Wolverine 2 bez Hooda?

Hugh Jackman i Gavin Hood na planie filmu X-Men Geneza: Wolverine (2009)

Reżyser filmu X-Men Geneza: Wolverine, Gavin Hood, podczas promocji wydania DVD filmu przyznał dziennikarzom, iż obecnie trwają pracę nad scenariuszem do sequelu opowieści o Wolverinie. Zdradził również, iż nie jest pewny czy studio będzie chciało go ponownie zatrudnić na stanowisko reżysera.

Gavin Hood sprecyzował, iż problemem może być fakt, iż wkrótce rozpocznie pracę nad innym projektem. A więc gdyby Fox chciałoby ruszyć z produkcją może po prostu nie mieć czasu.

Obecnie wiadomo jedynie, iż cała ekipa Wolverine nie podpisywała kontraktów na udział w ewentualnych kontynuacjach. Wiadomo również, iż studio 20th Century Fox chce poczekać z rozpoczęciem zdjęć do czasu ocenienia jak duża była sprzedaż płyt DVD i Blu-ray. Obraz jak dotychczas na całym świecie zarobił 363,4 mln $ (przy budżecie 150 mln $).

Fabuła Wolverine 2 ma rozgrywać się w Japonii. Skrypt bazować będzie na mini-serii Wolverine z 1982 roku, której autorem był Chris Claremont.
W komiksie Logan przebywa w Japonii. Tam zakochuje się w Mariko Yashidzie, córce potężnego klanu ninja. Jednak ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za kogoś zupełnie innego. Wtedy to Wolverine postanawia walczyć o swoje. Pomaga mu tajemniczy stary samuraj, który uczy go kodeksu honorowego. To pomaga Loganowi opanować swoją porywczą naturę.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux