Hobbit za 200 milionów 0

Wytwórnia MGM oficjalnie potwierdziła, że planuje adaptację Hobbita, powieści J.R.R Tolkiena poprzedzającej trylogię Władcy Pierścieni. Studio ma nadzieję, że za kamerą stanie Peter Jackson, który z sukcesem przeniósł na ekran trylogię o pierścieniu. Hobbit jest obecnie jednym z kilku wysoko budżetowych projektów, nad którymi pracuje wytwórnia. Jego budżet będzie mieścił się w granicach 150-200 milionów dolarów i zostanie sfinansowany przy udziale studia New Line. Czy film jest skazany na sukces?

Tolkienowska trylogia trafiła do kin w trzech odsłonach. W 2001 roku na ekrany weszła część pierwsza Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia. Rok później zadebiutował Władca Pierścieni: Dwie Wieże. Trylogię zamknął Władca Pierścieni: Powrót Króla w 2003 roku. Wszystkie filmy wyreżyserowałJackson – pisze megafon.pl.

Bilbo Baggins z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia 2001Bilbo Baggins z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia 2001

Jeszcze kilka dni temu Majron pisał: W internecie zaczęła krążyć plotka, jakoby New Line Cinema planowała nakręcić Hobbita. Wszystko zaczęło się od szpiega serwisu theonering.net, który był w siedzibie New Line Cinema w Nowym Jorku i zauważył tam napis Hobbit, na rozkładzie projektów na 2007 rok.

Byłem w siedzibie New Line w Nowym Jorku, aby przedyskutować z nimi nadchodzące projekty i nagle, bardzo wyraźnie, dostrzegłem na rozrysowanym planie zdjęć do kolejnych projektów w roku 2007 napis Hobbit. Wydaje mi się, że był zaznaczony, gdzieś w okolicach lipca. – mówi owy szpieg.

Nie mogłem dokładnie przejrzeć całego wykresu, ale mogę napewno stwierdzić, że był tam napis Hobbit. Miejmy nadzieję, że z tym projektem związany jest Peter Jackson. – kończy szpieg.

Plotka wydaje się naciągana, ale przecież nie od dziś wiadomo, że New Line bardzo chętnie weźmie się za produkcję prequela Władcy Pierścieni – pisał Majron.

Kadr z filmu Hobbit 1977Kadr z filmu Hobbit 1977

Co kilka dni temu było plotką, teraz jest oficjalną informacją. Budżet poprzednich części był o połowę mniejszy, ale trzy filmy zarobił razem blisko 3 miliardy dolarów.

Warto podkreślić, że w 1977 roku miał premierę animowany film telewizyjny, Hobbit. Później były jeszcze gry komputerowe a miłośnicy książek w między czasie mogli zapoznać się z przygodami Bilba dzięki trzem przekładom uwtoru Tolkiena.

W każdym filmie najważniejsza jest jednak fabuła. O czym, więc opowiada ksiązką?. Jest to historia wyprawy w którą wyrusza hobbit Bilbo Baggins, trzynastu krasnoludów i czarodziej Gandalf. Celem jest zabicie smoka Smauga i odzyskanie zagarniętego przez niego skarbu.

Tytuł Rok Budżet USA Na świecie
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia 2001 $93M $314M $861M
Władca Pierścieni: Dwie Wieże 2002 $94M $340M $922M
Władca Pierścieni: Powrót Króla 2003 $94M $377M $1.13Mld
Hobbit 2008 $200M? ? ?
Trylogia zarobiła w samych tylko Stanach Zjednoczonych $1.03 miliarda. Na świecie $2.91.

Podczas wyprawy nie brakuje przygód i pojawia się magiczny pierścień, który czyni Bilba niewidzialnym. Wszyscy pewnie domyślają się o jaki pierścień chodzi, ale podpowiem tylko, że Bilbo znalazł go w jaskinii Golluma.

!http://gfx1.fdb.pl/ezq6ds(Pierścień, któy Blibo znalazł w jaskinii Golluma )!

Zarówno Hobbit, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem staroangielskich legend, którymi interesował się Tolkien. Cały urok powieści kryje się w dokładnie obmyślonym przez autora świecie hobbitów, elfów i innych magicznych stworzeń. Pod różnymi przygodami i dialogami kryje się wiele analogii do współczesności – czytamy na stronie wikipedia.pl.

Czy film odniesie podobny sukces, co trylogia Władca Pierścieni? Na pewno odniesie sukces finansowy i jest to tak pewne, jako to że miłośnicy książek Tolkiena będą kręcili głowami i mówili o naruszaniu świętości. Osobiście bardzo chętnie film zobaczę i pewnie wynika trochę to z lenistwa, bo zawsze brakowało czasu żeby przeczytać powieść J.R.R Tolkiena. Teraz wiedza o świecie hobbitów, elfów i innych magicznych stworzeń będzie uzupełniona.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

przyznam ze z trzech czesc po pierwszej bylem rozczarowany ;) a po drugiej nie moglem sie doczekac na trzecia :) Tolkien wciaga i szkoda ze Hobbit to bedzie jeden film :) trylogie sa takie modne i tak fajnie sie je oglada ;-)

Arteq

Wydaje mi się to niepotrzebne, ale z miłą chęcią obejrzę ;) W końcu książka dzieciństwa.
Wolałbym jednak, żeby Jackson wreszcie zabrał się za "Nostalgię anioła" ("The Lovely Bones") bo to obiecuje i obiecuje…

zuczek

No zobaczymy jak to wyjdzie. Oby dobrze. Jestem Ciekaw czy kiedyolwiek ktos się podejmie ekranizacji Sirmaliliona.

Ronaldinho

Byłem w kinie na wszystkich częściach "Władcy Pierścieni" i wszystkie wywarły na mnie ogromne wrażenie. No i czekam na "Hobbita", ale wątpie żeby był lepszy od którejś części z trylogii.

Proszę czekać…