Zwiastun The Warrior and the Wolf 0

Jest to wysokobudżetowy kostiumowy film akcji w reżyserii jednego z lepszych chińskich twórców, Tian Zhuangzhuang.

Jo Odagiri i Maggie Q

W filmie grają także Japończyk, Joe Odagiri (Tokyo Tower, Shinobi, Heart Under Blade) i Taiwańczyk, Tou Chung-hua (Ostrożnie, pożądanie!, July Rhapsody.)

Akcja filmu rozgrywa się w Erze Walczących Królestw, przed zjednoczeniem Chin, kiedy tysiące żołnierzy walczyło z koczowniczymi plemionami. Żołnierze wysyłanie na najdalsze zakątki znanego świata często są zmuszani do najgorszego. Brutalna walka o przetrwanie często wywołuje u człowieka najgorsze ludzkie instynkty. Odważny Lu Chenkang (Joe Odagiri) jest inny. Jest mężny, lojalny i niesamowicie wyszkolony w sztuce wojny. Jednakże, jest dobrego serca i stara się nie zabijać. Kiedy jego dowódca i przyjaciel, generał Zhang Anliang (Tou Chung-hua) zostaje strasznie ranny, Lu przejmuje dowodzenie nad wojskiem. Zmuszony szukać schronienia w wiosce tajemniczego plemienia Harran, odkrywa ukrywającą się piękną, młodą kobietę (Maggie Q). Kobieta o wojowniczej osobowości walczy z Lu na każdym kroku zanim nie otwiera przed nim serca. Wydaje się, że ma umiejętność zabrania jego umysłu do miejsca gdzie wspomnienia stykają się ze snami i legendami – miejsca, gdzie ludzie byli niegdyś wilkami.

Tian, reżyser między innymi takiego wielkiego obrazu jak The Blue Kite jest z tak zwanego Piątego Pokoleniu, do którego należy także Zhang Yimou. Ostatnio reżyserował The Go Master z 2006 roku.

Wolf jest koprodukcją Edko Films z Hong Kongu, japońskiej Ogura Jimusyo Co, chińskiej Perfect World Culture i MediaCorp Raintree Pictures z Singapuru.

Wielki budżet pociąga ze sobą także niesamowitą ekipę techniczną. Mamy tu zdobywcę Oscara za najlepsze kostiumy, Emi Wada (Hero, Dom latających sztyletów), twórcę efektów do Shreka 2 i Hero, Ellen Poon i operatora Wang Yu (Suzhou River, Pociąg.)

Jest to pierwszy teaser, więc mało pokazuje, lecz możemy zobaczyć klimat, jaki będzie prezentowany przez tę produkcję. The Warrior and the Wolf będzie mieć premierę światową 14 września na Festiwalu w Toronto.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Maciek_Przybyszewski

Ja również lubię tego typu filmy, głównie ze względu na epickość bitew i ich rozmach. Mam nadzieję, że tu ich nie zabraknie.

Vermin

Zapowiada się ciekawie. Lubię tego typu kino kostiumowe, a Azja potrafi je świetnie wykonać. Poczekamy zobaczymy :)

Proszę czekać…