widoczny tu i tam. hasam.

Nowy projekt Stankiewicza 0

Marcin Stankiewicz, szesnastoletni twórca filmów niezależnych (Lustro-podglądacz, Benzyna na zadupiu), kończy w Bydgoszczy zdjęcia do swojej najnowszej produkcji pt. Kundle – czarnej komedii pomyłek, gdzie śpiewacy operowi wcielają się w nieudolnych gangsterów, a młody reżyser w goryla głównego mafiosa.

Kosa i Szary – dwaj nieudacznicy życiowi, którzy każdy dzień spędzają na ławce w starym, śmierdzącym parku, gdzie wszyscy ludzie udają się ze swoimi zwierzakami na poranną toaletę. Ci dwaj winni są sporą sumę pieniędzy człowiekowi, o którym nawet lepiej nie myśleć – Rokiemu, bezwzględnemu gangsterowi, który pozbywa się ludzi bez mrugnięcia okiem. Kosa i Szary mają sześć dni na spłatę długu. Postanawiają porwać dziecko ze szkoły dla bogaczy. Nie wiedzą jednak, że tym ruchem wpakują się w jeszcze większe kłopoty…

- Wiem, wydaje się to znajome. Fabuła to typowa gangsteriada, tyle że podana w oryginalnej formie. Z pomysłem na ten film nosiłem się już od początku tego roku – mówi reżyser, Marcin Stankiewicz. – Zawsze chciałem wyśmiać filmy, w których ludzie nie mający pojęcia o gangsterskim świecie, próbują na serio go przedstawić. Nie oszczędziłem w tym filmie żadnych, tanich schematów rodem z Hollywood.

W głównych rolach zobaczymy Krzysztofa Filasińskiego, Krzysztofa Nowakowskiego i Mariusza Ziółkowskiego, którzy na co dzień pracują jako śpiewacy w Operze Nova w Bydgoszczy.

- Ten film, to dla nas ciekawa przygoda. Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie – komentuje Filasiński, który w filmie gra Szarego.

- Dla mnie jest to swojego rodzaju eksperyment, fajnie zobaczyć takich ludzi, w tak nietypowej roli – dodaje Stankiewicz – Na przykład siebie obsadziłem w roli goryla Rokiego, mimo, że w rzeczywistości jestem strasznie kościsty i nie umiem podnieść 7 kilogramowych ciężarków – śmieje się reżyser.

Scenariusz, na podstawie nowelki, autorstwa Stankewicza, napisali Jakub Jaworski (pomysłodawca amatorskiego serialu 300 minut) i Andrzej Piskorski (laureat II Konkursu Scenariuszowego Akson Studio & Filmforum.pl), który na planie jest także II reżyserem i kierownikiem produkcji. Stankiewicz, prócz reżyserii zajmuje się też zdjęciami.

Prace na planie rozpoczęły się w połowie lipca. Zdjęcia były kręcone z przerwami do końca sierpnia. Teraz rozpoczynają się prace nad post-produkcją, którą zajmie się Kacper Zamarło z Dąbrowy Górniczej (twórca takich filmów jak Plastrix i Drugi).

- Praca nad Kundlami nie daje może żadnego rodzaju artystycznego spełnienia, ale jest za to dobrą zabawą – kwituje swój udział w produkcji Kacper.

Muzykę do filmu komponuje Marcin Basstek Błaszczyk, również z Dąbrowy Górniczej – laureat prestiżowego konkursu Cybertalent na Samsung World Cyber Games 2004 i 2005.

- To będzie śmieszno-krwista produkcja, której daleko będzie do ambitnych dramatów społecznych, jakich się oczekuje od twórców niezależnych. Może w końcu ktoś kupi mój humor i nie będzie mi kazał robić filmów wbrew sobie. – mówi na zakończenie Stankiewicz.

Premiera filmu wstępnie zaplanowana jest na koniec tego roku.

Reżyser filmu - Marcin StankiewiczReżyser filmu - Marcin Stankiewicz Kadr z filmu Kundle 2006Kadr z filmu Kundle 2006

Plakat z filmu KundlePlakat z filmu Kundle

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

opatrznik

Napewno obejrze, czekam z niecierpliwością na tą nowość :))

Proszę czekać…