Polański zatrzymany ! 6

Reżyser Roman Polański został wczoraj aresztowany na lotnisku w Szwajcarii. Nakaz zatrzymania wydano przez szwajcarskie federalne ministerstwo sprawiedliwości. Polak udał się do Zurychu na festiwal filmowy, aby odebrać nagrodę "Złotego Oka", która została mu przyznana za całokształt twórczości.

Roman Polański

Polański umieszczony został w areszcie portu lotniczego. Zatrzymanie ma związek z Listem Gończym, który został wydany na żądanie władz USA. Reżyserowi zarzuca się, że w 1977 roku, uwiódł 13-letnią Samanthę Gailey, w Kalifornii ten czyn kwalifikowany jest jako gwałt. Co prawda polak przebywał pod obserwacją psychiatryczną w Stanach, lecz przed ogłoszeniem wyroku wyjechał do Francji, aby uniknąć kary więzienia, od tamtego wydarzenia nie pojawił się w USA, opuścił nawet galę Oskarów, gdzie nagrodzony został za film Pianista.

Co prawda sama zainteresowana, wybaczyła gwałt, lecz sąd w Los Angeles nie zwrócił na to większej uwagi. Jak poinformował polska konsul w Szwajcarii, reżyserowi grozi ekstradycja, lecz ciągle możliwe jest odwołanie od tej decyzji.

Roman Polański na planie filmu PianistaRoman Polański na planie filmu Pianista

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Arnkell

Szkoda Romana, mam nadzieje że uda się mu odwołać od ekstradycji…
Dobry prawnik powinien sobie z tym poradzić…. 3mam kciuki!

Flames23

No tak macki to mają dłuuuugie, czas i miejsce nie ma znaczenia, wszystko dlatego że nie ma u nich czegoś takiego jak przedawnienie spraw, jak cosik napaskudziłeś w życiu to będą Cię ścigać przez kilka pokoleń:)hahaha.

Gdyby to nie była prawda pomyślałbym, że Tommy Lee Jones, albo komisarz Ryba maczali palce w zatrzymaniu. Jak widać macki amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości są długie i nie zważają na upływający czas.

Proszę czekać…