Zenon Szypuła
Zenon Szypuła

Zenon Szypuła

@ZSGifMan

To koniec przygody z fdb! Praktycznie cztery lata mnie tu nie było, a teraz... może czasem coś ocenię, może i nawet komuś coś odpiszę, ale od teraz głównym powodem moich bardzo rzadkich wizyt tu będzie jedynie to, aby żaden nadgorliwiec nie miał pretekstu zablokować mojego konta za absencję! Dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość. Cześć! | | | stary opis: Miłośnik piramidalnych absurdów, ale tylko tych z jakimś sensem... ;p

Płeć
Mężczyzna
Data urodzenia
1975-04-01 (49 lat)
Lokalizacja
Świętolas.
Punkty
8010 za dodawanie
Poprawność dodawania
Z ostatnich 30 dni: brak danych
Z ostatniego roku: brak danych
Dołączył
kwiecień 2018 ( ostatnia wizyta)
Ostatnio ocenione Filmy Osoby
Listy

Ulubione

Do obejrzenia

Oglądane w kinie

Ulubione

Do obejrzenia
Aktywność
Lighthouse (2019/I)

Studium obłędu, który doprowadza do szaleństwa… trochę masło maślane, ale jest w tym jakiś sens.      
Czarno-biała forma filmu dodaje temu obrazowi grozy i posępności, w sumie film nie jest ani zabawny, ani wesoły. Zaczyna się poważnie i dosyć ponuro, gdy latarnicy niczym skazańcy zawitali na wyspę, by wykonać swoją zmianę. Już pierwszego dnia dochodzi do konfliktu, którego powodem jest obraza gestu starego wygi przez młodszego, adepta sztuki latarnictwa. Ten odrzuca propozycję wspulnego wzniesienia toastu za powodzenie i udaną zmianę. Wcześniej parał się czymś zupełnie innym i nie związanym z morzem, ale drugi, ten starszy od zawsze z morzem był związany, choć też wcześniej robił zupełnie co innego i ta tęsknota daje znać na każdym kroku.      
Eskalacja osamotnienia, różnicy wieku i odmiennych światopoglądów w połączeniu z innym usposobieniem i charakterem przynoszą w końcu konfrontację, a ta jak każda… opłakane skutki. Czy obaj mężczyźni są już straceni?      

Wściekłość (2019)

Całkiem dobry, świetna charakteryzacja łamane na efekty specjalne, widać że film tani i aktorzy mało znani, ale dali z siebie dużo, a już szczególnie odtwórczyni głównej roli nie dość, że ładna i atrakcyjna, to jeszcze zagrała bardzo wiarygodnie, krwawe sceny przerażające, ale tylko te z wypadku i operacji, bo potem jakby się komedia zaczynała i choć dalej krew się leje już zaczyna się robić śmiesznie.      
Warto zobaczyć, choć długo się rozkręca i zapewne nie każdemu się spodoba, ja polecam.      
     

                          [ SPOILERY O SPOILERACH W TYM GŁUPIM OPISIE ! ]      

           

P.S.      
Ten "opis" dystrybutora jest kompletnie z czapy, chociaż lepiej pasowałoby powiedzenie w bardziej dosadny sposób, że z 4liter!      
Po pierwsze cały jest JEDNYM WIELKIM SPOILEREM! Po drugie zaczyna się od jakichś bzdur i komuś fantazja popuściła wodzy:
“Rose po sprzeczce z przyjaciółką wychodzi z imprezy, wsiada na skuter i wściekła pędzi przed siebie, zupełnie nie zwracając uwagi na rozpędzoną ciężarówkę, pod którą wjeżdża. "      
bo ona owszem wsiada na skuter, ale raptem ledwie ruszyła, nie mówiąc już o pędzeniu na oślep przed siebie, a dwa to jaka ciężarówka, jak zdmuchnęło ją coś o bliżej nie określonym kształcie i nie było to wystarczająco pokazane! Reszta tego "opisu" jak cię mogę, ale w momencie, gdy w opisie jest zawarte tak dużo z zakończenia filmu, jego całej drugiej połowy, to jaki sens potem oglądać?!      
Całe szczęście, że nie mam zwyczaju czytać przed oglądaniem takich wypocin, bo wtedy bym się wściekł! :[]      
     
P.S. 2
Półtorametrowy penis spod pachy służący do atakowania ofiar i… picia krwi — mega!      
Uśmiałem się ;D      
     

Skasowany serial? FDB.PL

@fredaser

Dzięki za szczegółowe objaśnienie tematu, tego się właśnie domyślałem i nie nastraja to wcale optymistycznie do dalszego dodawania tu treści, bo skoro każdy(!) dodany kiedyś film/serial, podkreślam(!) który w momencie dodawania spełniał wymagane warunki FDB i na który ktoś poświęcił swój czas oraz pracę w każdej chwili może zostać kiedyś skasowany, to po co tu dodawać cokolwiek?

Tyle się do tej pory mówiło, że baza FDB jest mniejsza od filmłebowej i żeby każdy kto może i ma chęci ją uzupełniał, przychodzą tu falami pewni ludzie, wlepiają od siebie co widzą, że tu nie ma, jeden mniej inny więcej, ale każdy coś, a tu nagle w międzyczasie chyba okazało się, że baza efdebe jest już przepełniona i ma ponad 101%, skoro tak chętnie się z niej kasuje wybrane pozycje?!

Piszesz o Top Gear i jest mi tym bardziej przykro, że to ja też to dodawałem i chyba nie muszę nikomu mówić ile to zajmuje czasu, który poświęciłem aby tu to stworzyć i w momencie, gdy to robiłem na IMDb ten program miał gatunek „dokumentalny”! Czyli spełniał stawiane warunki przez jaśnie FAQ! Teraz o zgrozo ktoś podmienił go tam na talk-show i zapewne jak nic już tu zaraz znajdzie się zacierający ręce do skasowania tego…

Samo skasowanie zaś przypomina bardziej czyszczenie, bo przekopałem moje treści i nie mam już w dodawanych nic o „The Grand Tour”, nic! Żadnego śladu po moim wkładzie, żadnego dowodu na moją pracę i wychodzi na to, że tylko bezpowrotnie straciłem czas!
Dokładnie jak bezpowrotnie straciłem swoje wrażenia, opisy odcinków, którymi się tam dzieliłem. Ale widać co to tu kogo obchodzi…

Poza tym czy logika, bo nie mówię już o zwykłej ludzkiej uczciwości, nie nakazywałaby czasem nie dopuścić, aby już w momencie próby dodawania pozycji, która tu się nie powinna znaleźć, żeby taki tytuł nie powstał wcale? A jeśli już został dodany, to kto pozwalał na dalsze i systematyczne jego tworzenie i uzupełnianie? Podkreślam ponownie: ten Grand Tour tu był ze dwa lata chyba, bo dodałem go zaraz po Top Gearze, a tego z kolei wlepiłem tu na samym początku mojej przygody na FDB!
Więc jeśli już ktoś tak dużo się napracował, aby dana pozycja była uzupełniona i bogata w opisy, odcinki, zdjęcia itp., co więcej osoby powpisywały tam swoje wrażenia i opinie, klikały oceny, to czy nie jest zwykłą podłością kasowanie tego po takim czasie, bo nagle ktoś bystry się doczytał bezdusznej linijki w regulaminie, która w świetle zmiany kategorii na innym portalu uznawanym za wszechwiedzące guru pozwala na skasowanie tego wszystkiego bez śladu?!

     

Jaki to daje przykład traktowania czyjegoś czasu i pracy jakie poświęcił na ten portal??

     

Proszę czekać…