Tonight is the night.

Archiwa TVP otwarte! 1

Długo trzeba było czekać, ale wreszcie ruszyło: Internetowe archiwum TVP. Pod adresem retro.tvp.pl można znaleźć wiele ciekawych materiałów wideo. Niestety z powodu dużego nagłośnienia w mediach, strona jest obecnie trudno dostępna, ale po kilku godzinach/dniach powinno się to zmienić.

TVP.pl retro
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Ronaldinho

A może jeszcze dojść jeden argument za Microsoftem, który mógł dać dla całego TVP, a komputerów na pewno mają multum, jakąś mega zniżkę na licencje korporacyjną za fakt uniemożliwienia Mac’om i Linuxom odtwarzania materiałów video, ale to tylko taki domysł, który prawdopodobnie jest bullshitem.

Odwiedziłem, zobaczyłem i zawyłem z rozczarowania. Materiałów ci tam na razie tyle co kot napłakał, a te co są jakoś mało atrakcyjne się wydają.
Mam nadzieję, że z czasem pojawi się więcej.
A co do "jedynego słusznego" no cóż Ronaldinho napisałeś wszystko :(

Może i jest nas mniej, ale to nie znaczy, że trzeba ignorować. Tu nie chodzi o format bo to nie jest aż taki problem ale o DRM gdzie obecnie rezygnuje się wszędzie z tego typu zabezpieczeń – bo jak same koncerny przyznają nie sprawdziły się i tylko utrudniają używanie legalnym użytkownikom to TVP akurat na opak :)
Ja za upgrade do Snow Leoparda zapłaciłem 129 zł :) Dostałem normalną wersję w pudełku (nie jakiś OEM) i do tego nie musiałem jakichś durnych seriali wpisywać czy aktywować systemu :P

Ronaldinho

Z jednej strony co się dziwić, podejrzewam, że 90-95% systemów operacyjnych w gospodarstwach domowych to Microsoft, ale z drugiej czy w TVP nikt nie używam Mac’ów, że nie wpadli na to, choć wtedy musieliby wszystkiego zrobić kopie w *.mov czy *.mp4, a może ktoś zarządził o jednym formacie, ale może jak zauważą jakieś skargi, to coś zrobią, bo mogą problemu nie widzieć. Szkoda, że w Polsce Mac’i są tak słabo rozpowszechnione, z Linuxami to samo, przez to Microsoft, można powiedzieć, że ma zerową konkurencję i winduje ceny, np nowy Windows 7 kosztuje w Polsce dwa razy drożej niż w USA.

Szkoda tylko, że dla wybranych używających jedynego słusznego systemu. Ani na Mac OS X ani na Linuxie nie obejrzy się nic a nic po prostu żenada…

Proszę czekać…