Tonight is the night.

Alan Ball o Czystej Krwi 0

Uwaga! artykuł przeznaczony jest tylko dla osób, które widziały drugi sezon Czystej Krwi

Alan Ball

Mogą znajdować się także drobne [uwaga na końcu duży spoiler, odpowiada kto porwał Billa!] spoilery dotyczące przyszłych sezonów.

II sezon Czystej Krwi pozostawił wiele niezakończonych wątków, jak również rozpoczął nowe. Kto porwał Billa? Dlaczego Eric był tak rzadko obecny. Czy Królowa powróci? Czy to już koniec związku Jessici i Hoyta? Alan Ball odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy Enterteinment Weekly.

Niektórzy byli zaskoczeni rozwiązaniem historii Maryann w pierwszych 30 minutach season finale.
ALAN BALL: Próbuję brać ten serial jak książkę. Każdy odcinek, to jeden rozdział. Myślę, że to wynika z tego, że gdy oglądam seriale to zawsze dopiero na DVD. Season finale również był na tym oparty.

Dlaczego tak mało Erica w ostatnim odcinku?
BALL: Mam swój powód, ale nie chcę zdradzać zbyt wiele.

Będzie istotny w następnym sezonie?
BALL: Zdecydowanie. Mam go zaplanowanego na wiele sezonów.

Jesteś zaskoczony tym, jak wiele jest fanów związku Eric/Sookie?
BALL: Tak. Sam staram się nie za bardzo w to angażować. Nie chcę, by zmieniło to charakter serialu. Osobiście, zgodzę się, Eric jest gorący, ale jest również groźny i nie jestem pewien, czy jest zdolny kochać kogokolwiek poza sobą.

Dlaczego Sookie nie poddawała się mocom Maryann, a Jason owszem? Czy mają innych rodziców?
BALL: Nie, są normalnym rodzeństwem. Dowiemy się, czym naprawdę jest Sookie w następnym sezonie. Jest coś takiego jak geny recesywne i dominujące. Może Jason to generalnie człowiek, ale ma też śladowe ilości czegoś nieludzkiego. Jest w pewien sposób perfekcyjny. Jest dobrze zbudowany i ma ten rodzaj charyzmy, więc może te geny jakoś mu pomagają. Sookie ma więcej cech nieludzkich. Ludzie, którzy czytali książki wiedzą dokładnie, co mam na myśli. Inni dowiedzą się wkrótce.

Skąd ta obsesja Królowej na punkcie Yahtzee?
BALL: Masz 400 lat. Co będziesz robić. [Śmiech]. Wymyśliliśmy to wspólnie, myślimy, że to zabawne.

Evan Rachel Wood w roli KrólowejEvan Rachel Wood w roli Królowej

Fani są podzieleni, co do Evan Rachel Wood w roli Królowej. Narzekają, że nie jest wystarczająco straszna.
BALL: Będzie. Nie chciałem wykładać wszystkich kart od razu na stół. Fani są zbytnio rozwścieczeni. To oczywiście wspaniałe. A to, że reagują "To mi się nie podoba! To uwielbiam!" oznacza, że ludzie oglądają serial i przeżywają go. To, co mogę powiedzieć na temat, to oglądajcie, a zostanie wam dane.

Będzie regularnie pojawiać się w następnym sezonie?
BALL: Nie w każdym odcinku, ale będzie się pojawiać. Każdy stan ma wampira z rodziny królewskiej. Poznamy Króla Mississipi (w tej roli Denis O’Hare – przyp. red.). Między nim, a Królową będą dziać się ciekawe rzeczy.

Bardzo podobała mi się Michelle Forbes w roli Maryann, ale to wszystko trwało zbyt długo. Dlaczego Maryann tak długo zwlekała z zakończeniem gry.
BALL: O tym właśnie mówiła Królowa. One zawsze improwizują. Tak naprawdę nie mogą przywołać boga. Ale głęboko w to wierzą, wciąż próbują różnych ofiar. Zabiła Panią Jeanette (szamanka) i myślała, że to zadziała. Zawsze myśli, że to zadziała. To nigdy nie zadziała, bo bóg-który-przychodzi, w zasadzie nigdy nie przychodzi. Ale ona tak bardzo wierzy, wierzyła ot tysięcy lat. W ten sposób mogli ją przechytrzyć.

To już koniec Maryann.
BALL: Tak. Zniszczyli ją. Nigdy już nie powstanie – szkoda, bo Michelle była świetna i wspaniała też była praca z nią. Wszyscy ją uwielbiali, więc smutno nam było ją zabijać.

Jak bardzo będziesz wierny książce w trzecim sezonie?
BALL: Bierzemy najważniejsze punkty, ale zawsze lekko odchodzimy od książki, gdy uważamy, że tak będzie wyglądać lepiej na ekranie. Przeczytałem wszystkie 9 książek i mogę powiedzieć, że niektóre rzeczy zostaną ujawnione wcześniej niż w książkach.

Poznamy wilkołaka Alcide?
BALL: Tak.

Wiesz kto go zagra?
BALL: Nie. Poznamy też prawdziwych krewnych Sama, super złego wampira Franlina Mota, spotkamy Debbie Pelt, spotkamy również ludzi, którzy żyją w Hotshot.

Czy to już koniec Bractwa Słońca?
BALL: Nie. Steve został upokorzony, przez co jest pewnie jeszcze bardziej wściekły.

Jason zabił Jajo, więc może powróci wątek miłosny Jasona i Tary.
BALL: Jasona z pewnością będzie pożerać poczucie winy. Będzie czuł się jakby zniszczył jej życie i będzie chciał jej to wynagrodzić. Tara zapomniała już o Jasonie, ale będzie przechodzić ciężkie chwilę, więc może być podatna na jego uroki.

Czy Tara kiedykolwiek będzie szczęśliwa w związku?
BALL: Szczęśliwe związki są nudne. Wszyscy pragniemy ich w naszych życiach, ale nie chcemy oglądać ich w telewizji.

Lafayette będzie miał chłopaka?
BALL: Tak.

Coś istotnego?
BALL: Nic, o czym mogę powiedzieć. Będzie coraz więcej Lafaytte’a. Zbudował wokół siebie wielki mur, ale zobaczymy jak stanie się dużo bardziej podatny i nie tylko przez strach przed Ericiem.

Nie żałujesz zabicia Godrica? Ta postać została bardzo dobrze odebrana.
BALL: Absolutnie nie. Myślę, że jego historia była bardzo mocna. To mój ulubiony fragment drugiej książki. Zawsze jednak możemy wspomnieć jego historię. Jego związek z Ericiem trwał przez tysiące lat. Jeszcze możemy go zobaczyć.

A co z Jessicą i Hoytem?
BALL: Wciąż się kochają. Ale będą problemy, co z resztą widać w ostatnim odcinku.

Zdajesz sobie sprawę, jak super są razem?
BALL: Absolutnie tak.

Jak długo będziemy czekać na trzeci sezon?
BALL: Premiera będzie w okolicach czerwca, podobnie jak w tym roku. Nakręcimy jeden odcinek już przed przerwą świąteczną. Nie wiem czy HBO pokaże serial wcześniej, ale na pewno nie później.

Czy zapomniałem zapytać cię o coś jeszcze?
BALL: Jestem zaskoczony, że nie zapytałeś, kto porwał Billa?

Kto porwał Billa?
BALL: Mamusia Hoyta.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

fusserg

To czekamy z niecierpliwością na trzeci sezon :)

Proszę czekać…