwa. Brak postępów w śledztwie sprawia, że Ralph i detektyw Yunis Sablo ze stanowego biura śledczego (Yul Vázquez) zaczynają się niecierpliwić. Po spotkaniu z Alekiem (Jeremy Bobb) i Howiem (Bill Camp) postanawiają włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektywkę Holly Gibney (Cynthia Erivo). Jack (Marc Menchaca) przeżywa chwile grozy w opuszczonej stodole, gdzie znaleziono główne dowody w sprawie oraz ślady tajemniczej substancji. Glory (Julianne Nicholson) musi stawić czoła problemom w szkole, do której chodzi jej córka. Jessę (Scarlett Juniper Blum) dręczą co noc koszmary senne.

9

Outsider: Roanoke 1x2 7.4

Podczas nieformalnego, nocnego spotkania z Terrym (Jason Bateman), Ralph (Ben Mendelsohn) przyznaje, że nie wie, co myśleć o sprzecznych dowodach. Dzień później dochodzi do nieoczekiwanej tragedii, która dezorganizuje pracę policji. Zaskakujący zwrot akcji sprawia, że detektyw Jack Hoskins (Marc Menchaca) musi wrócić wcześniej z polowania i wziąć w swoje ręce sprawy na posterunku. Glory (Julianne Nicholson) próbuje uspokoić swoją córkę Jessę (Scarlett Juniper Blum), która twierdzi, że w nocy w jej pokoju był obcy mężczyzna.