Kung Fu Kid czy Karate Kid?

Jackie Chan i Jaden Smith

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że tytuł remake’a Karate Kida został oficjalnie zmieniony na Kung Fu Kid. Tak przynajmniej wówczas mówiono. Sony opublikowało teraz logo filmu, w którym ponownie jest Karate Kid.

I teraz wielka niewiadoma, który tytuł pozostanie oficjalny. Może chcą pozostać przy Karate Kid ze względu na rozpoznawalność, chociaż wówczas tytuł nie ma nic do samej fabuły, bo główny bohater uczy się kung fu – trochę to wszystko zamieszane.

Poniżej zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu w Chinach, gdzie Jackie Chan uczy kung fu Jadena Smitha.

Remake Karate Kida z Jadenem Smithem i Jackie Chanem w rolach głównych produkuje Will Smith.

Fabuła ma kręcić się wokół podstawowo tych samych schematów co oryginał, lecz z małymi różnicami. Postać Daniela Larusso z oryginału teraz będzie zwała się Dre i jest maniakiem gier wideo i deskorolkowcem. Dre mieszka z samotną matką, która zostaje przeniesiona do biura w Chinach. Chłopakowi trudno się przystosować z uwagi na to, że nie zna chińskiego, wiec szybko zostaje w szkole pobity.

Postać pana Miyagi zostaje zmieniona na pana Hana, który widząc, jak mały Dre ćwiczy kopniaki przy grze, zgadza się nauczać go sztuk walki i chińskiego. Postać Johna Kreese’a zostaje zmieniona na Li Quan Ha, który jest właścicielem szkoły Kung-Fu. Jeśli chodzi o scenariusz Chrisa Murphy'ego i Steve'a Conrada, mówi się, że jest dobry.

Karate Kid (albo Kung fu Kid) wejdzie do kin 11 czerwca 2010 roku.

Jackie Chan i Jaden SmithJackie Chan i Jaden Smith