"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Odrzucony plakat Bad Lieutenant 0

Wydaje nam się, iż w Stanach Zjednoczonych nie ma cenzury, a jednak. MPAA to grupa osób, którzy za organ cenzorski może uchodzić. W sieci pojawił się plakat promujący film Bad Lieutenant, który MPAA odrzucił. Nowy film Wernera Herzoga jest remakiem słynnej produkcji pt. Zły porucznik z 1992 roku.

Kadr z filmu Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans (2009)

W specjalnym oświadczeniu MPAA przyznało, iż odrzuciło plakat. Jako powód podano, iż broń trzymana przez głównego bohatera jest skierowana w kierunku ludzi, co może powodować złe skojarzenia. Muszę przyznać, iż to zaskakująca informacja skoro chyba każdy zdaje sobie sprawę, iż broń palna to nie zabawka.

Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans to nowa wersja słynnego Złego Porucznika z 1992 roku. W rolach głównych grają Nicolas Cage, Val Kilmer, Katie Chonacas i Eva Mendes. Obraz miał premierę podczas festiwalu filmowego w Wenecji. Został dobrze oceniony przez widzów.

Zapraszamy do obejrzenia odrzuconego plakatu:

Odrzucony plakat promujący film Bad LieutenantOdrzucony plakat promujący film Bad Lieutenant

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Santanico

no dokładnie…ja w pierwszej chwili myślałem,ze to będzie kontynuacja,ewentualnie prequel.potem zacząłem trochę czytać i zwątpiłem.
no i wiem,że chodzi o 1992,bo do dat mam akurat pamięć,tym bardziej do roków produkcji dobrych filmów:-)
a do Metreszen:
heh,mimo sympatii do Nicolasa muszę przyznać Ci rację…ostatnio w "Knowing" myślałem,że padnę ze śmiechu patrząc na jego minę :-)

Metreszen

On nigdy nie miał i nie będzie miał wielu wyrazów twarzy – zawsze miał jeden i ten sam, nie można od niego wiele wymagać :D

Michal_Dajer

Santanico: Chodziło o 1992 rok.
Niby reżyser twierdzi, iż nie jest to remake bo to tak jakby zupełnie inny film w którym pojawia się skorumpowany policjant. Więc nie jest to ani typowa kontynuacja ani typowy remake. Ale według mnie to remake bo skoro tak nie jest to czemu nazwali film tak samo?

Santanico

to to w końcu remake czy luźna kontynuacja?i raz piszesz,ze oryginal jest z 1992 a raz z 1994…a ten plakat gdzie jest sam pistolet skierowany właśnie w patrzących to byl poster teaserowy,ze go nie odrzucili?a na tym oficjalnym to faktycznie Cage ma dziwną mine:-/

Ronaldinho

MPAA w Stanach, to coś jak u nas z PZPN-em mamy. Najlepiej to rozwiązać, zburzyć budynki, zaorać, zasiać trawę, odczekać pół roku i budować na nowo. Ostatni bastion cenzury silnie się trzyma.To jest organizacja, która broń najchętniej by widziała jako zabawki na wodę, próbują dzieci chronić a tak naprawdę przyczyniają się do tego, że widzą one na ekranie przemoc bez krwi. Oprócz plakatowego absurdu, że broń nie może być skierowana w stronę człowieka jest jeszcze tam taki zapis, że nie może ona być skierowana w stronę osoby patrzącej na plakat, inaczej nie zawiśnie w kinie.
Znacznie lepszy to plakat od oficjalnego z beznadziejnym wyrazem twarzy Nicolasa Cage’a.

Proszę czekać…