Zwiastuna Cara! 3

Kino rosyjskie rozwija się w zastraszającym tempie. Coraz większe pieniądze idą w grę i w kinie kostiumowym gonią swoich sąsiadów z Azji, Chiny.

Tsar

Jak wiemy, Hollywood przegrało i wycofało się w batalii kina kostiumowo-historycznego i tutaj królują dwa kraje – Chiny i Rosja.

Niestety są też słabsze produkcje jak chociażby 1612 czy ostatnia Taras Bulba, ale wiadomo, nigdy nie ma ciągłej serii hitów.

Po paru słabszych pozycjach, wychodzi na to, że będziemy mieć wielki film historyczny z prawdziwego zdarzenia.

TsarTsar

Reżyseruje Paweł Łungin, wielokrotnie walczący o najwyższe laury na festiwalu w Cannes. Autor takich dzieł jak Svadba czy Luna Park, oba filmy walczyły w Cannes o Złotą Palmę.

Obraz opowiada o losach Cara, Ivana Groźnego w czasach krwawej wojny z Polską, ale po zwiastunie już widać, że w odróżnieniu od poprzednich produkcji jak 1612, nie będzie to film polityczny, lecz czysto historyczny i jakoby biograficzny.

TsarTsar

Tsar zebrał świetne recenzje w Cannes, gdzie chwalono niesamowite zdjęcia nominowanego do Oscara, Toma Sterna (pracuje często z Clintem Eastwoodem) czy majestatyczną symfoniczną i epicką muzykę Yuriego Krasavina, a także wspaniałe kostiumy, scenografię i montaż. Pyotr Mamonov był chwalony za oszałamiającą kreację Ivana Groźnego.

To wszystko możemy dostrzec w zwiastunie i na pewno będzie to pozycja obowiązkowa dla fanów dobrego, ambitnego kina historycznego.

Premiera w Rosji 4 listopada tego roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Zapowiada się kawałek dobrego kina. Bardzo mi się podoba kolorystyka. Beże, brązy i czerń. Tworzy to świetny klimat.

Vermin

Cudowne zdjęcia!!!! Już dla samych zdjęć i muzyki z pewnością pójdę na ten film, dodatkowo zapowiada się naprawdę porządnie zrealizowany kawałek historii, bez jakiegoś mącenia politycznego. Oby premiera u nas była szybko po premierze w Rosji.

Proszę czekać…