Blaxploitation powraca ! 0

Pojawiła się zapowiedź filmu Black Dynamite w reżyserii mało znanego Scotta Sandersa.

Black Dynamite

Film jest utrzymany w zapomnianym już dawno gatunku Blaxploitation, który powstał w latach 70-tych minionego wieku. Filmy te skierowane były do publiczności afroamerykańskiej, a w głównych rolach występowali głownie czarnoskórzy bohaterowie, którym towarzyszyła muzyka soul i funk.

Jedną z ikon tego nurtu jest film Shaft z Richardem Roundtree w roli głównej.

kadr z filmu Black Dynamitekadr z filmu Black Dynamite

Film Black Dynamite opowiada (trochę z przymrożeniem oka) historię złego człowieka, który zabija wszystkich przestępców oraz niektórych przypadkowych mieszkańców getta. Jedynym obrońcom mieszkańców (i przy okazji gangsterów) zostaje tajemniczy Black Dynamite. Jak możemy usłyszeć w zwiastunie "He’s super cool and he knows kung-fu", to zdanie chyba dobitnie opisuję głównego bohatera.

W filmie wystąpią: Michael Jai White, Arsenio Hall oraz Tommy Davidson.

Jak do tej pory film był pokazywany jedynie na przeróżnych festiwalach, w październiku będzie miał swoja premierę w kinach w USA.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Santanico

dobre,dobre:-) pewnie u nas bedzie tylko na torrentach niestety

Adam_Siennica

Zwiastun świetny, a poza tym widzimy, że Michael Jai White będzie mógł dać pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności, w końcu ma czarny pas w 7 stylach karate, jak Shotokan Karate, Tae Kwon Do, Okinawan Kobudo, Goju Ryu, Tang Soo Do, Wushu i Kyokushin Karate.
Dla mnie wypas :)

Proszę czekać…