"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Wrześniowe nowości DVD 1

W tym miesiącu w sprzedaży oraz wypożyczalniach dostępne będzie wiele bardzo ciekawych płyt, które z pewnością zainteresują niejednego kinomana. Dlatego też postanowiliśmy wybrać 10 naszym zdaniem najciekawszych filmów DVD, które warto kupić oraz kolejne, którymi warto się zainteresować

płyty DVD

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi filmami DVD, które już od września będą (lub są) w sprzedaży.

Kadr z filmu Slumdog. Milioner z ulicyKadr z filmu Slumdog. Milioner z ulicy

Slumdog. Milioner z ulicy
(Dystrybutor: Monolith)

Opis: Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania…

Info: Co prawda obraz Danny'ego Boyla różni się od powieści Vikasa Swarupa niemniej jednak sens został zachowany. Na dodatek nie można zapomnieć, iż intrygująca i poruszająca opowieść o chłopcu/mężczyźnie, który musi zmierzyć się ze wszelkimi przeciwnościami losu.
Najsmutniejsze to fakt, iż życie dodało dodatkowy aspekt tej produkcji. Mimo ogromnych zarobków trójka młodych aktorów z Indii, która była ważnymi postaciami w tym obrazie po kilku tygodniach w luksusie musiało powrócić do slumsów. Szkoda, że twórcy nie chcieli wyciągnąć z biedy choćby tych troje.

Kadr z filmu AustraliaKadr z filmu Australia

Australia
(Dystrybutor: Imperial CinePix)

Opis: Zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść o miłości, której tłem jest Australia u progu II wojny światowej. Angielska arystokratka (Nicole Kidman) dziedziczy wspaniałą farmę i z pomocą doświadczonego hodowcy bydła (Hugh Jackman) walczy o jej utrzymanie.

Info: Najnowszy obraz Baza Luhrmanna, twórcy Moulin Rouge. Epicka opowieść o miłości z pięknymi krajobrazami w tle. Mimo świetnej gry aktorskiej cały film czasami przynudza. Niemniej jednak jest to bodajże najlepsze Hollywoodzkie spojrzenie na Australię – kraj dwóch skrajności, dwóch kultur. Po seansie wprost chce się tam wybrać.

Kadr z filmu Baader-MeinhofKadr z filmu Baader-Meinhof

Baader-Meinhof
(Dystrybutor: Monolith)

Opis: Podczas wizyty Szacha Iranu w Berlinie dochodzi do krwawo stłumionych przez policję zamieszek na ulicach miasta. To stanie się iskrą, która poderwie dwoje młodych ludzi: Andreasa Baadera i Ulrike Meinhof do stawienia oporu przeciwko prawicowym tendencjom polityki rządu i stanie się przyczyną powołania tajnej organizacji. Wkrótce znana ona będzie całemu światu jako RAF (Red Army Faction – Frakcja Czerwonej Armii), odpowiedzialna w latach 70 – tych za zamachy bombowe, kradzieże i morderstwa. Działalność RAF doprowadziła w 1977 r. do poważnego kryzysu w państwie, zwanego „niemiecką jesienią”.

Info: Przyznam, iż zawsze zastanawiało mnie, co popycha ludzi do przeróżnych przestępstw w imię ideologii. Obraz niemieckiego reżysera Uli Edela świetnie obrazuje jak społeczeństwo łatwo daje się ogłupić prostymi hasłami o równości. My Polacy mamy na to spojrzenie troszkę z boku, wiemy, jaki był socjalizm i że nie ma nic wspólnego z ideałami "zachodnich socjalistów".

Kadr z serialu Dr. HouseKadr z serialu Dr. House

Dr. House – sezon 3
(Dystrybutor: TiM Film Studio)

Opis: Hugh Laurie wciela się w postać doskonałego, ale zarazem sarkastycznego fachowca, doktora, Gregory House’a, człowieka śmiałego, ale i kompletnie pozbawionego manier typowych dla tego zawodu. Chociaż jego zachowania, kojarzone są raczej z postawami aspołecznymi, doktor House stawia czoła każdemu wyzwaniu i jest w stanie rozwiązać każdą zagadkę medyczną, przed którą skapitulowali jego koledzy po fachu. Wspólnie z rzutkim zespołem młodych współpracowników, uczyni wszystko, aby wygrać wyścig ze śmiercią i ocalić pacjenta.

