Tonight is the night.

Patrick Swayze nie żyje 12

Patrick Swayze odszedł w spokoju, otoczony przez rodzinę, w swoim domu po 20-miesięcznej walce z chorobą.

Patrick Swayze

- poinformowała jego agentka Annett Wolf.

Aktor został gwiazdą w w 1987, kiedy to na ekrany kin wszedł Dirty Dancing. Jego partnerka z tego filmu, Jennifer Grey wspomina:

Patrick był rzadką i piękną kombinacją surowej męskości oraz niesamowitego wdzięku. Był prawdziwym kowbojem o czułym sercu.

Kolejny film, który odniósł wielki sukces to Uwierz w ducha, gdzie Patrick Swayze zagrał z Whoopi Goldberg, ona też pragnęła go pożegnać:

Patrick był naprawdę dobrym człowiekiem, zabawnym człowiekiem i jednym z tych, którym zawdzięczam tyle, że nigdy nie będę mogła tego spłacić. Wierzę w przesłanie Ducha, dlatego on zawsze będzie blisko.

Szczególnie zabójczego raka trzustki, rozpoznano u niego w styczniu 2008 roku. Mimo tego grywał w serialu Bestia, zagrał też epizodyczną rolę w filmie Błękitny deszcz. Pisał również pamiętniki.

Rak trzustki z reguły kończy się śmiercią chorego. Według specjalistów, szansa na przeżycie pięciu lat chorych, u których rozpoznano ten rodzaj raka wynosi zaledwie 5 proc.

Źrodło: TVN24/Gazeta.pl/Własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 19

Madlen312 2009-09-18

Wielkasz Szkoda odszedł kolejny Wielki Człowiek [*] Jak usłyszałam o jego śmierci to nie dość że zaraz przypomniała mi się melodia z Dirty Dancing to łzy same popłynęły mi z oczu :( Dobrze,że walczył i nie poddawał się do ostatniej chwili!! Szkoda tylko,że rak zagląda do ludzi,którzy nie zasługują sobie na to!!! Niech Bóg ma go w swojej opiece :(

elairaal 2009-09-16

To był bardzo dobry aktor i człowiek!!! To wielka strata i wielki smutek!!!:(((

Michal_Dajer 2009-09-15

Szkoda go. To kolejna gwiazda, która umiera w tym roku.
[*]

psotka 2009-09-15

To był mój ulubiony aktor.Czarujący utalentowany – podziwiałam i będę podziwiała.

Proszę czekać…