"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Więcej o nowych projektach Soderbergha 0

Podczas odbywającego się Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto Steven Soderbergh rozmawiał z dziennikarzami na temat jego kolejnych projektów. I tak dzięki temu wiemy więcej na temat jego planów na najbliższy okres.

Reżyser Steven Soderbergh

Tych, którzy uwielbiają reżysera zapraszamy do przeczytania świeższych informacji dotyczących filmów: Cleo, Librace, sequelu Angola i dokumencie o Grayu Spaldingu.

I tak na początek informacje dotyczące jego nowej muzycznej produkcji 3D pt. Cleo. Będzie to opowieść o egipskiej królowej Kleopatrze w konwencji rock’n’rollowego musialu. Początkowo w planach było, aby w rolach głównych wystąpili Hugh Jackman i Catherine Zeta-Jones, jednak ze względu na przesunięcie terminów oboje najprawdopodobniej w niej nie wystąpią. Dobrą wiadomością natomiast jest fakt, iż są już pieniądze na tą produkcję, brakuje jedynie czasu.

Kolejnym projektem, jakim zamierza zajmować się Soderbergh jest biografia muzyków zespołu Liberace. Nieoficjalnie mówi się, iż w tej produkcji w rolach głównych mieliby wystąpić Michael Douglas i Matt Damon. Zdjęcia do tej produkcji mają ruszyć latem przyszłego roku, jak tylko reżyser skończy pracę nad swoim filmem akcji pt. Knockout.

Wreszcie reżyser odniósł się do pojawiających się plotek o możliwym nakręceniu sequela filmu Angol. Soderbergh przyznał, iż rozmawiał ze scenarzystą Lemem Dobbsem odnośnie możliwości nakręcenia kontynuacji, ale póki, co to były jedynie takie luźne rozmowy. Z Dobbsem będzie współpracował przy okazji Knockouta więc istnieje szansa, iż wtedy omówią jakieś większe szczegóły dotyczące kontynuacji Angola.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…