Info: Doktor House to lekarz pełen skrajności. Mimo swojego ekscentrycznego zachowania chyba nikt z widzów nie wahałby się do niego udać. To człowiek, którego nie łatwo oszukać, ale który zdrowie swoich pacjentów stawia na pierwszym miejscu. Nawet, jeśli jest to sprzeczne z prawem.
W trzecim sezonie bliżej przyjrzymy się relacji Gregory’ego z jego szefową. Pojawi się również była ukochana. Fani na pewno się nie zawiodą.

Kadr z filmu Gran TorinoKadr z filmu Gran Torino

Gran Torino
(Dystrybutor: Galapagos)

Opis: Walt Kowalski, weteran wojny w Korei i zapiekły rasista z krwi i kości o stalowej woli, żyjący w świecie, który nieustannie ulega zmianom, zostaje zmuszony przez sąsiadów-imigrantów, którzy wraz ze swoją rodziną wprowadzili się po sąsiedzku, do trudnej konfrontacji z własnymi zadawnionymi uprzedzeniami. A wszystko zacznie się od klasycznego samochodu Kowalskiego – Gran Torino z 1972 roku.

Info: Jeden z najciekawszych filmów w karierze reżyserskiej Clinta Eastwooda. Ten mocno kontrowersyjny (ze względu na rasistowskie teksty) scenariusz przeleżał w szafach producentów przez kilkanaście lat. Dopiero ten genialny aktor się nim zainteresował. Jak sam mówi będąc człowiekiem po 60-tce może kręcić takie filmy jakie chce, kontrowersyjne lub jakiekolwiek inne. Film jest pokazem świetnego amerykańskiego kina. Oby takich więcej.

Kadr z filmu Idź i patrzKadr z filmu Idź i patrz

Idź i patrz
(Dystrybutor: 35mm)

Opis: Białoruś 1943 rok. Kilkunastoletni Flora przyłącza się do oddziału partyzanckiego, gdzie poznaje rówieśniczkę Głaszę, w której się zakochuje. Podczas ataku Niemców, partyzanci rozpraszają się i chłopiec ucieka do rodzinnej wioski. Zastaje puste domy, a na tyłach wsi ciała wszystkich mieszkańców wymordowanych podczas pacyfikacji. W poszukiwaniu żywności Flora trafia do innej wsi, która zostaje otoczona przez Niemców. Hitlerowcy rozpoczynają kolejną eksterminację – spędzają ludność do drewnianej cerkwi, by podpalić ją miotaczami ognia. Podczas wycofywania się Niemcy wpadają w zastawioną przez partyzantów pułapkę i wszyscy giną. Flora w geście rozpaczy strzela do leżącego na drodze portretu Hitlera.

Info: Jeden z najlepszych i najciekawszych filmów antywojennych w historii europejskiego kina. Nakręcony w 1985 roku przez Elema Klimowa pokazuje jak autentycznie wygląda wojna. Bez hollywoodzkich efektów specjalnych wszystko wygląda tak realistycznie, iż nie chce się wierzyć, że jest to jedynie gra aktorska. Warto wspomnieć również, iż do dzisiaj obraz nie był nigdy pokazywany w niemieckich kinach. Niemcy uważają, iż jest to obraz skrajnie antyniemiecki.

Kadr z filmu Watchmen: StrażnicyKadr z filmu Watchmen: Strażnicy

Watchmen: Strażnicy
(Dystrybutor: Imperial CinePix)

Opis: Akcja filmu „Watchmen” osadzona jest w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a „Zegar Sądu Ostatecznego” – wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach rozpoczyna intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super bohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem – rozwydrzoną grupą emerytowanych super bohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc – Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć katastrofalne skutki na przyszłość. Misją Strażników jest czuwanie nad ludzkością… ale kto czuwa nad nimi?

Info: Jeden z najbardziej krytykowanych filmów tego roku. Obraz Zacka Snydera nie polubiły nastolatki wychowane na Fantastycznej 4 i Spider-Manie. Pokochali zaś fani komiksu, który mimo kiepskich wyników finansowych uważają ten obraz za jeden z najlepszych ekranizacji komiksowych. Treść, klimat i strona wizualna dopracowana do perfekcji. To nie miała być prosta historia o walce dobra ze złem, to miało być prawdziwe uniwersum o tym jak trudne jest życie superbohatera.

