Tonight is the night.

Diuna Berga to mocne PG-13 0

Niedawno poddawaliśmy w wątpliwość powstanie Diuny Berga. Reżyser angażuje się w coraz to nowe projekty, a o Diunie… cisza. Teraz wywiadzie dla MTV Berg po raz kolejny otworzył usta.

Peter Berg

Trudno się dziwić naszym obawom. W końcu minęły już dwa lata odkąd reżyser zapowiedział rozpoczęcie prac na trzecią adaptacją dzieła Franka Herberta. Peter Berg donosi, że scenariusz jest ogromny, ma ponoć ponad 200 stron. Muszą jednak przystosować go tak, by spodobał się zagorzałym fanom serii.

Mam inną wizję książki od wizji Davida Lyncha, czy ludzi, którzy stali za serialem Sci Fi Channel. Dla mnie jest to książka dużo bardziej przygodowa. Takie mam podejście. To nie będzie film R, ale mocne PG-13 o młodym człowieku, który chce zemścić się za śmierć swego ojca, chce zadośćuczynienia.

- mówi Peter Berg.

Wydaje się, że reżyser zapomniał o niesamowitym potencjale socjologicznym, ekonomicznym, politycznym. To wszystko wpływa na decyzje postaci. Może i wyjdzie z tego dobry film, ale na razie, to nie brzmi jak Diuna.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Maciej Przybyszewski 2009-09-16

Oj chyba nie będzie fajnie. Zaraz się dowiemy, że Berg chce dużo krwi itd., a wszystko inne pójdzie precz. Ma być zabawa, ma być kasa. Tylko gdzie Diuna?

Filip Borkowski 2009-09-15

Poza tym… jeżeli twórca określa swój film przez kategorię wiekową, to znaczy, że przemysł zżarł go do szczętu… Nie brzmi to fajnie. Zgadzam się robią to często dziennikarze, ale twórca… artysta.

Proszę czekać…