Soderbergh z gwiazdą sztuk walki! 0

Gina Carano, jedna z najbardziej znanych zawodniczek walczących w mieszanych sztukach walki zagra główną rolę w filmie Stevena Soderbergha pod tytułem Knockout.

Gina Carano

Carano, zwana często kobietą demonem Muay Thai, ma wysokie umiejętności w co najmniej dwóch sztukach walki czyli kickboxingu oraz tajskim boksie czyli Muay Thai. Jednakże, trening do walk w MMA wymusił u niej naukę wielu technik walki w parterze, które te sztuki nie posiadają.

Ryan Kavanaugh, producent filmu opisuje projekt jako klasowy film akcji z uniwersalnym przesłaniem i rozsądnym budżetem. Brzmi smakowicie.

Scenariusz jest autorstwa Lema Dobbsa, który znany jest jako autor Mrocznego Miasta i filmu Soderbergha The Limey and Kafka oraz filmu Edward Ford, którego scenariusz jest uważany za najlepszy niesfilmowany skrypt wszech czasów, więc przyznać trzeba jedno – chłopak potrafi pisać.

Zdjęcia mają rozpocząć się po nowym roku. Dla Carano będzie to debiut, ale reżyser nie ma problemu z debiutującymi aktorami, spójrzmy chociaż na The Girlfriend Experience, gdzie potrafił, wedle opinii, wykrzesać pokłady talentu aktorskiego z gwiazdy porno, Sashy Grey.

Rolę drugoplanowe mają być obsadzone znanymi aktorami, lecz możemy spodziewać się na pewno parę uznanych nazwisk ze świata sztuk walki, bo przecież Carano będzie musiała mieć kogoś, z kim będzie walczyć w widowiskowym pojedynku, prawda?

Szczegółów fabuły nie znamy, lecz mówi się, że jest to opowieść o dziewczynie, która była po złej stronie prawa, ale dostała druga szansę wykorzystania swoich umiejętności w dobrej sprawie. Trochę przypomina Nikitę, prawda?

Kiedyś mówiono, że Soderbergh odmówił reżyserii filmu o Bondzie z uwagi na za małą kontrolę kreatywną, jaką miałby nad projektem. Czyżby teraz miał spełnić swoje pragnienie i zrobić film szpiegowski z prawdziwego zdarzenia?

Miejmy tylko nadzieję, że do wykorzystania umiejętności Carano zatrudni poważnego choreografa walk i operatora, którzy ukażą nam coś widowiskowe opartego dla odmiany na umiejętnościach, a nie efektach specjalnych, co w obecnym Hollywood jest rzadkością.

Zobaczcie co potrafi Gina Carano:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…