Kadr z filmu Obywatel MilkKadr z filmu Obywatel Milk

Obywatel Milk
(Dystrybutor: Best Film)

Opis: W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich – od starszych obywateli po działaczy związkowych – Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i przed przedwczesną śmiercią w 1978 roku stał się bohaterem dla wszystkich Amerykanów.

Info: Świetna solidna biografia jednego z największych działaczy gejowskich w historii. Opowieść o tym jak zwyczajny człowiek postanawia walczyć o swoje prawa. Harvey Milk był pierwszym gejowskim radnym miasta San Francisco. Wkrótce po tym został zabity, jednak jego śmierć przyczyniła się, iż amerykanie inaczej postrzegają gejów. Kreacja Seana Penna w pełni zasługiwała na Oscara.

Kadr z filmu Rock'n'RollaKadr z filmu Rock'n'Rolla

Rock'n'Rolla
(Dystrybutor: Galapagos)

Opis: Kiedy rosyjski gangster zamyka szemraną transakcję sprzedaży ziemi, w Londynie pojawiają się miliony dolarów, a wszyscy kryminaliści zaczynają snuć plany przejęcia pieniędzy. Każdy, od groźnego króla podziemia po seksowną księgową i od skorumpowanego polityka po żałosnych drobnych złodziejaszków stara się, sam albo w porozumieniu ze wspólnikami, położyć rękę na pieniądzach i pokrzyżować plany konkurentom.

Info: Guy Ritchie po rozstaniu z Madonną nakręcił ten obraz. I powrócił do swojego stylu, którego pokochali kinomani na całym świecie. Rock'n'Rolla to wspaniały gangsterski film, którego soczyste dialogi, czarny i absurdalny humor sprawia, że można go oglądać kilkakrotnie. Typowo męski obraz skierowany przede wszystkim do mężczyzn. Chcemy takich filmów więcej Guy.

kadr z filmu Hannah Montana: Filmkadr z filmu Hannah Montana: Film

Hannah Montana: Film
(Dystrybutor: Imperial CinePix)

Opis: Kiedy popularność Hanny rośnie, postanawia ona, za namową swojego ojca, odwiedzić rodzinne miasteczko w Tennessee. Chce spędzić tam wakacje i zastanowić się na tym, co jest dla niej najważniejsze – muzyczna kariera czy też przyjaźń i normalne życie. Początkowo nudny pobyt na wsi zamienia się jednak w przygodę, której Hanna zupełnie się nie spodziewa.

Info: Pierwsza pełnometrażowa produkcja serialu Hannah Montana, które pokochały nastolatki. Prosta Disney’owska opowieść o dziewczynce, której drugie wcielenie to piosenkarka uwielbiana przez ludzi. Wytwórnia Walta Disney’a jak nikt inny potrafi świetnie ukazać jak trudne niekiedy bywa życie oraz co dla ludzi jest najważniejsze. Może to nie obraz dla dorosłych, może to banalna produkcja, ale za to spokojnie można kupić w prezencie dla dziecka. A dla dzieci taki film jest w sam raz.

Kadr z filmu Marley i jaKadr z filmu Marley i ja

DVD, KTÓRYMI WARTO SIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Avatar square 200x200
Redox 2009-09-12

Od siebie mogę z czystym sumienie, polecić "Watchmen Strażnicy" – najlepszą adaptacje komiksu tej dekady!

Piotr Biernacki 2009-09-09

Nie rozumiem, dlaczego nad tytułami są kadry z filmu, a nie pod. Bardziej sensownie, by to wyglądało, gdyby tytuł filmu był w pierwszej kolejności, a następnie kadr.

Trophy 2009-09-07

Mam tylko jeden komentarz do tej reklamy: Żal.pl
Tak jak Ember najchętniej kupiłabym "Gran Torino" i "Obywatela Milka". A jeżeli widziałabym "Watchmen" i by mi się spodobali, to też bym zakupiła. :)

Filip Borkowski 2009-09-07

Monolith najlepszy dystrybutor to! Fajne filmy wypuszczają, a jeśli chodzi o te Zmierzchy, to wie jak zgarnąć nastki.

Quagmire 2009-09-07

Jedna z najdurniejszych reklam jakie widziałem :)

Proszę czekać…