Studio MGM bankrutuje

Logo studia MGM

Szykują się złe czasu dla wielbicieli Bonda i szybkiej realizacji filmu Hobbit do którego przymierza się Peter Jackson. Otóż do obu produkcji prawa do dystrybucji ma firma MGM (Metro-Goldwyn-Mayer), które jest w poważnych kłopotach finansowych. Jak podały wczoraj amerykańskie media firma ta ma blisko 4 mld $ długu i jeśli ich szybko nie spłaci to będzie musiała ogłosić bankructwo.

Według doniesień amerykańskiej prasy firma MGM, aby przetrwać musi szybko spłacić 150 mln $ długu, które pokryją wszystkie zobowiązania dla najbardziej niecierpliwych dłużników. Następnie do końca roku musi spłacić kolejne 500 mln $, by móc myśleć o dalszej egzystencji.

Warto wspomnieć, iż studio MGM posiada jedną z największych na świecie filmotek. Ma prawa do dystrybucji wielu filmów z początkowego okresu rozwoju Hollywood. A to oznacza, że to właśnie sprzedaż praw do tych tytułów będzie sposobem na pokrycie długów.

Jak dotychczas najbardziej dochodowym filmem studia było Przeminęło z wiatrem z 1939 roku. Następnie jest Rain Man z 1988 roku oraz Hannibal z 2001 roku.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux